Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пирсинг

+33
ноунејм
Punk
nice
Golub-Samoubica
Џајко
Obibos
suzana
lela
zzz
STIFLER
Mary Jane
Jordison
Bleak
Alexandra
tHeJunKy
malina
Master
FalcoN eYe
TONI
T&T
sokol
hollow
kojgode
Болиглава
grgrgr
folder
fairy
REGINA
misticnata
Lastojca
The Breaking Dawn
мирАл
Marej
37 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Пирсинг Empty Пирсинг

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 12:45 am

Гадно ви е? Интересно ви е? К`де?
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by мирАл Пет Фед 13, 2009 12:47 am

Јако ми е! Кј женски јако ми е на стомак!!!
А сакам јас да си стам на веѓава ама.....
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 12:48 am

уф какво гадно нешто најубо се пирс и тетоважи....уф
чак на машки поубо стоет.....на веѓа најмногу ме палет..
а кај женски на папок....мислам не ме палет ама интересни се....
WinkRazz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 12:48 am

би сакала да стам на папок ама иам бемка Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Lastojca Пет Фед 13, 2009 12:51 am

јас сакам да клам на јзиков ама немам шо би се рекло гз..иначе не би стајла на никое друго место
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by misticnata Пет Фед 13, 2009 12:56 am

сакам на веѓа да си стам, на јазик ми е гадно
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by REGINA Пет Фед 13, 2009 12:57 am

сакам да ставам... и то на 12 март... пошо ден пред то прам 18... ама незнам за нашкола како ќе е... пристојно, непристојно... и плус за матурава дали ќе прилегат или не е елегантно...

ама сааакааааам Sad
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by fairy Пет Фед 13, 2009 12:57 am

аххх јас сакам машко со пирс, ептеен, на веѓа посебно или под усната, на брадата...и јас лично сакам,многу многу, би ставила само под усната, и многу ми е јако на јазик, ама не би ставила... и тетоважи ако се рачунат, обожавам и ке си ставам се надевам :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 1:01 am

Сакам пирс на деснава вежџа, две убетчиња и пирс на левово уше и тетоважа кј десниов бубрег... Коке си одам од дома ке се десит све ова Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 1:02 am

Јас иам на ј`зик и воопшто не е гадно.Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by grgrgr Пет Фед 13, 2009 1:04 am

Marej напиша:Јас иам на ј`зик и воопшто не е гадно.Smile
Ozbilno?merk mi e mn na jazik ama nekako strav me fakat plus to ne me ostavet od doma a so policaec ko ke zivis ne e vozmozno nesto da skrijas

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 1:05 am

Е убо не знаеше??! Твојне другарки знает Smile)
Мојт да се скријат бе, од прва ова време го носам и уште не ме имет дознаено, иначе..Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Болиглава Пет Фед 13, 2009 1:06 am

Marej напиша:Е убо не знаеше??! Твојне другарки знает Smile)
Мојт да се скријат бе, од прва ова време го носам и уште не ме имет дознаено, иначе..Smile)
Не се лигајш по дома?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by kojgode Пет Фед 13, 2009 1:07 am

Јас на левово уше иам ак мојт да се наречит пирс то. Иначе на друго место не би клал порано ми беше пасија ама сеа некако здосадено ми е не ме ранит веќе.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 1:08 am

Болиглава напиша:
Marej напиша:Е убо не знаеше??! Твојне другарки знает Smile)
Мојт да се скријат бе, од прва ова време го носам и уште не ме имет дознаено, иначе..Smile)
Не се лигајш по дома?
Не бе го извавам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by hollow Пет Фед 13, 2009 1:09 am

На веѓава единсвено би стал
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by sokol Пет Фед 13, 2009 1:30 am

јас би стал на мадињава
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 1:40 am

Чек како би можело.. или да се споет или на секое по еден ко бемки да се Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 2:01 am

Јас бев решена за стомаков, дур мама не ме премисли. Ептен сум загреана по пирс. Или на стомак, или под уста или на нос... Исто и тетоважа сакам ама некоја чудна и уникатна. Ама никако да превземам акција

Баш ме интересират ова за мадињава... Како би изгледало хаха
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by TONI Пет Фед 13, 2009 2:34 am

Јас имам пирс на левава веѓа,на левово уше и убетче на 'рскавица.
И мене мама ми праеше проблеми за на веѓа,а немав 18 години.Парите и појдов.Го излажав на Mитко за годините и поминав некако зш постар му изгледав.Ич не ме болеше само морат после хигиенски да се одржават пирсот.Поќе болки си видов со убеткава на 'рскавица зш коса внатре ми се имаше заплеткано и ко ќе го вртев убетчето то сечело внатре.Јас паки чудисе шо не зараствитSmile.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 13, 2009 4:03 am

сега за сега имам на левово уше ставено...а сакам да ставам на веѓава ама ке требит малку да се покарам со мојве од дома...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 4:04 am

Ауффф! Ептен сум попалена по пирсој и досега два пати ме имет предомислено. Ама летово обавезно!
Сакам или на веѓа или на јазик или на устава (од страна).
А кај машки многу се палам на пирсој особено на веѓа или на уста.

И тетоважа една барам ќе морат и тоа на врат!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by malina Пет Фед 13, 2009 12:13 pm

Пирс планирам летово да ставам на носов,а за тетоважа ќе почекам уш 1-2 години за да не ми е се наеднаш.Дај кажете во Охрид кој пирсират
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 12:25 pm

malina напиша:Пирс планирам летово да ставам на носов,а за тетоважа ќе почекам уш 1-2 години за да не ми е се наеднаш.Дај кажете во Охрид кој пирсират
Знајш шо е пирс?? Ак клаваш на носот ужасно ке те болит ногу дебел е пирсон... Убетче ти сакаш на носот така? Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by malina Пет Фед 13, 2009 12:29 pm

Да ама со едно име ги викаме пирс зато реков пирс

Зш никој не викат си ставив убетче на носов или онај имат убетче на носон туку пирс
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Пирсинг Empty Re: Пирсинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот