Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Договорен брак

+13
Наташа
Болиглава
REGINA
Mary Jane
Џими
METALBOY
zzz
RoTkViCa
Bleak
The Breaking Dawn
PhiLL * E
TONI
Master
17 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by grgrgr Сре Апр 22, 2009 3:53 pm

so i da mislam dzabe mi e...mama i tato veke me svrsija od pred 10tina godini za nekoj 75 godisen seik od dubai gotov e da umrit ke mu gi zemam parite i CE VE CASTA SITE:)

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by Marej Сре Апр 22, 2009 3:54 pm

grgrgr напиша:so i da mislam dzabe mi e...mama i tato veke me svrsija od pred 10tina godini za nekoj 75 godisen seik od dubai gotov e da umrit ke mu gi zemam parite i CE VE CASTA SITE:)
Every girl's dream!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 22, 2009 3:59 pm

хахахаха даааа и мене ми е договорен бракот....ито со една персона шо ја знает појкето зато шо со нив учит...ама срам ми е да кажам пошо валда и тој не знајт хахахахахахах ......роб сум afro
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by REGINA Сре Мај 27, 2009 1:44 pm

Ак подразмислам тро поќе за темава... можда е и убо да се имат договорен брак ако е суперишка финансиски поткован.
Макар и да не го сакам чоечето на почетокот... ко ќе е цел живот со мене, морат да го засакам на еден или друг начин.
или па и да не го засакам никош, љубов ќе барам по швалери. Razz
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by Рокси Сре Мај 27, 2009 2:31 pm

^ ау ко брачед ми да го слушам... тој цело време сакат да ми го наметнит тој став...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by Bleak Чет Мај 28, 2009 12:18 pm

TONI напиша:
RoTkViCa напиша:

хахха зш ми се чинит дека за една деценија сите ке сме веќе мажени хахаха

ми се чинит дека за една деценија(а и поќе) јас сигурно нема да се мажам(никош) зш не сум од модерниве tongue Very Happy Very Happy

Да се мажиш? Пу пу скраја било... Laughing Laughing Laughing cyclops cyclops cyclops
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак - Page 2 Empty Re: Договорен брак

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот