Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Брат/Сестра

+36
*UnIqUe*
Жбафта
Marej
П.
METALBOY
Golub-Samoubica
nice
Unforgettable
ноунејм
zzz
Azranogota
lela
Џајко
fairy
*Rhythm Divine*
malina
FalcoN eYe
A GiRL
Jordison
Lucybell
The Breaking Dawn
Mary Jane
мирАл
Bleak
Alexandra
комшивка
Punk
корун
hollow
mitan
TONI
Lastojca
kojgode
Master
Obibos
REGINA
40 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Брат/Сестра Empty Брат/Сестра

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 4:54 pm

некогаш знат да ти планинарат по нервите, карање.. тепачки, солзи...
АМА некогаш како најблиски суштества во семејството знат да те расположат да те изнасмејат...

и неможам да ги сватам оние шо се единици... како можат да речат дека сакале братче или сестричка? 50-50!

имам сестра иначе, помала од мене 1 година АБЕ НЕМОЖАМ ДА ЈА СВАРАМ (на моменти)... ама ко ќе ја немат подолго време во куќава на пример еден ден или два... сакам да е дома да имат по кој да вриштам... Laughing ама ја сакам и ја поштовам ако е мнооогу зелена за годинине шо ги имат

и јас ко поголема сестра мислам дека е грдо да си постар... сите сериозни работи се очекват од тебе... а малата ако оплескат нешо ќе речат...`абе мала е шо разбират` НЕ Е ФЕР Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Obibos Вто Фед 17, 2009 5:00 pm

Во право си за последново...дека секоас поголемиот е крив за све...иначе иам двајца бракја..едниот 8мо другиот имат 4-5 месеци ама не живеет со мене и супер ми е сам дома
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Master Вто Фед 17, 2009 6:00 pm

Јас имам брат и секој ден дома трета светска е
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 6:16 pm

за овие шо се единици во семејството...
поволно издавам помала сестра за забава и дружење, и се останато... т.е не издавам... туку ја давам така САМО ЗЕМАЈТЕ ЈА Very Happy .... ве молам....некој?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by kojgode Вто Фед 17, 2009 6:18 pm

Jaс иам сестра и за ништо не би ја дал. А 13 години бев единец и од ко се роди сестра ми ми е многу појако.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Lastojca Вто Фед 17, 2009 6:24 pm

јас имам брат поголем од мене 7 години и го сакам најмногу на светов иако не живејме заедно појке ...а дур живееше се каравме ама ретко
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by TONI Вто Фед 17, 2009 6:44 pm

Имам брат постар од мене 3 год и крајно не се трпиме и се караме.
Од 10 муабети со него,7 неубо завршват и зато одбегвам последно време.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by mitan Вто Фед 17, 2009 7:20 pm

Master напиша:Јас имам брат и секој ден дома трета светска е
јас дома со братов сум до 2223 светска војна стигнат....:S:S:S:епа сеа види како ми е мене....ти до 3та јас до 2223...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by hollow Вто Фед 17, 2009 7:34 pm

mitan напиша:
Master напиша:Јас имам брат и секој ден дома трета светска е
јас дома со братов сум до 2223 светска војна стигнат....:S:S:S:епа сеа види како ми е мене....ти до 3та јас до 2223...
Знам како ти е брат и јас дома истото се заклавме упм
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by корун Вто Фед 17, 2009 8:05 pm

Кољам сечам за пеес денари. Иначе се трпиме со сестра ми до нагде иако знајт некоаш да ми ојт на нерви ко ке мислит дек мојт да ме заебат со мој финти и то...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Punk Вто Фед 17, 2009 8:20 pm

TONI напиша:Имам брат постар од мене 3 год и крајно не се трпиме и се караме.
Од 10 муабети со него,7 неубо завршват и зато одбегвам последно време.
спомни и за бизнисите шо ги прајте.. Smile иначе иам јас сестра помала 5 години и мн ме нервират зш стално ангелче е за сите..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by комшивка Вто Фед 17, 2009 8:29 pm

јас имам брат поголем од мене 3 години и или со него е мноооогу јако (ако е тој убо расположен) или е мнооогу нервозна ситуацијата (ако е тој нервозен). сакам да кажам зависит од него се дома дури и мојве Neutral јас поретко се слушам и нормално дека за се шо не е во ред јас сум крива (се навикнав) ама не би го дала за нишо на светов. каков е таков е брат ми е Very Happy не се караме често зш јас попуштам најчесто, ама вака годинава по неколку месеци шо сум дома сама (тој е скопје) баш и ми годит дома јас да се слушам Cool
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Alexandra Вто Фед 17, 2009 9:00 pm

REGINA напиша:за овие шо се единици во семејството...
поволно издавам помала сестра за забава и дружење, и се останато... т.е не издавам... туку ја давам така САМО ЗЕМАЈТЕ ЈА Very Happy .... ве молам....некој?

Јас сум сама.Иначе од една страна е убо да си сам зш се е за тебе и се шо ќе посакаш ќе ти дает(бар 99% од работите) ама од друга страна ќе ти е некош досадно а во некој моменти дури се имам осеќано и осамено и имам имано потреба од брат или сестра па макар и да се карам со нив.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 9:07 pm

Хммм сестра.... Laughing и мн фаца ми е со неа се тепаме нон стоп низ изминативе години... кузнајт колку лузни иам од неа и таја од мене ... ама и знајт пред мојве да ме истајт ко ќе требит мада шо најчесто ме издават а јас шутрак криј ја стално ама аку... пубо така отколку да немаш нишо Surprised
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by мирАл Вто Фед 17, 2009 9:11 pm

Иам помал брат 9 години, не можеа да почекет уш некоја год и покасно да го напрает Mad Мн голема разлика не можам да го поднесам, мн бељи прај!! Нишо не ќе му напрам и почвит да плачит и кој шо ти напрај брат ми (и најебо сам) Smile
Ама зато ак го чепнит некој душа давам за него Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 11:36 pm

Брат ми е помал 4 години. Сеа влегвит во критична фаза. Дома воен фронт е отворен, ама многу се браниме ко е потребно.
Не би го менвела, си го сакам сепак, душичка е, и плус јас сум му кума.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 11:46 pm

немат ден да не паднит крв меѓу мене и сестра ми, тепачки редовно, на секое место, во секое време... најчесто за мноооооооогу дебилски работи.

За карање и пцуење...поооооооооооо јас неа пичкати матер... та мене истото (а пцуеме една иста работа) итн итн

ама... помала е, морат да попуштам некогаш јбг
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 18, 2009 12:37 am

иам сестра поголема не можам да ја поднесам големо вриштало е се понашат ко 4 годишно момиченце редовно ме издават на мама и тато за некои работи (јас неа за сите ) а мене издајца ме викат 90% од времево се караме другите 10% ич не се глеаме ама ја обожавам и ак не ми е тука на еден ден цмиздрам ко мало детиште и не можам да живеам без неа единствениот чоек е од кој тотално зависам.....сестро ако го видиш ова не се преценви....
хаха се зезам
иначе убо е да си помал зш на пример ак се скршит нешто дома шо е многу чест случај со мене секојпат е поголемиот крив ама зато пак помалиот вечито ојт в продавница....WinkRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Lucybell Пет Фед 20, 2009 1:58 am

јас имам две помали сестри; едната 18 месеци, другата 17 и пол години Smile
и двете си ги сакам мноооогу и многу ми недостигат Бојана и мака ми е шо не е живејт со нас, интересно ми е со неа дури и ко ќе се караме...
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Jordison Пет Фед 20, 2009 3:51 pm

Iam brat, pogolem 2 godini i si se postovame
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by A GiRL Пет Фед 20, 2009 6:38 pm

И јас не ги давам цецињана беее...се зезав. I love you
Памтам ко мало само им плачев дома да ми родет нешо и оооп,конечно после не цели 6 год. од моето раѓање.....ме послушајааа Razz
ЈЕА! Very Happy
И сеа најмногу од се на светов си ги сакам. alien Незнам шо би праела без нив Neutral
Знает да ме насмеет ко никој!И морат да се спомнит дека се претерано паметни,дури и ме плашет на моменти(зш не ми одговарат то баш во секакви ситуации Razz Razz)
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 11:12 pm

Lucybell напиша:јас имам две помали сестри; едната 18 месеци, другата 17 и пол години Smile
и двете си ги сакам мноооогу и многу ми недостигат Бојана и мака ми е шо не е живејт со нас, интересно ми е со неа дури и ко ќе се караме...

Како е можно 18 месеци да имат???а се роди на 01.01.09 така?(колку со памтам јас)Или ти можда рачунаш од ко почнале да е прает Laughing Laughing Laughing
Btw колку шо гледам постов ти е од 09.01 така да можда сакаше да напишиш 8 дена дека имат... Question

Иначе имам поголема сестра 21 год и за голема среќа е Скопје на факултет...ама ко ке дојт овде смрт ми е...не е можно да дојт и да не се истепаме...зато летото ко ке дојдеше та,јас си ги пакував куферите и си одев на спиење кај еден другар Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by malina Вто Фед 24, 2009 9:29 pm

СЕСТРА БЛИЗНАЧКА И МНОГУ СИ ЈА САКАМ ИАКО МНОГУ МНОГУ ЧЕСТО СЕ КОЛИМЕ ПО ДОМА.А БИ САКАЛА ДА ИМАМ ДВА БРАЌА И ТО ДВАЈЦАТА ДА СЕ ПОГОЛЕМИ ОД МЕНЕ

ПИШИ БЕЗ КАПС ЛОК


Последната промена е направена од корун на Сре Фед 25, 2009 12:36 am. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : нема пwичина)
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by *Rhythm Divine* Сре Мар 04, 2009 7:33 pm

Имам брат 4 години поголем од мене...
е сега за карање и тепање... па кои не се караат и тепаат?
Различни мислења имаме за све.. ама едно знам.. за мене спремен е све да напрајт Smile
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by fairy Сре Мар 04, 2009 9:34 pm

jas imam brat pomal dve godini...ne se tepame nikogas, ama cesto se karame, se prajt popameten od mene i zato :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Брат/Сестра Empty Re: Брат/Сестра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот