Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шминка

+18
Ivana
fairy
Рокси
nice
Obibos
мирАл
The Breaking Dawn
malina
Наташа
TONI
корун
Master
REGINA
kojgode
Bleak
Mary Jane
folder
комшивка
22 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Шминка Empty Шминка

Пишување by комшивка Пон Фед 16, 2009 6:37 pm

Колку често употребувате, што употребувате, од кој производител.. Што употребувате кога сакате минимално да сте нашминкани? Некој совет или трик.. (по можност и некои идеи кои ви се допаѓаат)


Јас се шминкам за излегувања, ептен ретко за на школа (ако имам некоа потреба за тоа или имам појќе време). Обожавам маскара и во комбинација со не многу нападен сјај за усни = минимално нашминкана.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Пон Фед 16, 2009 6:44 pm

Шминка BH%20Makeup%20Eye

Шминка Girl
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by folder Пон Фед 16, 2009 11:46 pm

Само петок, сабота пред излегвење Neutral
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 12:18 am

И јас не сум некој тип шо сака малтер и такви работи. Иам другарка шо е зависна од шминка и не излегвит од дома ак не е нашминкана (знам дека не е единствена, ваквите појави се се почести).
Прописно се шминкам пред излегување.
Користам тоник за лице од Лореал, крем за лице Лореал, течна пудра од Дебора Милано, маскара Лореал, сјај за усни од Нивеа, сенки за очи од Авон и т.н.
Не користам многу тешка козметика, а сакам да е квалитетна па затоа препаратите за нега на кожата ми се од Лореал.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 12:30 am

Искрено мн ми се свиѓат кај женско ко ќе е минимално и убо нашминкана и да и одговарат со чите и облеката соодветно итн... Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by kojgode Вто Фед 17, 2009 1:57 pm

Јас користам маскара од лореал.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 5:15 pm

се шминкам за излегвење викенди... денски мнооогу мразам нашљакани женски... пошо грдо изгледат... особено ако сме од сабајле нашкола и ги глеаш не ја доразмачкале пудрата, од креонот се напрајле ко од тепачка излезени... маскарата на едното око појќе, на другото помалку... итн

а за мене.. користам камена пудра ESTEE LAUDER, преубо прекриват ако е искористена правилно, (користев течна од Oriflame ама шо фајде ко требаше на секој сат да редам наново)

маскара од Oriflame ама ова новава имат едно глупо четче така да немојш да ставиш без да се размачкаш

сенка за очи преферирам златна, бела, сребрена или некоја потемна нијанса од било која боја.

креонче преферирам црно, и признавам дека го користам почесто.

не дека е шминка... ама неможам без Nivea кремон... некогаш го користам и како подлога за пудра (т.е најчесто е така)

сакам светки за тело во нормална мера а не ко лампионче

За сјајчиња за усни... сакам секакви буквално хехех. Ги користам од Avon, Oriflame, некој и од Јувена шо сум ги купила некош.

то е то засега...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Master Вто Фед 17, 2009 6:08 pm

Многу многу мноооооогу ретко, скоро ич.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by корун Вто Фед 17, 2009 8:10 pm

Женски од сабајле нашкола ко Матија Пауноски, ради предходната вечер - то не предпочитам, иначе сакам неекспонирачки бој и малу шминка...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by TONI Вто Фед 17, 2009 8:25 pm

Само лабело и нишо сегазасега(ак се смета за шминкаSmile)
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Вто Фед 17, 2009 11:26 pm

TONI напиша:Само лабело и нишо сегазасега(ак се смета за шминкаSmile)

појќе нега иако имат некој со сјај вакви такви нега + шминка.. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 11:31 pm

REGINA напиша:маскара од Oriflame ама ова новава имат едно глупо четче така да немојш да ставиш без да се размачкаш


Купи со гумено четче, многу поголем волумен дава иако е тешко да се навикниш отпрвин.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by kojgode Вто Фед 17, 2009 11:34 pm

Mary Jane напиша:
REGINA напиша:маскара од Oriflame ама ова новава имат едно глупо четче така да немојш да ставиш без да се размачкаш


Купи со гумено четче, многу поголем волумен дава иако е тешко да се навикниш отпрвин.
A со пластично четче и уба плоштина давало.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Наташа Сре Фед 18, 2009 12:00 am

Се нервирам јас зш трепкиве на десново око ми забегвет на сите страни не можам убо да ги наместам никоаш. Иначе не се шминкам и јас ногу, само маскара и моливче, и лабело/сјај.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by REGINA Сре Фед 18, 2009 12:04 am

Наташа напиша:Се нервирам јас зш трепкиве на десново око ми забегвет на сите страни не можам убо да ги наместам никоаш. Иначе не се шминкам и јас ногу, само маскара и моливче, и лабело/сјај.

до четчето е значи и кај тебе хехехе по предлогот на мери џејн требит изглеа да пробаме онаа со гумено четче
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by malina Вто Фед 24, 2009 9:33 pm

Се шминкам минимално без пудра,само коректор и римел,а понекогаш мојт и креон и толку.Иначе мразам сјај за усни
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 25, 2009 9:35 pm

лабелце од цреша Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by kojgode Сре Фед 25, 2009 9:38 pm

Јас само сјај за усни клавам, зш од ружон болчиња ми се појавјет.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by мирАл Сре Фед 25, 2009 9:41 pm

Е јас Грожџева маст користамШминка Icon_razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by корун Чет Фед 26, 2009 7:37 pm

kojgode напиша:Јас само сјај за усни клавам, зш од ружон болчиња ми се појавјет.

Бубуљици
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Чет Фед 26, 2009 11:31 pm

Шминка 2171.thШминка Aishwaryaraifull.thШминка Classicbridehairstylewi.thШминка Eyeshadowmediumnew.th
Шминка Eyeshadowfull.thШминка Northkerryits4u2mediaeym.thШминка Eyemakeup.thШминка 43151679
Шминка Rachelbilsonpicture6fulp.thШминка Redhairv.th
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Mary Jane Пет Фед 27, 2009 2:40 am

Шминка 13
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Obibos Пет Фед 27, 2009 4:00 am

Mary Jane напиша:Шминка 13
хахахахахахахахахахахахаххаахахахахахахахахахаххахахахааа cyclops
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by комшивка Пет Фед 27, 2009 3:11 pm

леле бе немораше.. ги засени сите овие погоре.. Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by nice Чет Мар 05, 2009 11:21 pm

Obavezno sum nasminkana za vikend za navecer a za preku den samo maskara i sjaj ( skromno) a i kako so slusam i maskive mn ne saket mn nasminkani zenski pa aj ke ze zrtvuvam da im ugodam hahaha

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Шминка Empty Re: Шминка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот