Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тетоважа

+25
Tweety
pankerishte
slatkish
Mary Jane
KaTeRiNcE
REGINA
ноунејм
nance
Bleak
METALBOY
grgrgr
Angelic
RoTkViCa
Наташа
kojgode
The Breaking Dawn
мирАл
Golub-Samoubica
комшивка
fairy
Рокси
Lastojca
Punk
Marej
malina
29 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Тетоважа Empty Тетоважа

Пишување by malina Нед Апр 05, 2009 10:48 pm

Многу сакам тетоважа и одвај ги убедив дома да си напрам и си се израдвав и на крај ми го сплескаа ко ми рекоа дека можит само после четврта год.Ама важно ќе бидит,а иначе сакам тетоважа на ногава ивана на кинески
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Marej Нед Апр 05, 2009 10:48 pm

Јас сакам ногу мала на вратов назад, или на прстов.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Punk Нед Апр 05, 2009 10:50 pm

јас сакам долу на ногава мал викинг
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Lastojca Нед Апр 05, 2009 10:51 pm

јас не знам дали сакам..ама имат мн јаки...не знам дал имате гледано на на тревел енд ливинг имат една емисија кај шо прает во едно студио тетоважи ..мн се јаки ишчав ми идат ко ке ги гледам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by malina Нед Апр 05, 2009 11:09 pm

немам гледано ама сакам да гледам знајш кој деној е ?
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Рокси Нед Апр 05, 2009 11:11 pm

Порано ми беше филм да си напрам тетоважа, али сега нејкам појке.
Иначе не би истетовирала некои кинески ствари, змејови, букви или незнам шо, ептен ми се „искомерцијализирани“ тие ствари. Би истетовирала нешто шо би ми значело и би ја одразувало мојата личност.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by fairy Нед Апр 05, 2009 11:16 pm

јас сакам да се истетовирам ама после 18 зш немат шанси да ме пуштат сега од дома..и сакам на вратов или на ногава ама мала, не многу приметлива и нападна...
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by комшивка Пон Апр 06, 2009 2:31 am

Тетоважа 82610_f520
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Golub-Samoubica Пон Апр 06, 2009 2:54 am

Тетоважа Lowerbacktattoos
Јас на мене не сакам никаква тетоважа ама сакам чупиња со вакви тетоважи (и со вакви гаќи сакам ама то е друг муабет)

Едит: Ке забораев да спомнам дека многу ми се свиѓат шарава шо ја имат напраено целулитов при левиот газ.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by мирАл Пон Апр 06, 2009 8:51 pm

Јако ми е некоја мала тетоважа кј било, (хаха кај било Razz ), на женски ко горендаведеното....
Не ми е јако тетовирање цела рака и сл.

БТВ ео 2 прашања:
Дали би се тетовирале околу или на половите органи? Razz
Дали би истетовирале име од дечко или девојка? Shocked
(без разлика колку време ојте, зш еден 5 мес одеа и си го истетовира името на својата женска то е)


Последната промена е направена од мирАл на Пон Апр 06, 2009 8:58 pm. Мислењето е променето 1 пати
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Lastojca Пон Апр 06, 2009 8:57 pm

јас не би напрајла нишо од горенавееното...немат некоја потреба не гледам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 06, 2009 8:59 pm

мирАл напиша:Јако ми е некоја мала тетоважа кј било, (хаха кај било Razz ), на женски ко горендаведеното....
Не ми е јако тетовирање цела рака и сл.

БТВ ео 2 прашања:
Дали би се тетовирале околу или на половите органи?
Дали би истетовирале име од дечко или девојка?
(без разлика колку време ојте, зш еден 5 мес одеа и си го истетовира името на својата женска то е)

ова е најпатетично нешто. tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by kojgode Пон Апр 06, 2009 9:03 pm

Тошо на половиот орган мојт да истетовират име,презиме, матичен број и место и улица на живеење од девојка кога не е во еректирана состојба.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by мирАл Пон Апр 06, 2009 9:05 pm

Не море Welcome to Jamaika and have a nice day! Razz
не знам дал го знајте вицов хх
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Lastojca Пон Апр 06, 2009 9:07 pm

мирАл напиша:Не море Welcome to Jamaika and have a nice day! Razz
не знам дал го знајте вицов хх
хахаха..мислам дека негде овде на форумов го прочитав Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Наташа Пон Апр 06, 2009 9:30 pm

Ао глупа работа тетовирање на името на партнерот, ногу еј. Ам ај нек ти се помочат на рака за да докажит дек то си е негова територија и дек се сакате. И после ко ќе раскините скини си ја раката или одери си ја кожата.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 08, 2009 10:21 pm

јас саскам ептееен тетоважа....и ги гљавам дома...за 15 дена прам 18 паа.....хммм здравје Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Angelic Пет Апр 10, 2009 12:19 am

нејќам тетоважи (барем на моево тело)
И ретко да ми се бендисат некоја на некого Rolling Eyes

Сепак, тетоважата не е мала работа, носи значење и те обележува.
треба внимателно да се одбере (ако веќе се одлучите да се тетовирате)
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by grgrgr Пет Апр 10, 2009 12:20 am

imam dozvola i od tato i od mama,samo mama me sovetuvase da sum pocekala zs posle dan sum se premislela ova ona...zdravje kun kraj na letovo ko ke imam 18 planiram da si klam tetovaza

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 10, 2009 2:05 am

RoTkViCa напиша:јас саскам ептееен тетоважа....и ги гљавам дома...за 15 дена прам 18 паа.....хммм здравје Very Happy

не знам во каква состојба сум го пишала ова, ама валда ме разбравте хахах сигурно сум умирала за спиење Razz Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by METALBOY Пет Апр 10, 2009 8:19 am

Сакам убави и не преголеми тетоважи, сакам на ракава да опнам една сирена Very Happy pirat
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Bleak Пет Апр 10, 2009 8:16 pm

Хммм.... Логоно од бендон Opeth мака ми е да аплоудирам... буква о е ко нешо испреплетени гранчиња е шо знам некако мн кул е... на гугл напишите Опетх кој го интересират па видите... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by nance Саб Апр 11, 2009 4:41 pm

Најмногу тетоважа шо ме ранит е еден индијански пердув со го видов на нет ама не можам сеа да го најдам. Ак не јадет бурек од дома мојт да го опнам на мене Smile
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by ноунејм Саб Апр 11, 2009 6:35 pm

The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:Јако ми е некоја мала тетоважа кј било, (хаха кај било Razz ), на женски ко горендаведеното....
Не ми е јако тетовирање цела рака и сл.

БТВ ео 2 прашања:
Дали би се тетовирале околу или на половите органи?
Дали би истетовирале име од дечко или девојка?
(без разлика колку време ојте, зш еден 5 мес одеа и си го истетовира името на својата женска то е)

ова е најпатетично нешто. tongue

можда е голема лјубоф у питање?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Angelic Саб Апр 11, 2009 7:19 pm

^ ауу никогаш. Тие тетоважи ми се најсакати Suspect
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Тетоважа Empty Re: Тетоважа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот