Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Состанок на слепо?

+14
Ane
Bleak
METALBOY
Angelic
Џими
The Breaking Dawn
Рокси
комшивка
REGINA
корун
Lastojca
kojgode
RoTkViCa
Џајко
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Состанок на слепо? Empty Состанок на слепо?

Пишување by Џајко Чет Апр 16, 2009 7:37 pm

Популарно Blind date.
Дали некогаш сте имале?
Дали би имале?
И нормално зошто да и зошто не? :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 8:32 pm

значи...сум имала ама пред то сум го видела на слика така да не знам колку е на слепо...а скрос да не го знам најн Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 8:36 pm

Неам имано досеа. Ама би имал. Сакам да видам како ќе е. Мојт да се погодит некоја прејака шо е тешко веројатно ама ај. Можда пак сестра и ќе и наместит блајнд дејт со мене на некоја многу јака, без таја да знајт и ќе се усреќам. хеахеахеа
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Lastojca Чет Апр 16, 2009 8:58 pm

хахаха не сум имала а и не сакам да имам...освен ако некој не ми го препорачат како добар дечко тогаш можеби!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by корун Чет Апр 16, 2009 9:06 pm

Појкето нејкет зш мислет само очајници закажвет состанок на слепо, иначе јас одма би прифатил, можда ке е девојката од соништата, ак не е блок и готово.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by REGINA Чет Апр 16, 2009 9:10 pm

Не би имала.
иу замисли да е некоја фаца-јогурт или некое манијачиште па да требит да се тепам за да преживеам. ок многу навлегов во филмов, ама суштината е дека не би се осмелила на блајнд дејт.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 9:36 pm

REGINA напиша:Не би имала.
иу замисли да е некоја фаца-јогурт или некое манијачиште па да требит да се тепам за да преживеам. ок многу навлегов во филмов, ама суштината е дека не би се осмелила на блајнд дејт.

јас не сметам дека под состанок се подразбират дека мораш да напрајш нешто.можит да испаднит фаца-јогурт ама на крај да сватиш дека е мн добар чоек и да ти останит 1 пријател +. мене така ми се имат десено, и до ден денес сум во контакт и го обожавам чоекот и сум среќна шо некогаш сум го запознала...

а за манијаци не коментирам....сепак валда не ќе прифатиш да ојте на состанок в шума...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by комшивка Чет Апр 16, 2009 10:35 pm

па да речиме дека сум имала. и не мислам дека е нешто страшно, или ти се свиѓат чоекот и прајш нешто, или не.. ни прв ни последен. а и ја поддржувам ротквица за мислењево горе:
а за манијаци не коментирам....сепак валда не ќе прифатиш да ојте на состанок в шума...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Рокси Пет Апр 17, 2009 1:37 am

Сум имала таков состанок, али претходно го видов на слика... иначе, скрос на слепо? не вервам, незнам. Сепак секакви имат по 3емјава -.-
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 17, 2009 1:48 am

зш да не?
прво бо му закажала негде и би го посматрала да видам каков е дали некое чудачиште е и после би ошла
мада мислам очаен начин е да си најш партнер.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 17, 2009 2:25 am

The Breaking Dawn напиша:зш да не?
прво бо му закажала негде и би го посматрала да видам каков е дали некое чудачиште е и после би ошла
мада мислам очаен начин е да си најш партнер.

то не го прајш за да најш партнер....едноставно си чатовала со него некое време и ти се засвиѓал карактерот, интересен ти е и сакаш да го запознајш во живо....валда не пишиш со сите на мсн само дечко да најш Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 17, 2009 2:29 am

RoTkViCa напиша:
The Breaking Dawn напиша:зш да не?
прво бо му закажала негде и би го посматрала да видам каков е дали некое чудачиште е и после би ошла
мада мислам очаен начин е да си најш партнер.

то не го прајш за да најш партнер....едноставно си чатовала со него некое време и ти се засвиѓал карактерот, интересен ти е и сакаш да го запознајш во живо....валда не пишиш со сите на мсн само дечко да најш Razz

хаха добро да
ама имат и такви. tongue е тие ми се очајни Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Џими Пет Апр 17, 2009 11:24 am

Никогаш не би имал состанок на слепо. Во денешно време секакви женски шетет низ Земјава...
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 17, 2009 11:47 am

Џими напиша:Никогаш не би имал состанок на слепо. Во денешно време секакви женски шетет низ Земјава...
да, может да те силовет..... хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by REGINA Пет Апр 17, 2009 12:43 pm

RoTkViCa напиша:то не го прајш за да најш партнер....едноставно си чатовала со него некое време и ти се засвиѓал карактерот, интересен ти е и сакаш да го запознајш во живо....валда не пишиш со сите на мсн само дечко да најш Razz
Колку само им е различен карактерот од она шо се прикажват на мсн за разлика од карактерот во живо. Од прв до последен, без никакви исклучоци.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 17, 2009 12:54 pm

REGINA напиша:
RoTkViCa напиша:то не го прајш за да најш партнер....едноставно си чатовала со него некое време и ти се засвиѓал карактерот, интересен ти е и сакаш да го запознајш во живо....валда не пишиш со сите на мсн само дечко да најш Razz
Колку само им е различен карактерот од она шо се прикажват на мсн за разлика од карактерот во живо. Од прв до последен, без никакви исклучоци.


кај тебе така се покажале..
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 4:08 am

сум имала бе - предходно на слики сум го видела и слично.
а за манијаци... ќе се пазиш де Smile колку толку.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 4:09 am

Јас не сум имал досеа, ама баш сакам да имам некогаш. мојт јако да е :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by METALBOY Саб Апр 18, 2009 10:46 am

Џајко напиша:Јас не сум имал досеа, ама баш сакам да имам некогаш. мојт јако да е :D
-а мојт и пропаст да е Very Happy
зато нејќам Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 12:55 pm

METALBOY напиша:
Џајко напиша:Јас не сум имал досеа, ама баш сакам да имам некогаш. мојт јако да е :D
-а мојт и пропаст да е Very Happy
зато нејќам Very Happy

aк не пробаш немојш да 3најш Laughing
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by METALBOY Саб Апр 18, 2009 12:56 pm

Рокси напиша:
METALBOY напиша:
Џајко напиша:Јас не сум имал досеа, ама баш сакам да имам некогаш. мојт јако да е :D
-а мојт и пропаст да е Very Happy
зато нејќам Very Happy

aк не пробаш немојш да 3најш Laughing
сепак би играл на сигурно Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 12:59 pm

No risk, no fun! flower
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 4:48 pm

абе шо ако се сретниш на слепо. Ак не ти се свиѓат фино лепо ќе ја откачиш и крај. никој со сила не те терат pirat
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Bleak Саб Апр 18, 2009 4:57 pm

Рокси напиша:No risk, no fun! flower


Ај ма да излезиме на слепо... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 4:57 pm

ко да не се знајте бе Razz Cool


Последната промена е направена од Rainbow* на Саб Апр 18, 2009 4:59 pm. Мислењето е променето 1 пати
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Состанок на слепо? Empty Re: Состанок на слепо?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот