Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шопинг

+17
Џајко
fairy
lela
Рокси
Bleak
Наташа
zzz
Obibos
Mary Jane
The Breaking Dawn
Marej
корун
folder
мирАл
RoTkViCa
kojgode
REGINA
21 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 09, 2009 1:14 am

REGINA напиша:најдолг шопинг од 12 на пладне до 9 вечерта... ама по пет пати ги имаме вртено и охрид и струга(за ситници). То можам да го наречам женски ден за релаксирање.

леле како не ти беше мака време на то да трошиш?? Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 1:18 am

Mary Jane напиша:
REGINA напиша:најдолг шопинг од 12 на пладне до 9 вечерта... ама по пет пати ги имаме вртено и охрид и струга(за ситници). То можам да го наречам женски ден за релаксирање.
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Е овој рекорд мислам дека ни Парис Хилтон го нема достигнато.

The Breaking Dawn напиша:
REGINA напиша:најдолг шопинг од 12 на
пладне до 9 вечерта... ама по пет пати ги имаме вртено и охрид и
струга(за ситници). То можам да го наречам женски ден за
релаксирање.

леле како не ти беше мака време на то да трошиш?? Shocked

хехе мака за шопинг никогаш не ми е.
ама изнакупвев глупости шо не се искористени (а и немет некоја намена)... за то ми е мака. особено бижутерија.. само џубре да ми прајт низ собава.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 09, 2009 1:23 am

хехе мака за шопинг никогаш не ми е.
ама изнакупвев глупости шо не се искористени (а и немет некоја намена)... за то ми е мака. особено бижутерија.. само џубре да ми прајт низ собава.[/quote]

мене секојпат ми е
и плус ме нервират никојпат нишо не ми се погодвит
или не ми стојт нешо на газов или мн широко или вакво такво tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Obibos Пон Мар 09, 2009 1:31 pm

Само во една продавница влегвам и првото шо ке ми се бендисат го купфам. Не ни пробвам нешо..ме мрзит
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by zzz Пон Мар 09, 2009 2:12 pm

и мене мака ми е да барам овде влегвам на пример во 5 6 продавници шо купвам стално ако не најдам таму не барам а ск и бт си се опуштам и не си одам дури не најдам
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 5:46 pm

REGINA напиша:многу добро познат термин за женскиве.

И зш машкиве нејќет да шетет 100 сати за да најдат парче облека од соништата, туку влегват во еден бутик и купват нешо колку да не е без ич?

иначе темава нек е и за шо работи имат по бутициве во моментов. Пошо шетав не најдов нишо убо. Кај имат, шо, какво, колку... итн

Obibos напиша:Само во една продавница влегвам и првото шо ке ми се бендисат го купфам. Не ни пробвам нешо..ме мрзит

па се докажа мојата теорија. Ам замисли да не ти стојт убо? или ко во вреќа или ко во хеланки... ццц

а иначе по бутициве имат невероватен попуст ама немат нишо убо. денес пак шетав и се изнервирав зато знам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Наташа Пон Мар 09, 2009 6:48 pm

Шетав пред некој ден, сликавме во азаро дан беше. Едни кошулишта ко чаршави, блузи ко јамболии, све шарено никакво... на една блуза зелено, лилаво и црвено... Ојме во Европа, немат шо.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Bleak Пон Мар 09, 2009 7:08 pm

Одам на неколку места максимум и ак ми се фатит на око нешо пробвам ак стојт убо зеам ак немат нишо убо нишо нема да зеам... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by kojgode Пон Мар 09, 2009 9:56 pm

И шо мшкиве зш не шетет по 5 сати по продавници неубо се облеквет?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Mary Jane Пон Мар 09, 2009 10:24 pm

REGINA напиша:
а иначе по бутициве имат невероватен попуст ама немат нишо убо. денес пак шетав и се изнервирав зато знам.

Економска математика 50% попуст значит од 1500 намалено да е на 1200.

Јас мислам дек машкиве поубо се облеквет токму заради то шо не се мислат по два сати в бутик, а ние од многу мислење ќе купиме нешто и следниот ден се прајме пишман зш сме го купиле за џабе.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Рокси Пон Мар 09, 2009 10:34 pm

Не обожавам шопинг, уствари ме мрзит бе да одам... па аман, немам нерви јас да лутам по бутициве, па да се преслеквам па пред огледало - леле како ми стојт, леле фармеркиве газот голем дан ми го прает, леле блузава дан ми е тесна во рамениците итн итн срањаааа ... и сега заклучив дека мразам шопинг, ко ќе купвам нешто во 2-3 бутици Најмногу влегвам и купвам то шо прво ќе ми се бендисат пошо ако не го зеам после жал ќе ми е, а колку и да шетам немат да најдам поубо.
Рекорден шопинг ми беше ко си ја трескав глата за полуматурата глупа, еден ден шетав со мама, еден со другарка, следниот со вујна ми, па со мама пак и тогаш конечно купив (1 ден пред полуматура)... и пак глупости купив шо никогаш не ги носам...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by lela Пон Мар 09, 2009 10:46 pm

Моето мото за шопингот е-купи и чао!Што има да ја вртиш чаршијана 100000 пати кога на крај сигурно ќе го купиш она што прво си го видел.Леле колку мразам кога ќе сум со некој пребрковци.УФ.И тоа не значи дека тие што не шетаат не знает да се облечет.Таквите луѓе се само рационални со времето.

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 11:17 pm

ко ќе им спомнам за да идет со мене на шопинг на друштвово им се темнит. Незнам зш. Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 09, 2009 11:38 pm

kojgode напиша:И шо мшкиве зш не шетет по 5 сати по продавници неубо се облеквет?

немат врска то Laughing Laughing

баш денес бевме со еден другар да купел нешо и сфатив дек некојпат машките појке замарет за купвење од женските... tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by fairy Вто Мар 10, 2009 12:53 pm

The Breaking Dawn напиша:

баш денес бевме со еден другар да купел нешо и сфатив дек некојпат машките појке замарет за купвење од женските... tongue tongue

и јас го имам сфатено то, понапорни се ако се купвит за нив...а ако идат по женското, за та да купит, е тогаш ми изгледат дека е крај света за тој Very Happy
мене интересно ми е да одам на машки шопинг Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Џајко Вто Мар 10, 2009 1:13 pm

The Breaking Dawn напиша:баш денес бевме со еден другар да купел нешо и сфатив дек некојпат машките појке замарет за купвење од женските... tongue tongue
Секоја чест на исклучоците.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Вто Мар 10, 2009 10:01 pm

Рокси напиша:Не обожавам шопинг, уствари ме мрзит бе да одам... па аман, немам нерви јас да лутам по бутициве, па да се преслеквам па пред огледало - леле како ми стојт, леле фармеркиве газот голем дан ми го прает, леле блузава дан ми е тесна во рамениците итн итн срањаааа ... и сега заклучив дека мразам шопинг, ко ќе купвам нешто во 2-3 бутици Најмногу влегвам и купвам то шо прво ќе ми се бендисат пошо ако не го зеам после жал ќе ми е, а колку и да шетам немат да најдам поубо.
Рекорден шопинг ми беше ко си ја трескав глата за полуматурата глупа, еден ден шетав со мама, еден со другарка, следниот со вујна ми, па со мама пак и тогаш конечно купив (1 ден пред полуматура)... и пак глупости купив шо никогаш не ги носам...

она се дел од работите шо го прат едно женско да е женско. Во смисла за пребирливоста и префинетоста. Немојт да речиш дек ти е сеедно како ќе изглеаш и дека ќе купиш шо да е.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 10, 2009 10:10 pm

колку и да ми е тешко никогаш не би купила нешто шо нема да го пробам бар 2 пати хехе.....пошо ако го купам нештото сакам да го носам....а така е најчесто кај мене Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by malina Саб Мар 14, 2009 4:41 pm

Леле колку сакам да одам на шопинг,едноставно се релаксирам со то ,ак сакат некој друштво за шопинг нека викат одма секогаш сум тука за то,ама да не се лутити ако му ја кажам вистината зш таква сум ти кажвам ова не ти стојт ова ти стојт
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by malina Саб Мар 14, 2009 4:43 pm

а најдолг шопинг ми е 9 сати
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 5:29 pm

fairy напиша:
и јас го имам сфатено то, понапорни се ако се купвит за нив...а ако идат по женското, за та да купит, е тогаш ми изгледат дека е крај света за тој Very Happy
мене интересно ми е да одам на машки шопинг Very Happy

Ам ај ак не прошетај ме некогаш на шопинг да си купам нешо чим имаш мерак за машки шопинг... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Рокси Саб Мар 14, 2009 9:29 pm

REGINA напиша:
Рокси напиша:Не обожавам шопинг, уствари ме мрзит бе да одам... па аман, немам нерви јас да лутам по бутициве, па да се преслеквам па пред огледало - леле како ми стојт, леле фармеркиве газот голем дан ми го прает, леле блузава дан ми е тесна во рамениците итн итн

она се дел од работите шо го прат едно женско да е женско. Во смисла за пребирливоста и префинетоста. Немојт да речиш дек ти е сеедно како ќе изглеаш и дека ќе купиш шо да е.

Е де, пак и ти како го сфати то! Не ми е сеедно оф корс, мислам, на никој не му е... само кажав дека мразам ко ќе дојт време да требит да се замарам со такви работи, т.е. мразам шопинг.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by ноунејм Нед Мар 15, 2009 5:14 pm

доста напорна работа во секој случај..
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 9:44 pm

-Трошење пари. Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 9:59 pm

Рокси напиша: леле фармеркиве газот голем дан ми го прает, леле блузава дан ми е тесна во рамениците итн итн

Ако нејќиш да ти го прает задникот голем ич не пробви фармерки со хоризонтални патенти.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг - Page 2 Empty Re: Шопинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот