Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шопинг

+17
Џајко
fairy
lela
Рокси
Bleak
Наташа
zzz
Obibos
Mary Jane
The Breaking Dawn
Marej
корун
folder
мирАл
RoTkViCa
kojgode
REGINA
21 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by Рокси Вто Мар 17, 2009 11:06 pm

то беше само пример иначе
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 11:09 pm

Рокси напиша:то беше само пример иначе

Јас сакав да појаснам само.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Пон Јун 01, 2009 5:42 pm

знајте сега колку мизерни работи имат по бутициве? демек се терат нешо летна мода........немат нишоооооо!
па трагедија е то шо на лето охрид е шема оваона а за шопинг се ојт ск или битола заради то шо овде преовладуват недостиг од стока. Smile
абе кај им е смислава за бизнис на газдине? убо е одвреме навреме да подотворат некое списание или нек пуштат Тв за да видат шо е ин&аут за сезона... после биле во минус.. па ќе се офкорс.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by Angelic Пон Јун 01, 2009 8:53 pm

Meне ми се чинит дека никогаш поќе немат да одам на шопинг со Ротквица (за неа.)
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

од контакт ме ваѓат Cool Razz буквално Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Вто Јун 02, 2009 1:22 pm

Rainbow* напиша:Meне ми се чинит дека никогаш поќе немат да одам на шопинг со Ротквица (за неа.)
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

од контакт ме ваѓат Cool Razz буквално Smile

фалаа ти...кажи овде јавно да не идет никој...суперрр
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by Angelic Вто Јун 02, 2009 1:24 pm

хахаххах аман бе! Surprised Rolling Eyes
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Вто Јун 02, 2009 1:29 pm

RoTkViCa напиша:
Rainbow* напиша:Meне ми се чинит дека никогаш поќе немат да одам на шопинг со Ротквица (за неа.)
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

од контакт ме ваѓат Cool Razz буквално Smile

фалаа ти...кажи овде јавно да не идет никој...суперрр
абе еве се пријавувам како кандидат за придружба за шопинг во секое време Laughing можда ќе најдам нешо и за мене така шетајќи немојш да знајш... не за друго ко ќе одам на шопинг требит да фатам да ги мољам сите, две недели претходно за да ги убедам да идат иначе не се нафаќет. пак незнам зш!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Вто Јун 02, 2009 1:36 pm

REGINA напиша:
RoTkViCa напиша:
Rainbow* напиша:Meне ми се чинит дека никогаш поќе немат да одам на шопинг со Ротквица (за неа.)
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

од контакт ме ваѓат Cool Razz буквално Smile

фалаа ти...кажи овде јавно да не идет никој...суперрр
абе еве се пријавувам како кандидат за придружба за шопинг во секое време Laughing можда ќе најдам нешо и за мене така шетајќи немојш да знајш... не за друго ко ќе одам на шопинг требит да фатам да ги мољам сите, две недели претходно за да ги убедам да идат иначе не се нафаќет. пак незнам зш!

јеееее готово....ојме заедно од сеа..ти викај ме мене јас тебе...само да те предупредам, јас пред да купам требит 3 дена со ред да шетам по истите бутици и третиот ден веке по 1 сат во последноизбраните бутици да се мислам и рпобвам по 656554 пати хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Вто Јун 02, 2009 1:51 pm

^ готово речено сторено Laughing

па бе за тие шо не го знат ова:
шопингов е сложен процес. имат неколку случаи: ко ќе знајш шо си тргнат да купиш специјално; ко ќе не знајш по шо си тргнат да купиш (туку само велиш фармерки или пантолони или сл.) и ко ќе си само на window shopping односно разгледување за да се одлучиш дали би купувала нешто или не.

е сега имат тука нешо фази во зависност од горенаведените варијанти ова она а то би биле прилика овие:
- прво требит да ги поминиш сите можни бутици (пошо многу е веројатно дека ако купиш нешо во еден бутик дека сигурно ќе најш нешо пубо во другиот... а таму не си влегла и после шо ќе прајш? -- требит или да потрошиш поќе пари за да го купиш то шо си го видела или вечно да жалиш по поубавото парче облека шо Не си го купил/а.
- тука така е негде и фазата за прелиминарно одлучување односно од прилика кај си нашла убај работи.
- попосле е одлучувањето по пат на елиминација... то е тешкиот дел.
и блаблаблаблабла
и кај шо не си сигурен требит да влезиш пак во тие бутици и да препробаш пак, па пак во друг и пак пак пак...

И така ќе најш уба облека. само шо во охридов то е мишн импосибл зато за шопинг јас го признавам само ск


Или пак мојш само да влезиш во еден/два бутици и да завршиш работа одма, ама не е то то.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 3 Empty Re: Шопинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот