Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Договорен брак

+13
Наташа
Болиглава
REGINA
Mary Jane
Џими
METALBOY
zzz
RoTkViCa
Bleak
The Breaking Dawn
PhiLL * E
TONI
Master
17 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Договорен брак Empty Договорен брак

Пишување by Master Чет Мар 05, 2009 1:51 am

Какво мислење имате за договорените бракови
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by TONI Чет Мар 05, 2009 12:04 pm

Па зависит за што договорени.Има случаи за заминување и земање државјанство во друга држава.
И во врска со темава...
давам оглас...БАРАМ ЖЕНА НА 28 ГОДИНИ АКО ОСТАНАМ САМ ЗА ДА НЕ ПЛАЌАМ 12000 ДЕНАРИ ГОДИШНО.ЗАИНТЕРЕСИРАНИ УШТЕ СЕГА ДАН ИМАТ ЗА ПРЕД ДОГОВОР ДА НАПРАЈМЕ КОЈ ЌЕ СТАНИТ ВАЛИДЕН ЗА ТОЧНО ЕДНА ДЕЦЕНИЈА? Razz Very Happy Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by PhiLL * E Чет Мар 05, 2009 12:21 pm

ама ти отракан мн си бил а ?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 4:46 pm

TONI напиша:Па зависит за што договорени.Има случаи за заминување и земање државјанство во друга држава.
И во врска со темава...
давам оглас...БАРАМ ЖЕНА НА 28 ГОДИНИ АКО ОСТАНАМ САМ ЗА ДА НЕ ПЛАЌАМ 12000 ДЕНАРИ ГОДИШНО.ЗАИНТЕРЕСИРАНИ УШТЕ СЕГА ДАН ИМАТ ЗА ПРЕД ДОГОВОР ДА НАПРАЈМЕ КОЈ ЌЕ СТАНИТ ВАЛИДЕН ЗА ТОЧНО ЕДНА ДЕЦЕНИЈА? Razz Very Happy Very Happy

е тек сеа сите ке ја одбегвет темава tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Bleak Пет Мар 20, 2009 8:30 pm

Е бе ТОНИ не сум заинтересиран јас штета... хех... иначе за договорен брак шо знам... некогаш помагат то... али со мене никоја не би се фатила а камоли да се договорит да ме трпит цел живот... Ак се најт некоја храбра би требало да е... едно 50-60 ордени за храброст да имат... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by The Breaking Dawn Пет Мар 20, 2009 8:34 pm

Bleak напиша:Е бе ТОНИ не сум заинтересиран јас штета... хех... иначе за договорен брак шо знам... некогаш помагат то... али со мене никоја не би се фатила а камоли да се договорит да ме трпит цел живот... Ак се најт некоја храбра би требало да е... едно 50-60 ордени за храброст да имат... Laughing

блажо сфакам дек ова е последица од твоево љубовно разочарување ама те молам во иднина не трескај вакви глупости
јас те сакам bounce bounce bounce cheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Bleak Пет Мар 20, 2009 8:34 pm

The Breaking Dawn напиша:
Bleak напиша:Е бе ТОНИ не сум заинтересиран јас штета... хех... иначе за договорен брак шо знам... некогаш помагат то... али со мене никоја не би се фатила а камоли да се договорит да ме трпит цел живот... Ак се најт некоја храбра би требало да е... едно 50-60 ордени за храброст да имат... Laughing

блажо сфакам дек ова е последица од твоево љубовно разочарување ама те молам во иднина не трескај вакви глупости
јас те сакам bounce bounce bounce cheers


Хел Јеах... cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by TONI Саб Мар 21, 2009 1:05 pm

The Breaking Dawn напиша:
TONI напиша:Па зависит за што договорени.Има случаи за заминување и земање државјанство во друга држава.
И во врска со темава...
давам оглас...БАРАМ ЖЕНА НА 28 ГОДИНИ АКО ОСТАНАМ САМ ЗА ДА НЕ ПЛАЌАМ 12000 ДЕНАРИ ГОДИШНО.ЗАИНТЕРЕСИРАНИ УШТЕ СЕГА ДАН ИМАТ ЗА ПРЕД ДОГОВОР ДА НАПРАЈМЕ КОЈ ЌЕ СТАНИТ ВАЛИДЕН ЗА ТОЧНО ЕДНА ДЕЦЕНИЈА? Razz Very Happy Very Happy

е тек сеа сите ке ја одбегвет темава tongue tongue
Абе не за љубов тук за пари е работава Very Happy .Ама се чудам шо вака никој пријавен на огласов.. Crying or Very sad tongue
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 21, 2009 3:32 pm

TONI напиша:
The Breaking Dawn напиша:
TONI напиша:Па зависит за што договорени.Има случаи за заминување и земање државјанство во друга држава.
И во врска со темава...
давам оглас...БАРАМ ЖЕНА НА 28 ГОДИНИ АКО ОСТАНАМ САМ ЗА ДА НЕ ПЛАЌАМ 12000 ДЕНАРИ ГОДИШНО.ЗАИНТЕРЕСИРАНИ УШТЕ СЕГА ДАН ИМАТ ЗА ПРЕД ДОГОВОР ДА НАПРАЈМЕ КОЈ ЌЕ СТАНИТ ВАЛИДЕН ЗА ТОЧНО ЕДНА ДЕЦЕНИЈА? Razz Very Happy Very Happy

е тек сеа сите ке ја одбегвет темава tongue tongue
Абе не за љубов тук за пари е работава Very Happy .Ама се чудам шо вака никој пријавен на огласов.. Crying or Very sad tongue


хахха зш ми се чинит дека за една деценија сите ке сме веќе мажени хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by zzz Саб Мар 21, 2009 4:29 pm

јас си договориф уште летото за 7 години хух
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by TONI Нед Мар 22, 2009 2:02 pm

RoTkViCa напиша:

хахха зш ми се чинит дека за една деценија сите ке сме веќе мажени хахаха

ми се чинит дека за една деценија(а и поќе) јас сигурно нема да се мажам(никош) зш не сум од модерниве tongue Very Happy Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 12:27 pm

Ке договорам негде на дваесдве-три години tongue Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Џими Чет Мар 26, 2009 1:45 pm

Јас веќе сум договорен.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:08 am

METALBOY напиша:Ке договорам негде на дваесдве-три години tongue Very Happy

Со кој сакаш? Одма посредувам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 11:05 pm

сум против договорен брак. Поголема глупост од то немат. Со кое право некој да ми договарат со кој да го поминвам животов?
пффф.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 11:06 pm

REGINA напиша:сум против договорен брак. Поголема глупост од то немат. Со кое право некој да ми договарат со кој да го поминвам животов?
пффф.
Значит да потенцирам: ДОГОВОР.
А ко шо знам договор значит взаемен компромис на 2 личности. Дотичниот не мојт сам да си се договорит, а со то да ти го управуват животот, нали?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Наташа Нед Мар 29, 2009 11:09 pm

Па мојт мајка ти или татка ти да ти договорит ак не.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 11:12 pm

Наташа фала. на то мислев. Smile
договорот се однесуват на то родителите да ти договарет, а фактички ти не ни ја имаш видено личноста. Така беше со Жаде tongue

болиглава ок бе, пишав претходно за таков вид на договор каде се договараат родители од едната страна со родители од другата страна, овој твојов вид договор е инаков, ама сеедно. неприфатлив.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 11:33 pm

REGINA напиша:Наташа фала. на то мислев. Smile
договорот се однесуват на то родителите да ти договарет, а фактички ти не ни ја имаш видено личноста. Така беше со Жаде tongue

болиглава ок бе, пишав претходно за таков вид на договор каде се договараат родители од едната страна со родители од другата страна, овој твојов вид договор е инаков, ама сеедно. неприфатлив.
Да, а Игнасио ко ја прободи Касандра како беше? Или Ранду беше то.
Во денешно време ретко кој мојт да ти договорит брак во ова општество во кое живејме, а ако твоите родители или на твојот партнер се толку ограничени, тешко тебе. Ево ти реплика за таквиот брак кој иначе и јас не го поддржвам. А вториов пасус ти е напишан колку да зафаќат место.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 11:34 pm

се зезав море аман.. цц
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 11:35 pm

Колку сум глуп а?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Наташа Нед Мар 29, 2009 11:36 pm

Дидиди ај сеа признај дек ти го рековме и мене купи ми точак од собим а на реџина тротинет.
Ти рече дек за договорен брак одредвеле тие шо ќе се венчавет, ама мојт и родителите да договорет, така да немат врска, и убо си рече реџина дек нејќит некој да и го одредвит животот. А то дек биле заостанати, за пари газон ќе си го продает луѓево ак требит.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 11:41 pm

Наташа напиша:Дидиди ај сеа признај дек ти го рековме и мене купи ми точак од собим а на реџина тротинет.
Ти рече дек за договорен брак одредвеле тие шо ќе се венчавет, ама мојт и родителите да договорет, така да немат врска, и убо си рече реџина дек нејќит некој да и го одредвит животот. А то дек биле заостанати, за пари газон ќе си го продает луѓево ак требит.
Nese nerviray. Двајцава, уствари тројцава рековме дек сме за против договорени бракови од страна на родители, незнам шо се запнавте? Или докажвите дека женската популација на форумов е поинтелигентна.Smile
Реџина шала. Наташа ти ме сфати ваљда.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Наташа Нед Мар 29, 2009 11:45 pm

Леле како рече ко дете со пречки во развојот да е, а јас ко на пат да сум да ја наследам. Ај доста сеа, не носит нигде дискусијава. Секако ја вртиш ко шо ќе ти текнит.
А шо мислите за договорен брак меѓу тие шо ќе се венчавет? Добро то во секој момент мојт да се премислет, ама ќе им служит на честа...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by sweet Пет Апр 03, 2009 7:13 pm

ау фуј бљак . никако договорен брак.шо имат мама или тато да ми одредвет со кој ќе го поминам животчево најмило Very Happy

sweet
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Договорен брак Empty Re: Договорен брак

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот