Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тетоважа

+25
Tweety
pankerishte
slatkish
Mary Jane
KaTeRiNcE
REGINA
ноунејм
nance
Bleak
METALBOY
grgrgr
Angelic
RoTkViCa
Наташа
kojgode
The Breaking Dawn
мирАл
Golub-Samoubica
комшивка
fairy
Рокси
Lastojca
Punk
Marej
malina
29 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Рокси Саб Апр 11, 2009 7:23 pm

ноунејм напиша:

можда е голема лјубоф у питање?

појке се сакам себеси отколку шо ќе сакам некојси, така да, ноу тенкс
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by REGINA Сре Апр 15, 2009 9:26 pm

Сакам тетоважи.
Тетоважа - Page 2 2r3b708Ја имав ова истава лани цело лето, нормално дека не беше трајна, одев кај митко само да ја корегират ко ќе се подизбришеше.

Сакам трајна... ама ми е страф. Пошо ќе му умрам на стол ко ќе тетовират заради иглине и плус мн болело. така ме лажеа.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by kojgode Сре Апр 15, 2009 9:33 pm

Тетоважа - Page 2 Jessica-alba-tattoo
Вакви сакам јас.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 15, 2009 10:03 pm

ноунејм напиша:
The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:Јако ми е некоја мала тетоважа кј било, (хаха кај било Razz ), на женски ко горендаведеното....
Не ми е јако тетовирање цела рака и сл.

БТВ ео 2 прашања:
Дали би се тетовирале околу или на половите органи?
Дали би истетовирале име од дечко или девојка?
(без разлика колку време ојте, зш еден 5 мес одеа и си го истетовира името на својата женска то е)

ова е најпатетично нешто. tongue

можда е голема лјубоф у питање?

скоро секоја љубов на почетокот е мн голема после појкето заминвет. зато ке се истетовираш и тук се заебашscratch
не знам дали мојт попатетично од оваа од којгоде ама пак tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by KaTeRiNcE Сре Апр 15, 2009 10:26 pm

REGINA напиша:Сакам тетоважи.
Тетоважа - Page 2 2r3b708Ја имав ова истава лани цело лето, нормално дека не беше трајна, одев кај митко само да ја корегират ко ќе се подизбришеше.

Сакам трајна... ама ми е страф. Пошо ќе му умрам на стол ко ќе тетовират заради иглине и плус мн болело. така ме лажеа.
Ко брачеда да си ми и јас сакам вакви,преска на ликовно ваква нацртаф Twisted Evil не сум нормална
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Mary Jane Чет Апр 16, 2009 12:49 am

tribles цртавме, јас нешто слично на октопод нацртав, интересно испадна.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by slatkish Нед Мај 03, 2009 10:32 pm

многу сакам тетоважа па планирам за во иднина и да ставам... да подпораснам хаха најмногу сакам на вратов ама да ми е кратка косава да се гледат хаха

slatkish
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 22

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 11:37 pm

Јас сакам трошки да си истетовирам....околу уста да Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Tweety Пон Мај 04, 2009 9:21 am

мммммммм даа сакам тетоважаааа!!!!
Летото имав ама не беше трајна,сега летово пак ке си ставам привремена зш трајна не ме пуштет....((

Tweety
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 8
Забавен? : ehee..:P

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by комшивка Пет Aвг 07, 2009 12:02 am

Тетоважа - Page 2 Motikacommk130 Тетоважа - Page 2 W700
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by katusch Пет Aвг 07, 2009 7:44 pm

е ова ти е од љубов... кон мајкл џексон.
јас мн сакам тетоважи, и на машко тетоважа мн ме палит ама да е некоја уба, а не нешо безвезе коќе видам, некоја фаца или животиња, на пр.тигар (ко шо имат чичко ми) или нешо слично.

јас најверојатно зимава ќе си ставам тетоважа, ако не излезит нешо...
на вратов позади ќе бидит или ова или нешо мн слично на ова

Тетоважа - Page 2 Tattoo5
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by TONI Саб Aвг 08, 2009 3:18 pm

јас сакам на показалецов да си истетовирам смајли
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Jordison Саб Aвг 08, 2009 3:48 pm

јас ке тетовирам пајажина на лактово Wink
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Marej Саб Aвг 08, 2009 9:48 pm

Сакам да истетовирам некое мало убо на интересно место, ко прст или шознам јас, само чекам да ми текнит шо, и да се осигурам да имат значење за после 1 недела да не си речам “шо си мислев“
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Азра Нед Aвг 09, 2009 2:38 pm

обожавам тетоважи!
ама да се саглам напраени, на убоо место, со значење и историја. во никој случај не: бенд, име, хороскопски знак, кинески букви, животиња и слични неинвентивни евридеј глупости.
е сега женцко сум пустото, а женското тело е подложно на повеќе промени така што освен на рака нога и рамено, критично е тетовирањето, а јас сакам баш на ребрата да се тетовирам или на крст. еее....

Тетоважа - Page 2 20050829-cross-tattoo-big


Cool
Тетоважа - Page 2 Celtknot1
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Angelic Пон Aвг 10, 2009 4:13 am

Да, различно е за нас женскиве.
Од градов само една тетоважа ме бендисвит многу. Си имат негово посебно значење и е стварно оригинална. Некој знајт за кој прам муабет
tongue

Се друго ми е евридејско.
Животинчиња, имиња, бендој, букви.. не фала. Трибал татуу исто нејќам.. многу обични без некое значење ми се. Искривени линии бе.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Азра Пон Aвг 10, 2009 11:53 am

таа тетоважата е стварно преуба Wink цела приказна носи...
таква сакам и треба да биди, со можност за надоградување, оти ко че почниш крај нема. леле колку сум настрвена за тетоважа... мхмхмммм
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа - Page 2 Empty Re: Тетоважа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот