Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилен историски настан

5 posters

Go down

Омилен историски настан Empty Омилен историски настан

Пишување by METALBOY Сре Мар 25, 2009 1:08 pm

Ко го откриле огнот Laughing
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Омилен историски настан Empty Re: Омилен историски настан

Пишување by kojgode Сре Мар 25, 2009 4:30 pm

Раѓањето на Исус.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилен историски настан Empty Re: Омилен историски настан

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 1:11 am

Битката кај Гавгамела зш после то светов слушна за нас и
зш е десена на 01.10 и јас тогаш иам роденден.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Омилен историски настан Empty Re: Омилен историски настан

Пишување by METALBOY Нед Мар 29, 2009 8:12 pm

Денеска ручав - историски настан Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Омилен историски настан Empty Re: Омилен историски настан

Пишување by мирАл Пон Мар 30, 2009 9:25 pm

METALBOY напиша:Денеска ручав - историски настан Very Happy

Ме испитвеше ова, по историја и одличен два ми напиша!
Требит глуп да си овај настан да не го знајш
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Омилен историски настан Empty Re: Омилен историски настан

Пишување by Четкар Нед Aвг 09, 2009 6:04 pm

битката кај Сталинин град во денешна Росија, бивши СеСеСеР
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен историски настан Empty Re: Омилен историски настан

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот