Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пирсинг

+33
ноунејм
Punk
nice
Golub-Samoubica
Џајко
Obibos
suzana
lela
zzz
STIFLER
Mary Jane
Jordison
Bleak
Alexandra
tHeJunKy
malina
Master
FalcoN eYe
TONI
T&T
sokol
hollow
kojgode
Болиглава
grgrgr
folder
fairy
REGINA
misticnata
Lastojca
The Breaking Dawn
мирАл
Marej
37 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by tHeJunKy Пет Фед 13, 2009 12:57 pm

misticnata напиша:сакам на веѓа да си стам, на јазик ми е гадно

и ја на веЖЏа сакам Very Happy ама досега немам запнато да стам, ај здравје ќе бидит потака Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 1:00 pm

malina напиша:Да ама со едно име ги викаме пирс зато реков пирс

Зш никој не викат си ставив убетче на носов или онај имат убетче на носон туку пирс
Незнам јас за сите, ти кажвам шо е то шо сакаш да го клаваш Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by TONI Пет Фед 13, 2009 1:30 pm

malina напиша:Пирс планирам летово да ставам на носов,а за тетоважа ќе почекам уш 1-2 години за да не ми е се наеднаш.Дај кажете во Охрид кој пирсират
Кај Митко јас бев и задоволен сум.Малку скап е ама барем хигиенски е добар,а то е најважно.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Alexandra Пет Фед 13, 2009 2:41 pm

Аххх многу сакам на папук ама од дома не ме оставет фак.А иначе кај машки обожавам на веѓа.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 7:38 pm

Јас на јазик сама би си стајла ама за на веѓа некако ми е страв сама да се боцкам.
Иначе да кај Митко е најубо.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Bleak Пет Фед 13, 2009 8:02 pm

Пирс неам ама преска на левово ушенце си стајф уш една убетка Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 8:05 pm

folder напиша:
malina напиша:Пирс планирам летово да ставам на носов,а за тетоважа ќе почекам уш 1-2 години за да не ми е се наеднаш.Дај кажете во Охрид кој пирсират
Знајш шо е пирс?? Ак клаваш на носот ужасно ке те болит ногу дебел е пирсон... Убетче ти сакаш на носот така? Razz

Пирс и убетче се разликвет по начинот на ставање. Пирсон е со игла а убетчено со пиштолче и пирсон после ваѓање не се познават, а од убетчено мојт да ти останит лузна. Зато едното е 800 а другото 15,.
Знам олку зш бев запалена летото за пирс на носов
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 9:59 pm

Master напиша:Јас на јазик сама би си стајла ама за на веѓа некако ми е страв сама да се боцкам.
Иначе да кај Митко е најубо.
НИКАКО САМА! Во никој случај. Јас ко го ставав пред 2 години, тогаш студионо од Митко не постоеше па морав да одам до Скопје, да чекам уште минимум пола сат само за да го стерилизират пирсот, па во посебна кабина ме пирсаше со нараквици и со триста чуда. Не велам дека ако сама се испирсаш то секундарно значит дек добиваш не дај Буда некаква болест, ама шансите за добивање на истата ако се пирсаш во студио (да потенцирам СО ДИПЛОМА ЗА ПИРСАЊЕ) и ако се пирсаш сама, не се споредливи.
Иначе неам храброст сама да се пирсам негде, језиво ми е.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Master Саб Фед 14, 2009 3:30 am

Marej напиша:
Master напиша:Јас на јазик сама би си стајла ама за на веѓа некако ми е страв сама да се боцкам.
Иначе да кај Митко е најубо.
НИКАКО САМА! Во никој случај. Јас ко го ставав пред 2 години, тогаш студионо од Митко не постоеше па морав да одам до Скопје, да чекам уште минимум пола сат само за да го стерилизират пирсот, па во посебна кабина ме пирсаше со нараквици и со триста чуда. Не велам дека ако сама се испирсаш то секундарно значит дек добиваш не дај Буда некаква болест, ама шансите за добивање на истата ако се пирсаш во студио (да потенцирам СО ДИПЛОМА ЗА ПИРСАЊЕ) и ако се пирсаш сама, не се споредливи.
Иначе неам храброст сама да се пирсам негде, језиво ми е.

Мене ми е многу јако сама да се пирсам, сакам да ме болит.
Иначе одма сама ќе се имав пирсано ако не ми беше страв од болести и инфекции.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 3:19 pm

tHeJunKy напиша:
Bleak напиша:Пирс неам ама преска на левово ушенце си стајф уш една убетка Smile

кога преска бе, от ко си замина?

Да бе... туку да завршам нашкола и на вежџа ќе си стам пирс ваљда Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Jordison Саб Фед 14, 2009 7:00 pm

Klavam na vegja, letovo Smile
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 7:52 pm

Не сакам ни пирс ни тетоважа, едноставно не ми се бендисвет тие работи. Не можам да објаснам која е причината. Можда зш не сум мазохиста или пак иам многу голем страв.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by STIFLER Нед Фед 15, 2009 10:38 pm

Иам на левово уше од 5одд а на вејгава сакам ама ке морат да се отселам од дома се надевам дек некош ке стам....
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пет Фед 27, 2009 9:50 am

Јеееееееееј ке клавам убетки на ушиве и пирсче на веѓава!!!!!!! cheers Сакат некој да ми кажит кој клават најубо во градов? cheers
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by мирАл Пет Фед 27, 2009 8:28 pm

Пирсинг - Page 2 Rman598l
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by zzz Пет Фед 27, 2009 9:31 pm

јас беф кај митко да прашам за пирз на јазик ама морат 18г да имаш така ми рече Sad
а иначе на ушиве фкупно 13 убетчиња имам и планирам да заокружам со 15
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by zzz Пет Фед 27, 2009 9:39 pm

kojgode напиша:
zzz напиша:јас беф кај митко да прашам за пирз на јазик ама морат 18г да имаш така ми рече Sad
а иначе на ушиве фкупно 13 убетчиња имам и планирам да заокружам со 15
Сеа со сачмарка ак те пукет в уше помала е веројатноста да те погодет.
чекај сега уште две да стам и немат шанса да ме погодет
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Саб Фед 28, 2009 7:52 am

Кј да го најдам тој Митко?
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by TONI Саб Фед 28, 2009 11:45 am

folder напиша:Кј да го најдам тој Митко?
Наспроти влезон од Паладиум во едно сокаче шо е.Баш и сред чаршија имат истаено и табла така да лесно ќе го најш.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Саб Фед 28, 2009 1:55 pm

TONI напиша:
folder напиша:Кј да го најдам тој Митко?
Наспроти влезон од Паладиум во едно сокаче шо е.Баш и сред чаршија имат истаено и табла така да лесно ќе го најш.
Е фала Very Happy а со цениве како стојт?
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by fairy Саб Фед 28, 2009 1:57 pm

поприлично поскапо Smile зш го плаќаш и пирсот, медицински бил или така нешто Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Саб Фед 28, 2009 2:54 pm

fairy напиша:поприлично поскапо Smile зш го плаќаш и пирсот, медицински бил или така нешто Smile
Да ама одприлика за на уши колку ке ме коштат во денари? rabbit
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by fairy Саб Фед 28, 2009 7:41 pm

во обична златара со пиштолче е 250, околу, зависит каде, вероватно и кај митко е толку Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Jordison Саб Фед 28, 2009 8:07 pm

Jas za 150 se busev na use :D
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Саб Фед 28, 2009 8:12 pm

Кде ???? Појке од 500че не давам за двеве... Cool
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 2 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот