Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилен парфем

+30
The Breaking Dawn
Gallowsraven
Рокси
rihanna
RoTkViCa
*Rhythm Divine*
TONI
nance
Marej
A GiRL
malina
Џајко
fairy
Lastojca
Lucybell
мирАл
Punk
Master
Alexandra
STIFLER
Obibos
Mary Jane
kojgode
PhiLL * E
комшивка
Болиглава
lost girl
REGINA
Bleak
hollow
34 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by A GiRL Пет Фед 20, 2009 7:13 pm

Ах..мн имам омилени...на кои не можам баш на сите моментално да се сетам.
Еве некои:
-Еуфорија од Келвин Клајн(кој за жал овде не можам да го најдам Neutral ,единствениот примерок од Цирих си го купив)
-Батерфлајс од Мараја Кери
-Парис Хилтон и мн мн мн др. alien
Машкиве сите ми се убај.Адидас еве да го издвојам и еден др исто мн ми се свиѓат ама на името сеа да ме убијаш не можам да се сетам scratch Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Marej Пет Фед 20, 2009 10:05 pm

Шознам за машки, убав ми е Police и Opium од YSL, а женски го обожавам Dalissime, мама го имаше и стално и го крадев, ама доста е потежок. За секој ден го користам си тру прозирен со цветчина, не ми е уште време да трошам иљадарки на парфеми.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by nance Пет Фед 27, 2009 6:39 pm

Kenzo jungle
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by TONI Саб Фед 28, 2009 12:19 pm

kojgode напиша:Bulgari Aqva - мшки
а женскиве парфеми сите ми се убај скоро барем од досеа мириснатите, а особено драг ми е парфемон од Мареј шо го носит сегде.
и јас се согласувам за парфемот шо го носеше Мареј(џез ин) Smile
Инаку од женски исто така мн го сакам Bright light ili blue light(отприлика така нешо беше)
За машки парфем...никогаш не се ограничвам шо да земам ама сепак преферирам полесни парфеми.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by *Rhythm Divine* Сре Мар 04, 2009 7:24 pm

Oд женскиве мислам јас користам B.U. , а од машкиве дефинитивно Versace The Dreamer
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 8:37 pm

Па White House и Davidoff, a Женски B.U.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by RoTkViCa Саб Јун 06, 2009 6:08 pm

A GiRL напиша:Ах..мн имам омилени...на кои не можам баш на сите моментално да се сетам.
Еве некои:
-Еуфорија од Келвин Клајн(кој за жал овде не можам да го најдам Neutral ,единствениот примерок од Цирих си го купив)

хахахах девојче, моментално го користам баш тој., па ако искачаме вечер ќе ти го пружам задоволството да ме мирисниш хахаххахахаах

иначе и јас го обожавам него и Дизел од женскиве, а машкиве не ги знам на име ама можам да кажам кој луѓе најубо мирисет зш ептен памтам мшки парфеми по мирисот Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by rihanna Саб Јун 06, 2009 11:45 pm

од женскиве најубај ми се:Divine(плавион),hipnotik poisen,volare,BU.
од машкиве :адидас,бондаш(машки,и женскион не е лош ама машкион е многу убо мирисат) имат и други ама сега не ми текват како се викет. Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by комшивка Нед Јун 07, 2009 7:18 pm

RoTkViCa напиша:иначе и јас го обожавам него и Дизел од женскиве, а машкиве не ги знам на име ама можам да кажам кој луѓе најубо мирисет зш ептен памтам мшки парфеми по мирисот Cool

уфф и јас памтам машки по мирис.. или ако било одамна памтам дека убо мирисале.. хахах
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by RoTkViCa Нед Јун 07, 2009 8:03 pm

комшивка напиша:
RoTkViCa напиша:иначе и јас го обожавам него и Дизел од женскиве, а машкиве не ги знам на име ама можам да кажам кој луѓе најубо мирисет зш ептен памтам мшки парфеми по мирисот Cool

уфф и јас памтам машки по мирис.. или ако било одамна памтам дека убо мирисале.. хахах

хаха не бе, јас на пример сум се поздравила со некој и ми останвит мирисот во глава, и после ако се поздравам со друг шо го имат истиот парфем одма ми излегвит сликата од првиот во глава и знам кој друг го користел истиот мирис хахах
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Рокси Нед Јун 07, 2009 11:02 pm

Ич не памтам шо парфеми сум користела и како мирисет, скоро секогаш различни купвам. Сега (т.е. веќе подолго време) користам tessori d'oriente, шишенцето е обоено со нешо ко златна боја, тој ногу ми се бендисвит.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Gallowsraven Пон Јун 08, 2009 12:32 pm

Немам баш, различни купвам секоаш. А и не сум си купила сама за себе парфем скоро цела година можда и појќе, иам едно десеттина парфеми од родендени, шо ќе ми се фатит, со то се налевам.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јун 08, 2009 2:33 pm

Рокси напиша:Ич не памтам шо парфеми сум користела и како мирисет, скоро секогаш различни купвам. Сега (т.е. веќе подолго време) користам tessori d'oriente, шишенцето е обоено со нешо ко златна боја, тој ногу ми се бендисвит.

од орхидеја е најубав од нив ги иам скоро сите пробано.
тој можда ми е еден од најубајте парфеми. Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Ane Пон Јун 08, 2009 5:29 pm

И мене tesori d'oriente ама сребрен Smile ама ногу си го обожавам Smile
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Jordison Пон Јун 08, 2009 5:59 pm

Gucci Rush
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by REGINA Пон Јун 08, 2009 6:26 pm

rihanna напиша:од женскиве најубај ми се:Divine(плавион),hipnotik poisen,volare,BU.
ooo да да да за хипнотик поијзн... отров е навистина парфемон ама преубав ееееее! го користев, ама се откажав прејак беше, вгла мават.
Еднаш редиш и мирисаш скоро цела недела па ак сакаш и по три пати дневно капи се.
а од машкиве засега немам мириснато нишо пубо од соул од орифлејм. ако некогаш силувам машко то ќе е заради тој парфем дека го имал на него во моментот. Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Ivana Чет Јун 11, 2009 6:12 pm

моментално од женскиве ногу ме бендисвит Бенетон ,а м`шки без конкуренција ми се сите од Диор за м`шки...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by METALBOY Пет Јун 12, 2009 12:31 pm

S8 од орифлекс (орифлејм) почнав да го користам, се навикнав и убав ми е Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Омилен парфем - Page 2 Empty Re: Омилен парфем

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот