Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Солариум

+16
комшивка
fairy
корун
noviot
Mary Jane
malina
The Breaking Dawn
Marej
Angelic
METALBOY
Fantom
kojgode
Болиглава
мирАл
RoTkViCa
REGINA
20 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Солариум Empty Солариум

Пишување by REGINA Вто Мар 31, 2009 9:30 pm

Замисли те стават и те заборает внатре појќе од шо требит, а ти сам така изгубиш осет за времето... хе

солариумот го сметам за еден од непотребните пронајдоци за човештвото.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 31, 2009 9:34 pm

хахахаха...не сум ојдена никогаш...ама сум сигурна дека некогаш ќе појдам зато не коментирам дали е лошо или не.....секако и штетит на кожата(не дека обично сонце не штетит) ама некогаш во животот итно ти требит да си поцрн.... Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by мирАл Вто Мар 31, 2009 9:40 pm

RoTkViCa напиша:ама некогаш во животот итно ти требит да си поцрн.... Cool

Верви ме не требит Razz
Ке се уткаш со другариве навечер
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 31, 2009 9:43 pm

мирАл напиша:
RoTkViCa напиша:ама некогаш во животот итно ти требит да си поцрн.... Cool

Верви ме не требит Razz
Ке се уткаш со другариве навечер

хахаха неееее јас најмногу сакам цел живот да сум црна....ама то е мајка природа хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Болиглава Вто Мар 31, 2009 9:44 pm

Поуба ќе си ак си црна?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by kojgode Вто Мар 31, 2009 9:45 pm

Јас често посетувам солариум.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Fantom Вто Мар 31, 2009 9:45 pm

Кој ќе влезит в солариум, да дајт Господ да завршит ко двене пички од на Фајнл Дестинејшн тројкана. А пошо пола го немате глеано, глеајте го и ќе видите.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by мирАл Вто Мар 31, 2009 9:45 pm

Јас уште за солариум сум!!! Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Болиглава Вто Мар 31, 2009 9:46 pm

REGINA напиша:а пак поуба/в ќе си ак си ко искубана кокошка бел/а?
Пубав од тебе, да. Cool
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 31, 2009 9:46 pm

Болиглава напиша:Поуба ќе си ак си црна?

па на лето ко ќе поцрнам поубо се осеќам Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by kojgode Вто Мар 31, 2009 9:47 pm

Јас ко ќе поцрвенам најубо се осеќам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by REGINA Вто Мар 31, 2009 9:48 pm

Болиглава напиша:
REGINA напиша:а пак поуба/в ќе си ак си ко искубана кокошка бел/а?
Пубав од тебе, да. Cool
Laughing џек си бе знајш Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
кај е сеа џајко да ти го објаснит поимот иронија? Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 31, 2009 9:48 pm

kojgode напиша:Јас ко ќе поцрвенам најубо се осеќам.

хахах зато често сакаш да си тепан хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Болиглава Вто Мар 31, 2009 9:49 pm

REGINA напиша:
Болиглава напиша:
REGINA напиша:а пак поуба/в ќе си ак си ко искубана кокошка бел/а?
Пубав од тебе, да. Cool
Laughing џек си бе знајш Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
кај е сеа џајко да ти го објаснит поимот иронија? Wink

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Последната промена е направена од Болиглава на Вто Мар 31, 2009 9:50 pm. Мислењето е променето 1 пати
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by kojgode Вто Мар 31, 2009 9:49 pm

Не често сакам да сум усрамен. Иначе мене не ми е битно бели, црни женски секакви сакам. Wink
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by METALBOY Вто Мар 31, 2009 9:53 pm

пазите шо прајте ако прајте, зш имам слушнато за случаи со фатални последици, имено, некоја жена одела во солариум (мислам секој ден) и почнало да и смрдит кожата, се измила, пак исто, ошла надоктор и и рекле имаш уш една недела (гледав на митбастерс)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by мирАл Вто Мар 31, 2009 9:55 pm

и на крај митбастед пишеше Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by METALBOY Вто Мар 31, 2009 9:57 pm

незнам шо пишеше ама вистина е, то ти е исто ко микровална Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 31, 2009 9:58 pm

хаха не знам за ова ама јас имам слушнато за некоја шо сакала да поцрнит за свадбата....и пред свадбата денот ошла на солариум...поседала 10 мин и и рекле не смејш поќе....и оваја ошла на др место пак 10 мин...на др пак 10 мин...не знам колку пати.....и вечерта ко си легнала нешто неубо мирисало...и не и било убо..и умрела....после на маж и му кажале дека и се свариле органите Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Angelic Вто Мар 31, 2009 10:20 pm

Ма каков солариум. Нека ми даде некој поконкретна причина зш одит на солариум ? За да е посекси? хахахахха ОФ!
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Marej Сре Апр 01, 2009 12:04 pm

Јас морам да одам 3-4 пати максимум на солариум пред лето, за да добијам основа на кожава. Иначе зш иам ногу бела и осетлива кожа налето ногу се црвенеам, и ај шо излеат грдо, и ногу болит.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 01, 2009 1:12 pm

Fantom напиша:Кој ќе влезит в солариум, да дајт Господ да завршит ко двене пички од на Фајнл Дестинејшн тројкана. А пошо пола го немате глеано, глеајте го и ќе видите.

ауу мн е одвратно то
јас не преферирам солариуми поуба е природна боја и плус обожавам да се излежавам на сонце и брзо поцрнвам па не ми се потребни tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by malina Пет Апр 03, 2009 2:44 pm

nejkam da se zracam
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Mary Jane Пет Апр 03, 2009 3:16 pm

Јас не сум била во солариум ниту пак планирам да одам. Многу бел тен иам, и задоволство ми е на лето постепено да си се сончам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by noviot Пет Апр 03, 2009 5:42 pm

јас биден сум еднаш , и мн јако е... само шо од еднаш нишо не се познават ама немат гајле ... битно јако беше cyclops
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Солариум Empty Re: Солариум

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот