Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваша неостварена желба? засега....

+30
Џими
PhiLL * E
METALBOY
Mary Jane
Рокси
STIFLER
FalcoN eYe
folder
Odyssey
lost girl
James Bomb
корун
Џајко
Болиглава
fairy
комшивка
misticnata
Lastojca
The Breaking Dawn
мирАл
malina
T&T
Bleak
kojgode
Marej
blesava008
noviot
Master
Punk
REGINA
34 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by REGINA Сре Фед 18, 2009 3:19 pm

египет??? онака туристички или за стално?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by fairy Сре Фед 18, 2009 8:53 pm

да одам Лондон и Токио, после Дубаи, Лас Вегас.... :D
и да се преселам во Германија
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Болиглава Сре Фед 18, 2009 9:06 pm

Да напрам Fatality на Mortal Kombat.Sad
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 18, 2009 10:35 pm

комшивка напиша:
REGINA напиша:
комшивка напиша:
The Breaking Dawn напиша:а ...и малку да потпораснам...да сум повисочка WinkRazz
да не может љугево маwо да ме викет WinkRazz

не е секогаш убо да си висока.. (за женско зборвам Smile )

Се согласувам, дека штикли висооооооки ако носиш... и си висока... епа не изгледат нешо убо то. т.е ич не изгледат убо, пошо како жирафа ќе требит сите да те гледет.

хаха зависит кој. ево на пример за манекенкиве е многу битно да си висока. то е уба предност. а за обично излегвење (ево кај нас на пример) помал ти е изборот за убо машко а да е повисоко од тебе (фала богу женско го личит со високи штикли немојт секогаш да е по балетанки или патики Neutral ) а грдо мене ми е многу женско повисоко од машко Smile

ам фала за подршкава ама не морат да значит дек не го личит женсково да е по балетанки или ниски работи..многу мислет дек ак облечет штикли се нешо шо не се......баш..шо знам Shocked tongue Very Happy Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Bleak Сре Фед 18, 2009 11:22 pm

Bleak напиша:Неостварена желба засега... да е една личност покрај мене и не ќе да е баш засеа желбава... подолго време ќе трајт cyclops

сеуште неостварена е... Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Џајко Чет Фед 19, 2009 12:00 am

Да пропаднам фирма и да бегам странство со едно 20-30 милиони евра Very Happy
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by корун Чет Фед 19, 2009 7:53 pm

Да го убијам Џајко со 20-30 милиони евра в рака...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by James Bomb Чет Фед 19, 2009 8:20 pm

Бегство бо друга држава по можност Италија.
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by lost girl Чет Фед 19, 2009 8:20 pm

da odam holandija ili anglija...i da sum so edna li4nost ali... Sad
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Odyssey Чет Фед 19, 2009 9:10 pm

Да можам да го вратам времето назад.....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by REGINA Чет Фед 19, 2009 9:41 pm

Odyssey напиша:Да можам да го вратам времето назад.....

за нешо да попрајш или онака сакаш реприза хехехех?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by kojgode Чет Фед 19, 2009 10:02 pm

Адаптер мајците.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Master Пет Фед 20, 2009 3:21 am

да измислам временска машина
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by folder Пет Фед 20, 2009 9:08 am

The Breaking Dawn напиша:
комшивка напиша:
REGINA напиша:
комшивка напиша:
The Breaking Dawn напиша:а ...и малку да потпораснам...да сум повисочка WinkRazz
да не может љугево маwо да ме викет WinkRazz

не е секогаш убо да си висока.. (за женско зборвам Smile )

Се согласувам, дека штикли висооооооки ако носиш... и си висока... епа не изгледат нешо убо то. т.е ич не изгледат убо, пошо како жирафа ќе требит сите да те гледет.

хаха зависит кој. ево на пример за манекенкиве е многу битно да си висока. то е уба предност. а за обично излегвење (ево кај нас на пример) помал ти е изборот за убо машко а да е повисоко од тебе (фала богу женско го личит со високи штикли немојт секогаш да е по балетанки или патики Neutral ) а грдо мене ми е многу женско повисоко од машко Smile

ам фала за подршкава ама не морат да значит дек не го личит женсково да е по балетанки или ниски работи..многу мислет дек ак облечет штикли се нешо шо не се......баш..шо знам Shocked tongue Very Happy Very Happy
Пробај да излезиш со овие шо се твоја генерација и верви ми никој немат да те викам маљо Very Happy (Ти излегвиш со сестра ти така?) Не прам муабет за години, за висината никој немат да ти речит нишо, таман си Twisted Evil Ак те пофаљам уш еднаш за нешо ке си мислет љугево дек де сакам Razz Razz Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 21, 2009 1:22 pm

folder напиша:
The Breaking Dawn напиша:
комшивка напиша:
REGINA напиша:
комшивка напиша:
The Breaking Dawn напиша:а ...и малку да потпораснам...да сум повисочка WinkRazz
да не может љугево маwо да ме викет WinkRazz

не е секогаш убо да си висока.. (за женско зборвам Smile )

Се согласувам, дека штикли висооооооки ако носиш... и си висока... епа не изгледат нешо убо то. т.е ич не изгледат убо, пошо како жирафа ќе требит сите да те гледет.

хаха зависит кој. ево на пример за манекенкиве е многу битно да си висока. то е уба предност. а за обично излегвење (ево кај нас на пример) помал ти е изборот за убо машко а да е повисоко од тебе (фала богу женско го личит со високи штикли немојт секогаш да е по балетанки или патики Neutral ) а грдо мене ми е многу женско повисоко од машко Smile

ам фала за подршкава ама не морат да значит дек не го личит женсково да е по балетанки или ниски работи..многу мислет дек ак облечет штикли се нешо шо не се......баш..шо знам Shocked tongue Very Happy Very Happy
Пробај да излезиш со овие шо се твоја генерација и верви ми никој немат да те викам маљо Very Happy (Ти излегвиш со сестра ти така?) Не прам муабет за години, за висината никој немат да ти речит нишо, таман си Twisted Evil Ак те пофаљам уш еднаш за нешо ке си мислет љугево дек де сакам Razz Razz Razz


хахаха јас со сите излегвам... Laughing Laughing
а зш не ме сакаш??? Embarassed Rolling Eyes
еј се зезам... tongue bounce
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by folder Нед Фед 22, 2009 10:19 am

The Breaking Dawn напиша:
folder напиша:
The Breaking Dawn напиша:
комшивка напиша:
REGINA напиша:
комшивка напиша:
The Breaking Dawn напиша:а ...и малку да потпораснам...да сум повисочка WinkRazz
да не может љугево маwо да ме викет WinkRazz

не е секогаш убо да си висока.. (за женско зборвам Smile )

Се согласувам, дека штикли висооооооки ако носиш... и си висока... епа не изгледат нешо убо то. т.е ич не изгледат убо, пошо како жирафа ќе требит сите да те гледет.

хаха зависит кој. ево на пример за манекенкиве е многу битно да си висока. то е уба предност. а за обично излегвење (ево кај нас на пример) помал ти е изборот за убо машко а да е повисоко од тебе (фала богу женско го личит со високи штикли немојт секогаш да е по балетанки или патики Neutral ) а грдо мене ми е многу женско повисоко од машко Smile

ам фала за подршкава ама не морат да значит дек не го личит женсково да е по балетанки или ниски работи..многу мислет дек ак облечет штикли се нешо шо не се......баш..шо знам Shocked tongue Very Happy Very Happy
Пробај да излезиш со овие шо се твоја генерација и верви ми никој немат да те викам маљо Very Happy (Ти излегвиш со сестра ти така?) Не прам муабет за години, за висината никој немат да ти речит нишо, таман си Twisted Evil Ак те пофаљам уш еднаш за нешо ке си мислет љугево дек де сакам Razz Razz Razz


хахаха јас со сите излегвам... Laughing Laughing
а зш не ме сакаш??? Embarassed Rolling Eyes
еј се зезам... tongue bounce
ххаха те сакам те сакам I love you Very Happy
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 7:06 pm

да одам Ibizza,да скокнам со падобран,да можам да патувам низ времето...и незнам шо уште...имат многу
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by folder Нед Фед 22, 2009 10:38 pm

Бај д беј неостварена желба ми е да одам на она плажана од The Beach филмон уууууууууууууууууууууууууууууууууу ев да не сум сам со Џајко ке ојме кој сакат нек идат јако ке е rabbit lol!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 3:33 pm

Ак е онаја глупачана шо им наредвеше ќе дојдам. И плус не е интересно сите да одет на та плажа то беше финтата колку шо памтам. Книгана ја иам читано, филмот од пола го фатив.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Џајко Пон Фед 23, 2009 3:47 pm

Па не е де, зато јас и Влатче си праефме филмој демек само ние двајца да ојме Very Happy
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 4:03 pm

Eпа последната реченица види ја кој сакат нека дојт. То ме уплаши мене.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Џајко Пон Фед 23, 2009 5:29 pm

То е колку културен да испаднит, иначе не го мислит. хаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by folder Пон Фед 23, 2009 8:03 pm

Џајко напиша:То е колку културен да испаднит, иначе не го мислит. хаха
Laughing Laughing Laughing
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 8:25 pm

Дан дојдет со вас 50 души од култура.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by REGINA Нед Мар 01, 2009 1:19 am

И уш една неостварена желба ми е да се запознам со една личност.
Мн "битна" личност хахаха. Ај денојве...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Ваша неостварена желба? засега.... - Page 2 Empty Re: Ваша неостварена желба? засега....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот