Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пирсинг

+33
ноунејм
Punk
nice
Golub-Samoubica
Џајко
Obibos
suzana
lela
zzz
STIFLER
Mary Jane
Jordison
Bleak
Alexandra
tHeJunKy
malina
Master
FalcoN eYe
TONI
T&T
sokol
hollow
kojgode
Болиглава
grgrgr
folder
fairy
REGINA
misticnata
Lastojca
The Breaking Dawn
мирАл
Marej
37 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 9:46 pm

Не пирс медицински кладов за една недела ке клам пирсој... Cool
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by zzz Вто Мар 03, 2009 10:35 pm

folder напиша:Не пирс медицински кладов за една недела ке клам пирсој... Cool
почекај појке от 2 3 недели негде уствари добро ак не те болит дека мене едно шо ми е најгоре едно 6 7 месеци ме болеше мислам дека брзо го сменаф и ми загној
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 11:24 pm

zzz напиша:
folder напиша:Не пирс медицински кладов за една недела ке клам пирсој... Cool
почекај појке от 2 3 недели негде уствари добро ак не те болит дека мене едно шо ми е најгоре едно 6 7 месеци ме болеше мислам дека брзо го сменаф и ми загној
Фала за советот ке те послушам... Smile
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by zzz Вто Мар 03, 2009 11:29 pm

folder напиша:
zzz напиша:
folder напиша:Не пирс медицински кладов за една недела ке клам пирсој... Cool
почекај појке от 2 3 недели негде уствари добро ак не те болит дека мене едно шо ми е најгоре едно 6 7 месеци ме болеше мислам дека брзо го сменаф и ми загној
Фала за советот ке те послушам... Smile
ништо и да го вртиш ама то знајш сигурно
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by nice Чет Мар 05, 2009 11:18 pm

Sakav da stavam na stomak ama poso mn sum nezna za takvi rab .. a kaj maskite prejako mi e na vega posebno onie so imet zeleni oci i na jazikot ( mislam ke e interesno za ...Razz:P

nice
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Чет Мар 05, 2009 11:34 pm

nice напиша:jazikot ( mislam ke e interesno za ...Razz:P
E :D
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Punk Нед Мар 15, 2009 10:45 pm

обожавам пирс на јазик кај некој.. ммм
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by ноунејм Вто Мар 17, 2009 12:04 am

Golub-Samoubica напиша:Пирсинг - Page 4 Extremepiercingsfemalec
Јас вака нешто сакам да стам или можда
Пирсинг - Page 4 Metalhornsscalppiercing
Во овај стил нешто ке видам се мислам уште.

типацов со бормашина го пирсале?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 17, 2009 3:45 pm

nice напиша:Sakav da stavam na stomak ama poso mn sum nezna za takvi rab .. a kaj maskite prejako mi e na vega posebno onie so imet zeleni oci i na jazikot ( mislam ke e interesno za ...Razz:Pистоооо...и за машките,и за очите и за јазикот....а за на стомак уште се мислам....макар шо би ме избркале од дома Rolling Eyes
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 9:44 pm

-штрафој lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Сре Мар 18, 2009 1:09 am

Сакам на долнава уста од страна или на средина, ама то тек ко ќе одам на факултет, за да не ме видет од дома Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by REGINA Пон Апр 27, 2009 1:09 am

сакам на носов сега, ама пак ова матура ептен ме кочит .. се си мислам дека е пресвечена случка за да се појавам со пирс, рачунај со вечерни тоалети, "стаклени" штикли ова она... некако не се совпаѓат со имиџот, а ак го истам за три вечери викет можело да зараснит (макар шо не вервам).
ама сакам... ама незнам... Neutral
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by slatkish Нед Мај 03, 2009 10:24 pm

многу сакам на стомак а имам еден на нос и на ушиве а кај машките многу сакам на долната усна ммммм хахаха

slatkish
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 22

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by REGINA Сре Јун 03, 2009 7:32 pm

е сеа и то вечерва ќе го дупам носов, покасно здравје веѓава, па све остало со ред Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Angelic Вто Сеп 01, 2009 6:14 pm

Пирс на нос и стомак кај женско ми е безврска. Ич нејќам.
Пирс на машко на веѓа е океј. И мал канал на уше кај машко ми е јако Smile

а сега сите се научиле да редат пирсој, така да малце и глупо ми е...
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 4 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот