Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пирсинг

+33
ноунејм
Punk
nice
Golub-Samoubica
Џајко
Obibos
suzana
lela
zzz
STIFLER
Mary Jane
Jordison
Bleak
Alexandra
tHeJunKy
malina
Master
FalcoN eYe
TONI
T&T
sokol
hollow
kojgode
Болиглава
grgrgr
folder
fairy
REGINA
misticnata
Lastojca
The Breaking Dawn
мирАл
Marej
37 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by lela Саб Фед 28, 2009 8:15 pm

folder напиша:Кде ???? Појке од 500че не давам за двеве... Cool
eeeeeeee ubavinata e skapa Smile

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Саб Фед 28, 2009 8:20 pm

lela напиша:
folder напиша:Кде ???? Појке од 500че не давам за двеве... Cool
eeeeeeee ubavinata e skapa Smile
Од преска се трудам да најдам некој шо ке ми кажит колку скпа точно ама немат таков изглеа на форумов ке одам ке си прашам кј Митко бар ми кажа Тони кј се наоѓат Smile
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by lela Саб Фед 28, 2009 8:22 pm

folder напиша:
lela напиша:
folder напиша:Кде ???? Појке од 500че не давам за двеве... Cool
eeeeeeee ubavinata e skapa Smile
Од преска се трудам да најдам некој шо ке ми кажит колку скпа точно ама немат таков изглеа на форумов ке одам ке си прашам кј Митко бар ми кажа Тони кј се наоѓат Smile
za 500 ke gi sredis dvete ne se sekiraj Smile

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by kojgode Саб Фед 28, 2009 8:58 pm

Jaс пак се чудев шо му е обелена косана. А тој за пирсоф да ти се секирал. оххохо њаааа
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by suzana Нед Мар 01, 2009 8:37 pm

REGINA напиша:сакам да ставам... и то на 12 март... пошо ден пред то прам 18... ама незнам за нашкола како ќе е... пристојно, непристојно... и плус за матурава дали ќе прилегат или не е елегантно...

ама сааакааааам Sad

za skolu ne brini bre! sta ljude briga sto imas pirs... a to da li smeta za maturu? !! ma daj bre! pirsing je najaca stvar bre! ne mozes tako da gledas!
ja ti kazem STAVI! Very Happy
ja imam na bradi i treba sad da busim usnu sa strane... i boli me uvo sta ce drugi da misle! realno... Cool

suzana
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 14

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Obibos Нед Мар 01, 2009 10:53 pm

Ма јооој бре ја хтио сам да ставим пирс али био ме страх хаахахахахахахха
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 12:38 pm

Митко барат 800 по пирс и не клават обични убетчиња ама пасија ми е си купив убај пирсчиња ке одамVery Happy
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by TONI Пон Мар 02, 2009 1:45 pm

Јас ко редев на веѓа негде пред 4-5 месеци беше 600 денари бушење,пирсој имаше различни 200-250-300 и плус треба од аптека да се купи бетатин и антибактериски сапун.
вкупно за на веѓа да стајш ти е 1100 или 1200.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 1:59 pm

Сега поскапени му се пирсојте од 300 му почвет и ак клаваш два пирса земат 1200 за двата а само еден да клајш е 800... Не е со машинче рчно клават мисљам само зто ми е страв...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by TONI Пон Мар 02, 2009 2:04 pm

Па рачно ги клават и нема потреба од страв.Си имат посебни клешти шо ги редит на одреденото место и после во клештите си имат едни дупчиња и редит тука игла.Вервими поќе ме болеше на рскавица одколку на веѓа.Сама најважно е колку ќе се грижиш за хигиената.И ако редиш сепак стај дур не е мн згорештено.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 2:15 pm

Ај дур си на местово кажи ми шо требит како требит од почеток да се понашам зш абер неам ке ми загнојт хеахеа сеа планирам денојве да клавам...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пон Мар 02, 2009 2:16 pm

Митко ќе ти кажит, бе. Иначе на веѓа зш е површински пирс ногу брзо заздравјат.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by TONI Пон Мар 02, 2009 2:18 pm

Ќе ти дајт митко проспект и придржавај се по него.Три пати на ден мислам треба да се чисти некоја недела,И нема ваѓање пирсот три месеци.Јас пример се придржавав првите недели па после ништо ич.Е сега од време на време го чистам ама веќе осеќам дека е заздравено внатре.Сепак митко најубо ќе ти кажит и плус си имаш проспект па све ке ти е јасно
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 2:35 pm

За на уши ваљда побрзо заздраввит pale
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пон Мар 02, 2009 2:38 pm

Тука се негде, можда и побавно зш појќе ги чепкаш ко ќе се облеквиш или ко ќе се мијаш коса и плус зависит дали е рскавица или долу на ушето. Пример мене појќе ме болеше на рскавица отколку на јазик. А шо иам едно убетче на малово рскавиче пред дупкава од ушево то најбрзо ми заздрави и ич не ме болеше. Релативно е, до организмот.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by fairy Пон Мар 02, 2009 2:41 pm

а то шо го имаш на малото рскавиче исто со игла ти го ставаја така? и кај го стави? и колку болеше? :D ме интересират, собирам зш собирам пари за да си ставам таму сеа Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пон Мар 02, 2009 2:44 pm

Мислам пред 2 години дек го кладов, знам дека беше лето и ми го кладоја со обично пиштолче (значит медицинка) ондека позади зизи баракана, кј пуканкине Smile Ич не ме болеше незнам зш, мислам 100 денари дек беше.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 2:48 pm

Јас сакам така со пиштол да ми клает да ги поносам медицинскиве 2-3 недели дур ми подзараснит и да си клам пирсој да си ги проширам дупкиве...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пон Мар 02, 2009 2:55 pm

Па така и поефтино ти е.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Џајко Пон Мар 02, 2009 9:31 pm

kojgode напиша:Најефтино било со бомба ак ти клает.

Да, а најубај дупки со пиштол се праеле
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пон Мар 02, 2009 10:01 pm

Џајко напиша:
kojgode напиша:Најефтино било со бомба ак ти клает.

Да, а најубај дупки со пиштол се праеле
Имат и со прибушувач ама то е 10че поскпо... Suspect
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Golub-Samoubica Вто Мар 03, 2009 12:02 am

Пирсинг - Page 3 Extremepiercingsfemalec
Јас вака нешто сакам да стам или можда
Пирсинг - Page 3 Metalhornsscalppiercing
Во овај стил нешто ке видам се мислам уште.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by fairy Вто Мар 03, 2009 12:20 pm

епа и јас така некако се мислам, само шо ке ставам низ косава, зш овој е келав...мислам дека убо ке стојт и со коса...и устата цела морат да ми е, и вегите:D xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 9:22 pm

Си кладов јееееееееееееееееееееееееееееееееј!!! Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Lastojca Вто Мар 03, 2009 9:38 pm

folder напиша:Си кладов јееееееееееееееееееееееееееееееееј!!! Razz

кладе пирс??? утре да те видиме
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг - Page 3 Empty Re: Пирсинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот