Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали вреди да се биде добар?

+16
Наташа
Angelic
A GiRL
TONI
Bleak
sokol
Mary Jane
Ane
Болиглава
lela
Рокси
корун
METALBOY
REGINA
tHeJunKy
kojgode
20 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by Angelic Нед Мај 03, 2009 7:19 pm

TONI напиша:За жал во денешно време мн добрина се смета за слабост.
Убо си велат стариве...мн арно и не е на арно.
Вреди да си добар,но не за секого

потпис и печат.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by Наташа Пон Мај 04, 2009 5:35 pm

Rainbow* напиша:
TONI напиша:За жал во денешно време мн добрина се смета за слабост.
Убо си велат стариве...мн арно и не е на арно.
Вреди да си добар,но не за секого
потпис и печат.

Се сметат да, аку е ептен блиску со наивност, да оставаш сите да газет по тебе, то е веќе простотија, не добрина. Инаку не, бар јас така мислам.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by METALBOY Пон Мај 04, 2009 6:25 pm

А пак јас мислам дека вреди да се биде добар иако многупати си имам помислено како наташа во горниов пост. мислам дека резултатите од добрината ке се појават после некое време, и така Smile

пис cheers
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by *UnIqUe* Чет Мај 14, 2009 12:28 am

Вредит да си добар ама само со оној со заслужил и шо ценит... Помина времето... прај добро синко ќе ти се вратит... немат така појке секој гледат за себе.. ти прает добро прај ... ти прает лошо враќај со лошо...
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by Џајко Чет Мај 14, 2009 2:35 am

*UnIqUe* напиша:Вредит да си добар ама само со оној со заслужил и шо ценит... Помина времето... прај добро синко ќе ти се вратит... немат така појке секој гледат за себе.. ти прает добро прај ... ти прает лошо враќај со лошо...
Имаше посебно време ова ко важеше????
Шега на страна вервам во карма и такви ствари дека ако убо се понашаш во животов убо ќе ти се враќат и обратно ако прајш лоши ствари лоши ти се прает.(просто кажано)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by мирАл Пет Мај 15, 2009 6:14 pm

Нормално дек вредит да си добар кон најблиските! Ама имат некој шо ти се прает добри а те озборвет на сите страни......
сам требит да одлучиш кон кого ќе си добар
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by Jordison Пет Мај 22, 2009 2:02 pm

Не вредит ич..
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 23, 2009 8:33 pm

Џајко напиша:
*UnIqUe* напиша:Вредит да си добар ама само со оној со заслужил и шо ценит... Помина времето... прај добро синко ќе ти се вратит... немат така појке секој гледат за себе.. ти прает добро прај ... ти прает лошо враќај со лошо...
Имаше посебно време ова ко важеше????
Шега на страна вервам во карма и такви ствари дека ако убо се понашаш во животов убо ќе ти се враќат и обратно ако прајш лоши ствари лоши ти се прает.(просто кажано)

Она го кажав во смисла дека светов е станат посуров одколку порано... мн посуров Neutral
Секој си се понашат ко шо мислит дека е најправилно, не дек немат добри луѓе и дек сите се покварени ама не вредит секогаш да си добар и со секого зш луѓево знает мн да го искориствет то Neutral
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали вреди да се биде добар? - Page 2 Empty Re: Дали вреди да се биде добар?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот