Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шминка

+18
Ivana
fairy
Рокси
nice
Obibos
мирАл
The Breaking Dawn
malina
Наташа
TONI
корун
Master
REGINA
kojgode
Bleak
Mary Jane
folder
комшивка
22 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 9:24 pm

незнам дали да зеам едно од оние вижнс моливчињана за очи шо ги имат во три нијанси (во овој последниов каталог стр81)... ми е дан е ко претходното за да редам на секој 10 минути...
некоја од девојкиве на форумов ак знајте кажете Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Рокси Пон Мар 09, 2009 9:35 pm

Црн креон стално ставам... ко ќе излегвам - исто, ако не ме мрзит и ако не каснам (ко по обичај) ставам и маскара... пудра ногу ретко користам, веќе незнам ни кај ми е зафрлена.
Сјај за усни мразаааам.... argh! ме нервират... зато лабелце од росал мхм
И то е се’ ваљда
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Mary Jane Пон Мар 09, 2009 10:36 pm

REGINA напиша:незнам дали да зеам едно од оние вижнс моливчињана за очи шо ги имат во три нијанси (во овој последниов каталог стр81)... ми е дан е ко претходното за да редам на секој 10 минути...
некоја од девојкиве на форумов ак знајте кажете Smile

Убај се, ак се тие шо мислам дек се, ама глеј шо помрсни да се, зш трает подолго.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 09, 2009 11:41 pm

Mary Jane напиша:Шминка - Page 2 13

идол за шминка Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Mary Jane Пон Мар 09, 2009 11:45 pm

The Breaking Dawn напиша:
Mary Jane напиша:Шминка - Page 2 13

идол за шминка Shocked

Мислам дек имат некој на школа шо почвит да го следит нејзиниот пример...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by fairy Вто Мар 10, 2009 12:50 pm

комшивка напиша:Шминка - Page 2 2171.thШминка - Page 2 Aishwaryaraifull.thШминка - Page 2 Classicbridehairstylewi.thШминка - Page 2 Eyeshadowmediumnew.th
Шминка - Page 2 Eyeshadowfull.thШминка - Page 2 Northkerryits4u2mediaeym.thШминка - Page 2 Eyemakeup.thШминка - Page 2 43151679
Шминка - Page 2 Rachelbilsonpicture6fulp.thШминка - Page 2 Redhairv.th


ммммм ми се свиѓет мн Very Happy
а за мене...јас сакам да се шминкам, ама не грубо, и најчесто е црно со сиво, или бело или сл... а за нашкола само пудра ако ставам...
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Ivana Вто Мар 10, 2009 4:23 pm

Абе се шминкам ко ке имам ќејф за такви работи... за нашкола никогаш не! А мн мразам ко ке видам некој неиск`пени ама битно 3 кила пудра имет на нив и остај то со линии се кај брАдана... то ми е одвратно знацит, и ако веќе се шминкет нека научет то веќе и како се прајт...
поздрав Smile
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 10:06 pm

Mary Jane напиша:Шминка - Page 2 13хаха Матија... во кулине живејт зад зградава моја... Еднаш ојдов посабајлечки да фрљам губре и ко ја видов... Surprised Ај бар ме расона.

Леле една типка по чаршија, дур сме на муабетов, клала потемна пудра од тенон нејзин и се познавет линии и од страна и кај вратон... Ужаси.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by s... Вто Мај 26, 2009 4:15 pm

јас на пример сум цело време со сминка на мене..незнам зш ама така си се свикнав и то ми е прво насабајле шо го прам...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Саб Јун 06, 2009 2:22 am

s... напиша:јас на пример сум цело време со сминка на мене..незнам зш ама така си се свикнав и то ми е прво насабајле шо го прам...

аман бе... 15 год имаш, уште сега си го навикнала лицето на шминка? ам во иднина?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by RoTkViCa Саб Јун 06, 2009 3:50 pm

комшивка напиша:
s... напиша:јас на пример сум цело време со сминка на мене..незнам зш ама така си се свикнав и то ми е прво насабајле шо го прам...

аман бе... 15 год имаш, уште сега си го навикнала лицето на шминка? ам во иднина?


во иднина ќе почнит со кремој за брчки, ваму таму, и на 30 години веќе ќе е баба Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by П. Саб Јун 06, 2009 4:29 pm

^ахахаах
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Саб Јун 06, 2009 6:14 pm

ќе си се свикнит и тогаш.. валда на пластични операции незнам..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by RoTkViCa Саб Јун 06, 2009 6:18 pm

хахаха може може, имало сега и топење на масти со ласер, и ова она ццц
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by folder Саб Јун 06, 2009 9:16 pm

Шминка - Page 2 367f0f7ff4ebd3b63044cc4Шминка - Page 2 W500 Или ова...
Шминка - Page 2 FashionuptimesbylittlefШминка - Page 2 W600
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by RoTkViCa Саб Јун 06, 2009 9:37 pm

природно си е природно Smile
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by s... Саб Јун 06, 2009 10:11 pm

амии сеааа моја работа ак требит и на операции ке одам..си сакам шминки и си се шминкам со врска имат ак иам 15 години..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by rihanna Саб Јун 06, 2009 11:57 pm

без креон, маскара и сјај не излегавм од дома(ни за до напродавница). Very Happy

сенка користам многу ретко.(пошо секогаш каснам за секаде и немам време да ставам) Crying or Very sad
пудра не користам воопшто. Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Рокси Нед Јун 07, 2009 12:26 am

RoTkViCa напиша:
комшивка напиша:
s... напиша:јас на пример сум цело време со сминка на мене..незнам зш ама така си се свикнав и то ми е прво насабајле шо го прам...

аман бе... 15 год имаш, уште сега си го навикнала лицето на шминка? ам во иднина?


во иднина ќе почнит со кремој за брчки, ваму таму, и на 30 години веќе ќе е баба Very Happy

ц ц ц леле бе како го нападнавте момичето. Нејзина работа си е дали ќе се шминкат или не.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by s... Нед Јун 07, 2009 12:29 am

Рокси напиша:
RoTkViCa напиша:
комшивка напиша:
s... напиша:јас на пример сум цело време со сминка на мене..незнам зш ама така си се свикнав и то ми е прво насабајле шо го прам...

аман бе... 15 год имаш, уште сега си го навикнала лицето на шминка? ам во иднина?


во иднина ќе почнит со кремој за брчки, ваму таму, и на 30 години веќе ќе е баба Very Happy

ц ц ц леле бе како го нападнавте момичето. Нејзина работа си е дали ќе се шминкат или не.
се сложвам...ак сакам и цела пластична ке се напрам..и немат врска то на 30 години баба хх се изнасмеав..во некои случаи и шминката е добра за лицето...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Рокси Нед Јун 07, 2009 12:32 am

Абе колку е добра - незнам, ама ако ти поубо се осеќаш со шминка - шминкај си се, твое лице твои одлуки. Нормално.
А на 30 години старица? Не заебавајте, аман.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by RoTkViCa Нед Јун 07, 2009 2:05 am

мака ми е да коментирам....сепак чудно е на 15 години толку да се устручавате....остајте то за покасно , зш тогаш веќе нема да ви е интересно Smile
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Нед Јун 07, 2009 7:12 pm

абе то факт е дека таја шо сакат то ќе си прајт. ние кој сме да и кажвиме. ние кажвиме наше мислење. за дека на 30 год. ќе е ко старица, не, ама дека освен ако не е квалитетна шминката, и штетит на кожата, не мојт никој да противречит. а не вервам дека и се давет над 500-600 ден. минимум за еден вид на пудра (баш она квалитетна) на пример или слично....
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by REGINA Нед Јун 07, 2009 11:18 pm

јас мислам муабетов ако им го прајте за едно дестина години покасно... ќе требит да им го речите само ова: Ви рековме. - нишо поќе.

и пак вистина ак сакет и цели пластични нек се напрат кој сме ние да им велиме не? Smile
Шминка - Page 2 B469s5 Laughing <<<<< еве ви шо е во мода последно.

или едноставно земите пример од мајкл џексон.

а за старица на 30 години поради шминка, познавам жив пример, за жал немам слики. ама нека не ве лажит никој дека немат да сте такви, ќе сте. Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шминка - Page 2 Empty Re: Шминка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот