Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дигимон, Покемон, DBZ

+17
The Breaking Dawn
REGINA
Ludi Milojko
Lastojca
Odyssey
LED ZEPP
мирАл
dzole
Master
sokol
Golub-Samoubica
fairy
Marej
корун
kojgode
Mary Jane
Болиглава
21 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 1:47 am

Ги гледавте ко помали? Дали можеби сеуште ги гледате? Може да дадете детален осврт на некои од ликовите. Cool
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:06 am

Леле ко бевме тро помали... Rolling Eyes Убај спомени иам, памтам дека жетони и албуми збиравме, па се менвевме...А омилен лик, се знајт - Пикачу, а од овие негативциве Тимот Ракета...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 3:00 am

Пикачу - познат по своите молњи - еволуира во раичу
Чармандер - оган фрлат - незнам во шо еволуират чаризард мислам или нешто така итн не ми теквет другите имам албум ама ме мрзит да го барам


Последната промена е направена од kojgode на Нед Јан 11, 2009 3:38 am. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 3:01 am

Јас со кане собираф покемон и за малце не освојв компјутер
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 3:05 am

корун напиша:Јас со кане собираф покемон и за малце не освојв компјутер
Слабо.
Јас тогаш собирав Изи мизија. И го собрав.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 3:06 am

За изи не даваја компјутер, иначе сеа ми текна слагалица праефме уште то со печат ни фалеше Crying or Very sad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Marej Нед Јан 11, 2009 3:37 am

Го обожавав од Дигимон она шо сереше розови лајна.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 3:39 am

Јас најмногу го обожавав цртано ДБЗ и сите епизоди од првата сезона и од З ги изгледав. За подетални информации за овој цртан треба да го прашаме Спасе ДБЗ (од кај жижи). Ако го натераме да се регистрира ќе дознаете многу за овој цртан дури и премногу.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 3:45 am

дигимооооонннн :D Таичи најмногу го сакав хixixi:D а од женските сестра му од Таичи, Хикари и нејзината Гатомон лалалалала
и ако го давет, пак ке го гледам хехе
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Golub-Samoubica Нед Јан 11, 2009 5:33 am

Ja so Spase kaj Zizi gledam DragonBall,i osobeno mi se dopadna serijata koga toj so opasot so bese ke go utepase tamo na eden i ke mu pustese kamehame-bran i togas brat mu ke se naljutese na ovoj drugiot bez opas i ke mu odese na ovoj,ama toj ke bil pojak i ke go utepa so Lopta-Zivota,ama mnogu to ke go istroselo i zato ke se vratit doma da se natrenirat kaj negoviot ucitel so bradata i so bastumot so bil jak uste kako mal i posle od ko se navezbal ovoj mu isol i pak go utepal na ovoj so bil dojden so spejssatl i ke se pretvori zaso so mesecinata vo King-Kong i ke rusi se i posle toj ke porasnel golem ali to bese vise vo DragonBallZ
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 3:20 pm

јас многу сакав да гледам дигимон и омилен ми беше онај волкон не знам како се викаше а од покемон нај јак ми беше тогепи
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 12:31 am

Јас си го сакав Дигимон и уште си го сакам (си го имам на компјутер, ама само првата сезона). Се разбират Јамато ми бесе најјак и тоа неговото мислам Габумон или така нешто се викаше....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by dzole Чет Јан 15, 2009 4:11 pm

гледав ДБЗ џо дете .. ако се земе во предвид дека и во 7мо одд сеуште сме деца .. и ептен јако мотаф на тие покемон во форма бев тогаш хохохо
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by мирАл Чет Јан 15, 2009 10:15 pm

Dzole(~,^) напиша:гледав ДБЗ џо дете .. ако се земе во предвид дека и во 7мо одд сеуште сме деца .. и ептен јако мотаф на тие покемон во форма бев тогаш хохохо

да да мн јак во мотање ќе ги смоташе сите деца, и после кај мене да те соберам хаха!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by LED ZEPP Пет Јан 16, 2009 5:02 am

а она како се викаше со вртимушки нешо?

тоа беше мн култен цртан
LED ZEPP
LED ZEPP
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 5:05 am

LED ZEPP напиша:а она како се викаше со вртимушки нешо?

тоа беше мн култен цртан
Беј блејд. Дранзер движи сееее!!!
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 9:33 pm

Респекат за Голуб Самоубица! Ме изнасмеа, ко секогаш.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 10:38 pm

Издолжиииииии се стапууууууу!!! Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 8:43 pm

хаха леле дигимон јас ги гледав другиве слабо..мислам дека тие цртани се опасни мојт неубо да влијает на развитокот на детето ...страшно се ретардирани..ама во филм влегвевме многу со нив Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Ludi Milojko Сре Јан 21, 2009 8:47 pm

Dap ama ne tolku cesto ke ke sum gi fatel
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 3:14 pm

хаха Дигимон... то беа.. Таичи, Јамато, Сора, Коширо, Џо, Мими, Такеру, Хикари... леееелее абе тогаш ги имам учено напамет и сите имиња од дигимониве кој во кое се развивет.. и ден денес ги памтам оф хехех никогаш не ќе пораснам .. сепак омилен цртан во серии ми е тој
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 31, 2009 9:14 pm

јас ниту еден не знам многу ми беа глупи отсекојпат Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by noviot Саб Јан 31, 2009 9:28 pm

дигимон само го глеав зш најак цртан беше , другиве глупости живи, Digimon ftw
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Mary Jane Нед Фед 01, 2009 12:49 am

REGINA напиша:хаха Дигимон... то беа.. Таичи, Јамато, Сора, Коширо, Џо, Мими, Такеру, Хикари... леееелее абе тогаш ги имам учено напамет и сите имиња од дигимониве кој во кое се развивет.. и ден денес ги памтам оф хехех никогаш не ќе пораснам .. сепак омилен цртан во серии ми е тој

Жетоните дали ги имаш уште, зш знам дека собра прилично многу...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by П. Нед Фед 01, 2009 5:45 pm

дигимон најмногу го гледав , а најјако ми беше во dbz прасено ко ќе ги собереше некој топките и то ко ќе речеше САКАМ ЖЕНСКИ ГАЌИЧКИ pig
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот