Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kiss or Hug?

+28
Angelic
Батерфлај
METALBOY
blesava008
П.
мирАл
nice
STIFLER
RoTkViCa
A GiRL
KaTeRiNcE
Ivana
James Bomb
комшивка
Gallowsraven
Lastojca
fairy
The Breaking Dawn
kojgode
Marej
Болиглава
Mary Jane
Наташа
Punk
Bleak
folder
корун
Џајко
32 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kiss or Hug? Empty Kiss or Hug?

Пишување by Џајко Вто Мар 17, 2009 8:08 pm

Шо ви значит појке и како ги чувствувате?

Мене појке ми значит прегратка.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 31
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 8:11 pm

Многу емотивен сум на вакви работи, посебно на кис.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by folder Вто Мар 17, 2009 8:13 pm

хаг I love you ама и кис, прво хагој едно време за коке ме киснит да ми е affraid Very Happy
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 31
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Bleak Вто Мар 17, 2009 9:15 pm

Хаг ми значит ногу појќе, ама во некои ситуации кис е неопходно... Smile ИНаче најубо нешо е една топла прегратка и ко ќе следит кис тогаш си комплетно стопен и ногу јако е... I love you
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Punk Вто Мар 17, 2009 9:25 pm

хаг... кисојве не ме ранет ногу дури ко ќе глеам некој шо не знает да го употребвет убо ми се гадит
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 33
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 9:28 pm

Punk напиша:хаг... кисојве не ме ранет ногу дури ко ќе глеам некој шо не знает да го употребвет убо ми се гадит
Хах, паметно. Пубо хаг, бар сите знает да гушкет, да не ризикуваме silent
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Bleak Вто Мар 17, 2009 9:51 pm

Наташа напиша:
Punk напиша:хаг... кисојве не ме ранет ногу дури ко ќе глеам некој шо не знает да го употребвет убо ми се гадит
Хах, паметно. Пубо хаг, бар сите знает да гушкет, да не ризикуваме silent

Се огодит некој забеган... ко питон шо гушкат да те здробит целата... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 9:51 pm

Наташа напиша:Хах, паметно. Пубо хаг, бар сите знает да гушкет, да не ризикуваме silent

Баш ретко кој убо да те гушнит. И то не знает многумина.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 9:57 pm

Mary Jane напиша:
Баш ретко кој убо да те гушнит. И то не знает многумина.
Ам ко ќе глеаш така, уш поретко некој убо да те бацит. Поголема е веројатност некој грдо да те бацит отколку да те гушнит, така да хаг. Се осетив ко Пирузе tongue
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 10:02 pm

Наташа напиша:
Mary Jane напиша:
Баш ретко кој убо да те гушнит. И то не знает многумина.
Ам ко ќе глеаш така, уш поретко некој убо да те бацит. Поголема е веројатност некој грдо да те бацит отколку да те гушнит, така да хаг. Се осетив ко Пирузе tongue

Зш мораше да го спомвиш?

Јас сум за прегратка, барем не мојш некоја полоша болест да фатиш.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Болиглава Вто Мар 17, 2009 10:04 pm

Mary Jane напиша:Јас сум за прегратка, барем не мојш некоја полоша болест да фатиш.
Па не ќе се шљакаш ти со којдае нели? Ти си та шо одбират дали ќе го бацвиш некого или не. Е сеа ак ти се вдајт... pale
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 10:06 pm

Болиглава напиша:
Mary Jane напиша:Јас сум за прегратка, барем не мојш некоја полоша болест да фатиш.
Па не ќе се шљакаш ти со којдае нели? Ти си та шо одбират дали ќе го бацвиш некого или не. Е сеа ак ти се вдајт... pale

Е тука следи карате потег.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Marej Вто Мар 17, 2009 10:10 pm

Зависит, кога како. Во вакви моменти на суша појќе сум за првото.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 10:12 pm

Болиглава напиша:
Mary Jane напиша:Јас сум за прегратка, барем не мојш некоја полоша болест да фатиш.
Па не ќе се шљакаш ти со којдае нели? Ти си та шо одбират дали ќе го бацвиш некого или не. Е сеа ак ти се вдајт... pale

Ќе се шљакаш со којгоде. њаа
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 31
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 10:13 pm

Marej напиша:Зависит, кога како. Во вакви моменти на суша појќе сум за првото.

Рационално мислење.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 17, 2009 10:45 pm

hug можда појке....посигурно се осекам некој ко ке ме гушнит..Wink ама некојпат kiss ..зависит од чоекот и од самиот бакнеж Embarassed I love you
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by fairy Вто Мар 17, 2009 10:53 pm

и јас hug, поубо се, се осеќаш заштитено и некако поинаку...Smile ама и другото не е лошо, во образ на пример....awwww
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Lastojca Вто Мар 17, 2009 11:36 pm

ам едно без друго нема да ојт....хагот е пубав да ама едно време ке посакаш и кис,.така да и едното и другото
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Gallowsraven Сре Мар 18, 2009 12:06 am

Хаг, хаг. А ворм уан. Smile
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 30
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by комшивка Сре Мар 18, 2009 12:36 am

ах па шо знам.. валда kiss.. за hug имаш и другари, другарки.. како и убав начин за поддршка или слично
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by James Bomb Сре Мар 18, 2009 1:05 am

Јас сум за KISS Very Happy
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Ivana Сре Мар 18, 2009 1:12 pm

Lastojca напиша:ам едно без друго нема да ојт....хагот е пубав да ама едно време ке посакаш и кис,.така да и едното и другото

така е ! I love you
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 1:30 pm

Да и јас сум за двете... и моментално од двеве во минус влегоф... ахха ми недостигет... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by KaTeRiNcE Сре Мар 18, 2009 1:43 pm

Јас сум за двете :D
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 30
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by A GiRL Сре Мар 18, 2009 2:53 pm

Прилично сентиментална тема. alien Посебно вака за некој емотивни чоечиња Razz

За пријатели ако прајме муабет,мн убо се осеќам којќе ме гушнит некој она од срце.А она поздраввењено со бацвење искрено ме нервират на моменти,нз од кај произлезе.Иако и јас го применвам од чиста причина шо некој се лутит и викат"Шо се прајш важна ма Кате,шо не идаш да се поздравиш??"Според мене доста е тој со кој се знам едно здраво да речит,и да не ја свртит глата ко никогаш да не сме разменале два збора.(ќе се препознајт некој). Twisted Evil
Исто обожавам да си ги гњавам цецињана и можам да си ги кушкам по цел ден.А од мама и тато преграткиве најмногу од сите ми значет. I love you

За поинаква љубов ако прајме муабет,од тој шо го сакам се ми годит.Значит хаг,кис,хаг,кис,хаг кис,хаг.......(+~) Razz Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Kiss or Hug? Empty Re: Kiss or Hug?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот