Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Самоубиство

+30
ноунејм
корун
Angelic
Џими
METALBOY
folder
FalcoN eYe
lost girl
noviot
PhiLL * E
misticnata
TONI
tHeJunKy
Marej
REGINA
harms
Obibos
Master
Mary Jane
malina
The Breaking Dawn
Mule
kojgode
Болиглава
Bleak
Punk
Наташа
hollow
мирАл
T&T
34 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Самоубиство Empty Самоубиство

Пишување by T&T Нед Фед 15, 2009 7:55 pm

Што мислите? Го оправдувате самоубиството? Дали можеби тој шо се решил на то е кукавица или само со смртта ќе ги реши сите земски проблеми и ќе најде мир и спокојтство? Колку мислите дека е исфрустрирана една личност за да си го одземе животот? И ако би го направиле тоа, кој начин би го одбрале?
Многу прашања.....
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by мирАл Нед Фед 15, 2009 7:58 pm

За сеа не сум размислувал за самоубиство, едноставно нели хх, мил ми е животов за сеа Smile
А ако воопшто би се самоубивал би се отрул scratch или со кофа scratch
Сепак не се самоубивам хехе Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by hollow Нед Фед 15, 2009 8:20 pm

Незнам едниствено би го оправдал ако е некој многу болен да му немат спас
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 8:31 pm

Не сум во форма сеа и не можам убо да се изразам зато ќе цитирам некој шо бил, а потполно се согласвам со него.
Едно е самоубиство за да не те наденат на сабја непријателите, за да не те сечат парче по парче, за да не те измачуваат или за да не паднеш во искушение да го предадеш народот.

А, друго е самоубиство затоа што си бил шмокле и девојка ти се ебела со некој друг или ти раскинала.

Едното е храброст, а другото го прават плачипичките кои бегаат од реалноста и проблемите кои таа ги носи во секојдневието. Проблеми со кои се соочува секој втор човек, па и покрај тоа не одлучува да си посегне по животот.


Последната промена е направена од Наташа на Нед Фед 15, 2009 8:40 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Punk Нед Фед 15, 2009 8:37 pm

Наташа напиша:Не сум во форма сеа и не можам убо да се изразам зато ќе цитирам некој шо бил, а потполно се согласвам со него.
Едно е самоубиство за да не те наденат на сабја непријателите, за да не те сечат парче по парче, за да не те измачуваат или за да не паднеш во искушение да го предадеш народот.

А, друго е самоубиство затоа што си бил шмокле и девојка ти се ебела со некој друг или ти раскинала.

Едното е храброст, а другото го прават плачипичките кои бегаат од реалноста и проблемите кои таа ги носи во секојдневието. Проблеми со кои се соочува секој втор човек, па и покрај тоа не одлучува да си посегне по животот.
колку време ми заштеди
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 8:45 pm

Вака сеа самоубиство заради женска или ради нешо друго е срамно али да се самоубијас за да не бидиш предавник е храброст и пример некој ми ја ебавал женската или нешо слично не вредит да се самоубијаш... пубо него да го убијаш... дур да плачит мама нек плачит мајка му иначе за самоубиство поддржвам само ако причината е избегнување на предавство ко шо напрајл Мите Богоевски и уш некои други
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Болиглава Нед Фед 15, 2009 8:45 pm

Bleak напиша:Вака сеа самоубиство заради женска или ради нешо друго е срамно али да се самоубијас за да не бидиш предавник е храброст и пример некој ми ја ебавал женската или нешо слично не вредит да се самоубијаш... пубо него да го убијаш... дур да плачит мама нек плачит мајка му иначе за самоубиство поддржвам само ако причината е избегнување на предавство ко шо напрајл Мите Богоевски и уш некои други
Јас не би го убил ак се исклецал со жена ми, ама не е то темава.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 8:47 pm

hollow напиша:Незнам едниствено би го оправдал ако е некој многу болен да му немат спас

Не е решение то. Мое мислење: Не дај господ да сум болен од мултиплекс склероза ќе живеам докрај со моите последни сили од секој атом во моето тело. Зошто? Ти се самоубиваш и твојот живот завршвит тука ама можит да влијат трауматично на други блиски околу тебе. Можит да поттикнит друго самоубиство.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Нед Фед 15, 2009 8:48 pm

Јас никакво самоубиство не оправдвам. И засеа мислам дека никоаш не би се самоубил.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Mule Нед Фед 15, 2009 9:10 pm

Уба работа е то!
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 15, 2009 9:46 pm

самоубиството е најлесно решение на земските проблеми на чоекот....не оправдувам самоубиство...Razz;)
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by malina Нед Фед 15, 2009 10:31 pm

Не го оправдувам ама мислам дека само луѓето кои се решиле да го направат тоа знаат што ги натерало и како се чуствувале и не можам да речам дека јас никогаш не би го напрајла то зошто не можам да си ја предвидам иднинава и среќата и љубовта и сите тие работи за кои мислам дека се единствените кривци за самоубиствата.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Mary Jane Пон Фед 16, 2009 12:12 am

И јас не оправдувам самоубиство, има и други начини за решавање на проблемите. Само жал ми е што не се сите доволно силни и храбри на светов за да ги пребродат разочарувањата.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Master Пон Фед 16, 2009 1:30 am

Јас имам една многу луда замисла за то како сакам да си го завршам животов ко ќе ми дојт време....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Obibos Пон Фед 16, 2009 2:07 am

Јас би се самоубил еднаш...доста ми е ...да видам како е geek
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by harms Пон Фед 16, 2009 2:19 am

ako chuck norris probat da se samoubijat ke nastanit golema zbunka:SSS:)))... inace samoubijcite gorat vo pekolot
harms
harms
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 21

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by REGINA Пон Фед 16, 2009 12:41 pm

да се самоубијам и да пропуштам се шо пружат животов???
но веј!
си имат и неубај моменти ама не е то начин да ги скратиш со самоубивање.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Marej Пон Фед 16, 2009 4:46 pm

Иначе според мене за да извршиш таков чин требит да имаш и то како храброст и да си одлучен, а самиот избор за завршвење на м`ките е прав кукавичлак.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 16, 2009 5:28 pm

ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by TONI Пон Фед 16, 2009 6:41 pm

Ако го кажам моето мислење за мене,сигурно ќе сум мн критикуван.Така да си останувам воздржан сега за сега...
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by misticnata Пон Фед 16, 2009 7:41 pm

tHeJunKy напиша:ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
да де ќе станиме канибалци и самите со себе ќе си се јајме..
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 16, 2009 7:44 pm

tHeJunKy напиша:ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Marej Пон Фед 16, 2009 8:40 pm

tHeJunKy напиша:ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
Пробај да се пресечиш барем, да си удриш бокс, да си нанесиш болка. Раката нема да ти летат, ќе ти кочит. Само болен чоек мојт без проблем да се самоубијат, зато требит храброст да се натераш себеси да го напрајш то и да го победиш инстинктот, шо е ногу тешко.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by kojgode Пон Фед 16, 2009 9:16 pm

Да во право сте само најхрабрите можат да се самоубијат. Одсеа и за народни херои ќе ги прогласвеле.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Наташа Пон Фед 16, 2009 9:23 pm

Marej напиша:
tHeJunKy напиша:ако имаш храброст ќе се спротиставиш на проблемите, а немат да избегаш од ниф со самоубиство...недајбоже во африка да се најме, таму ни храна ни вода, сите ќе се испоСамоубијаме.
Пробај да се пресечиш барем, да си удриш бокс, да си нанесиш болка. Раката нема да ти летат, ќе ти кочит. Само болен чоек мојт без проблем да се самоубијат, зато требит храброст да се натераш себеси да го напрајш то и да го победиш инстинктот, шо е ногу тешко.
Сааш да кажиш дек за да се соочиш со егзистенцијалниве проблеми и да согледаш како мојш да ги решиш и да истрпиш, не ти требит храброст?
А то шо велиш, не е храброст то шо ојш против инстинктиве... не ми теквит соодветен збор, ама храброст не ќе да е.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Самоубиство Empty Re: Самоубиство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот