Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Самоубиство

+30
ноунејм
корун
Angelic
Џими
METALBOY
folder
FalcoN eYe
lost girl
noviot
PhiLL * E
misticnata
TONI
tHeJunKy
Marej
REGINA
harms
Obibos
Master
Mary Jane
malina
The Breaking Dawn
Mule
kojgode
Болиглава
Bleak
Punk
Наташа
hollow
мирАл
T&T
34 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 16, 2009 9:34 pm

глупост е да фатиш сам бокс да си удриш, ако прајме муабет така, а храброст не е сигурно.

и убо викат кокан-ман да ги прогласиме за херои самоубијциве Very Happy и то светски Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Marej Пон Фед 16, 2009 9:41 pm

Kokan od koga stana tolkav bukvalist?? Hrabrost vo smisla da se sprotistavis na instinktite. Ne e hrabrost samo da ojs vo vojna i da se tepas za sopstvenata zemja, na sekoj zbor negovoto znacenje si imat varijacii.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Marej Пон Фед 16, 2009 9:43 pm

Наташа напиша:
Marej напиша:
tHeJunKy напиша:ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
Пробај да се пресечиш барем, да си удриш бокс, да си нанесиш болка. Раката нема да ти летат, ќе ти кочит. Само болен чоек мојт без проблем да се самоубијат, зато требит храброст да се натераш себеси да го напрајш то и да го победиш инстинктот, шо е ногу тешко.
Сааш да кажиш дек за да се соочиш со егзистенцијалниве проблеми и да согледаш како мојш да ги решиш и да истрпиш, не ти требит храброст?
А то шо велиш, не е храброст то шо ојш против инстинктиве... не ми теквит соодветен збор, ама храброст не ќе да е.
Procitaj go cel post, ne zborvi napamet, spomnav i kukaviclak.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Наташа Пон Фед 16, 2009 10:04 pm

Marej напиша:
Наташа напиша:
Marej напиша:
tHeJunKy напиша:ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
Пробај да се пресечиш барем, да си удриш бокс, да си нанесиш болка. Раката нема да ти летат, ќе ти кочит. Само болен чоек мојт без проблем да се самоубијат, зато требит храброст да се натераш себеси да го напрајш то и да го победиш инстинктот, шо е ногу тешко.
Сааш да кажиш дек за да се соочиш со егзистенцијалниве проблеми и да согледаш како мојш да ги решиш и да истрпиш, не ти требит храброст?
А то шо велиш, не е храброст то шо ојш против инстинктиве... не ми теквит соодветен збор, ама храброст не ќе да е.
Procitaj go cel post, ne zborvi napamet, spomnav i kukaviclak.
Извини брат, извини. Не, озбилно, рече џанки нешо ко демек требало храброст да се соочиш со проблемиве, и ти рече дек требит за да ги победиш инстинктиве. Или неубо се изрази или неубо разбрав.
Значит, поентава ти е, дек храброст требит да ојш против инскинктиве, ама сепак е кукавички да се самоубијаш. Ок, сфативме.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Marej Пон Фед 16, 2009 10:21 pm

Ногу сум страшна ко ќе сум нервозна :D
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by PhiLL * E Пон Фед 16, 2009 10:29 pm

Marej напиша:Ногу сум страшна ко ќе сум нервозна :D
вервите ...
озбилна е ко ќе е страшна!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Наташа Пон Фед 16, 2009 10:33 pm

брат, не да се прам џек, ама ногу си по оф-топициве. ај те замолувам да намалиш... пис брадр. Smile
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by noviot Сре Фед 18, 2009 12:18 am

Аку е со нож од позади самоубиството , го оправдувам ...иначе не
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by lost girl Сре Фед 18, 2009 12:23 am

a samoubistvo od zaseda postovate? hahahaa Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by misticnata Сре Фед 18, 2009 12:28 am

lost girl напиша:a samoubistvo od zaseda postovate? hahahaa Very Happy
aко поштовасш ти и јас поштовам bom
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 7:18 pm

ако нема излез од некоја ситуација го оправдувам самоубиството...а не оправдувам самоубиство поради изгубена љубов или слично...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by REGINA Нед Фед 22, 2009 8:58 pm

FalcoN eYe напиша:ако нема излез од некоја ситуација го оправдувам самоубиството...а не оправдувам самоубиство поради изгубена љубов или слично...

од секоја ситуација имат излез хахаха... ак не друго, закалуѓери се Razz
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by folder Нед Фед 22, 2009 9:16 pm

REGINA напиша:
FalcoN eYe напиша:ако нема излез од некоја ситуација го оправдувам самоубиството...а не оправдувам самоубиство поради изгубена љубов или слично...

од секоја ситуација имат излез хахаха... ак не друго, закалуѓери се Razz
За некој немат Suspect
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Нед Фед 22, 2009 9:40 pm

Кажете ми една ситуација шо теоретски немат излез за да се усреќам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Master Нед Фед 22, 2009 10:09 pm

Не постојт таква ситуација.
Јако е да се самоубијаш за да го заебаш ''горнион''!!! Razz
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 3:32 pm

Или самиот да се заебиш или тие шо се сакет. Вистина е јако како не ми текнало досеа незнам јас.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Master Пон Фед 23, 2009 3:46 pm

е убо! кака не бело јака. ак беше за така сите ќе се самоубивавме, масовни самоубиства ќе извршвевме.

Најјако е да проевериш неколку билиончиња, да исценираш убисвто или смрт нешо, и да му ја кидниш на некое островче!!! cheers
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by FalcoN eYe Пон Фед 23, 2009 10:15 pm

kojgode напиша:Кажете ми една ситуација шо теоретски немат излез за да се усреќам.

еве еден пример шо ми текна прв: Недај боже имат војна...непријателите те фаќет и те земет како заложник...нормално дека ако не им помагаш нив и ако не се свртиш да се бориш против својот народ тие те осудвет на смрттна казна со измачување или тешка работа...Зарем немат да се самоубијаш!? Shocked
Друг пример: Да си навлезен во тешка економска криза,а во мегу време и да должиш пари на неколку луѓе...не си вработен никаде и немаш од каде да ги вратиш парите...Зарем немат да се самоубијаш!? Shocked
Ај доста ти се примери... Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 10:19 pm

Мојш да излезиш теоретски од двете ситуации.
Првата: Идат Рамбо ги убиват непријателите, или ај да е пореално некако мојт да се десит да те спасет а дотоаш ќе јајш некое мачење.
Второто: Мојт на лото, бинго или нешто друго да добијаш или некој милионер да умрит а последниот ден со него да го поминиш и сите пари тебе да ти ги дајт.
Зборвевме теоретски, а некој успешни љуге и храбри может и практично да излезет од двеве ситуации.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by FalcoN eYe Пон Фед 23, 2009 10:26 pm

kojgode напиша:Мојш да излезиш теоретски од двете ситуации.
Првата: Идат Рамбо ги убиват непријателите, или ај да е пореално некако мојт да се десит да те спасет а дотоаш ќе јајш некое мачење.
Второто: Мојт на лото, бинго или нешто друго да добијаш или некој милионер да умрит а последниот ден со него да го поминиш и сите пари тебе да ти ги дајт.
Зборвевме теоретски, а некој успешни љуге и храбри может и практично да излезет од двеве ситуации.

хахахахахахахахахаха...ме изнасмеа...кој филм го гледаше??? Laughing Laughing Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 10:30 pm

Разлика помеѓу теоријата и практиката и објаснувања за послабите познавачи на истите - вторион дел.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by FalcoN eYe Пон Фед 23, 2009 10:33 pm

kojgode напиша:Разлика помеѓу теоријата и практиката и објаснувања за послабите познавачи на истите - вторион дел.

епа гледај го и третион дел па да видиш дека сум во право Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 10:35 pm

Абе бате теорија зборвиме. А теоретски шо го кажав е можно. Можда 1 во миљарда случаи ама можно е. То ми беше муабетов.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by FalcoN eYe Пон Фед 23, 2009 11:06 pm

kojgode напиша:Абе бате теорија зборвиме. А теоретски шо го кажав е можно. Можда 1 во миљарда случаи ама можно е. То ми беше муабетов.

ок бате... Laughing Laughing Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 8:15 pm

не го оправдувам самоубистбото освен ако се изгубени сите вредности, а за начин, во некој радиоадктивни истражувања или за некој научни цели или слично барем да се имат корист
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство - Page 2 Empty Re: Самоубиство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот