Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Месечен циклус?

+14
RoTkViCa
malina
kojgode
Болиглава
Marej
REGINA
Bleak
Punk
blesava008
Рокси
Наташа
Mary Jane
The Breaking Dawn
nance
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Месечен циклус? Empty Месечен циклус?

Пишување by nance Чет Мар 26, 2009 11:46 pm

Ме инспирира едно момиче на форумов така да женски исповедајте се.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 26, 2009 11:46 pm

affraid
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:48 pm

Зш ја отворивте темава? За да ни ги продлабочите маките?
Секој женски месец си се тешам дека еден ден ке имам дете. Патетично, зарем не...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 26, 2009 11:53 pm

ко да не беше доволно незгодна темана за депилирање уште ова ни требеше...следно шо ке е?
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:55 pm

The Breaking Dawn напиша:ко да не беше доволно незгодна темана за депилирање уште ова ни требеше...следно шо ке е?

Ми дојдоа некои идеи, ама не ги пишам за да не ги злоупотребит некој.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:15 am

Neutral Шо те интересират златен? Ево јас ќе те просветлам
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:19 am

Наташа напиша:Neutral Шо те интересират златен? Ево јас ќе те просветлам

Со колку капки се Always Ultra... lol!
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Рокси Пет Мар 27, 2009 12:34 am

Месеци ли се месеци
женски маки големи...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:36 am

Рокси напиша:Месеци ли се месеци
женски маки големи...

Стани си наутро порано
цел ден се непријатно чувствувај.
Претходен ден радост донеси
утредента болки трпи си.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by blesava008 Пет Мар 27, 2009 12:37 am

Рокси напиша:Месеци ли се месеци
женски маки големи...
хехехеехехехехехехехехехехехехехехехехехехехехеехххеехехех Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Рокси Пет Мар 27, 2009 12:37 am

И обилни крварења големи (малце ја промашив, али нема везе)

****

А да, и значи, да си знает машкиве дека женските се во многу непријатна ситуација ко ќе имет добиено, појкето имет болки во стомакот, обилни крварења, па морат во ВЦ да се ојт на секој два саати да се проверит дали имат истечено, да се менвит влошка... дури и тампон ко ќе користиме (барем за мене си кажвам) пак можит да истечит ако се наполнит тампонот и тогаш е неубооо

(а да, ова го пишам за да ги згрозам машкиве... мислам, иам доста добро искуство со ова, а кулминација беше ко му покажавме искористен тампон на еден другар... ах кутриот пребледе, ќе повратеше за малце... душичка )
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:43 am

Амор, мислам дек не смејт да се користит тампон дур не се скиниш... Или се трудеше да доловиш ситуација... или...?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Punk Пет Мар 27, 2009 12:44 am

Наташа напиша:Амор, мислам дек не смејт да се користит тампон дур не се скиниш... Или се трудеше да доловиш ситуација... или...?
смеело да се користит мор.. и јас се чудам ама требело да си внимателен и некој помали да користиш
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Рокси Пет Мар 27, 2009 12:45 am

Немат врска то бе, бабини деветини... не смеело, глупости во боја.
Се иам консултирано и со докторка, ми рече дек мојт да се користит, али за моја возраст најмали пошо со поголемите можам да се повредам.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:46 am

Ам не ти е грдо... мислам, ме сфаќаш Neutral
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:47 am

Наташа напиша:Ам не ти е грдо... мислам, ме сфаќаш Neutral

Секако е грдо. Само да го избереме за нас поарното.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Рокси Пет Мар 27, 2009 12:47 am

Грдо е, ама на тренинг ко ќе сум морам тампон, пошо нејкам таму да се избрукам бее
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by nance Пет Мар 27, 2009 1:00 am

Само немој американски тампони зш тие се ............. XXl и со нив не кинење до гуша ке ти се пикнит. Ко донесе едно момиче нашкола.... ммммммммммммм. А btw баш то со депилирањето ми беше муза за темава. xD
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 1:03 am

nance напиша:Само немој американски тампони зш тие се ............. XXl и со нив не кинење до гуша ке ти се пикнит. Ко донесе едно момиче нашкола.... ммммммммммммм. А btw баш то со депилирањето ми беше муза за темава. xD

Е многу си љубопитен да ти кажам. Се надевам дека некои од одговориве ти се најдоа.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 1:14 am

Рокси напиша:И обилни крварења големи (малце ја промашив, али нема везе)

****

А да, и значи, да си знает машкиве дека женските се во многу непријатна ситуација ко ќе имет добиено, појкето имет болки во стомакот, обилни крварења, па морат во ВЦ да се ојт на секој два саати да се проверит дали имат истечено, да се менвит влошка... дури и тампон ко ќе користиме (барем за мене си кажвам) пак можит да истечит ако се наполнит тампонот и тогаш е неубооо

(а да, ова го пишам за да ги згрозам машкиве... мислам, иам доста добро искуство со ова, а кулминација беше ко му покажавме искористен тампон на еден другар... ах кутриот пребледе, ќе повратеше за малце... душичка )

Не се грозам од природни непогоди... Very Happy Иначе исто така знает женските да се нервозни за време на циклус, тие шо гризет нокти... е тогаш гризет барем 3 пати појќе хех... Very Happy и тоа е тоа Very Happy

П.С. Сакам тампон да видам и јас... Very Happy


Последната промена е направена од Bleak на Пет Мар 27, 2009 1:31 am. Мислењето е променето 1 пати
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by nance Пет Мар 27, 2009 1:17 am

Не сакаш верви ми.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by REGINA Пет Мар 27, 2009 1:43 am

вистина не сакаш, верви му! Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 1:45 am

REGINA напиша:вистина не сакаш, верви му! Laughing

Сакам... вервите ми... Very Happy бар од нишо не се грозам... Very Happy

И доброволци? Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Marej Пет Мар 27, 2009 2:01 am

Gjaolska rabota!!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Болиглава Пет Мар 27, 2009 2:13 am

Иам добиено детелен опис во врска со темава и не би сакал да се навраќам. Гадурии еј!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Месечен циклус? Empty Re: Месечен циклус?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот