Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koj флизер го посетувате?

+33
Џајко
zzz
nice
noviot
Odyssey
Ludi Milojko
tHeJunKy
FalcoN eYe
Lastojca
мирАл
Lucybell
STIFLER
misticnata
xpert
Alexandra
Jordison
The Breaking Dawn
Bleak
fairy
TONI
sokol
Fantom
folder
T&T
PhiLL * E
Marej
hollow
Болиглава
Наташа
корун
Mary Jane
malina
kojgode
37 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Koj флизер го посетувате?

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 12:44 am

Дали имате редовен флизер? Јас одам во Арс Нова Фешн кај Сашко и задоволен сум од неговите услуги. Во секој поглед.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by malina Чет Фед 12, 2009 12:46 am

Јас сама си ја шишам косава последниве 2 години пошто ме мрзит да одам на фризер и засега сум задоволна
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 12:47 am

kojgode напиша:Дали имате редовен флизер? Јас одам во Арс Нова Фешн кај Сашко и задоволен сум од неговите услуги. Во секој поглед.

Сомнително...Инаку и Младен нуди добра услуга (Лујза се средвит таму), а јас последен пат се шишав кај Фиснике и ок е, ама мислам да ја сменам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by корун Чет Фед 12, 2009 12:51 am

Цел живот кај Мише сеа последниов пат кај Сашко Фешн и ваљда ке продолжам...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Наташа Чет Фед 12, 2009 12:53 am

И јас кај Фисниќе одам. Сеа баш требит да одам тро да се подишишам... Ама нешо забушават, им викат на три жени во исто време да дојдет и ногу се чекат, а башка и ногу корнит ко ќе фенират.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 12:54 am

корун напиша:Цел живот кај Мише сеа последниов пат кај Сашко Фешн и ваљда ке продолжам...
Убава косичка... да да.

Јас кај Ведат се шишам од мал. Сменав едно време кај Иљче, ама слабо.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by hollow Чет Фед 12, 2009 12:54 am

Одев кај Принцон порано, а сега ги пробвам останативе
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 12:56 am

Наташа напиша:И јас кај Фисниќе одам. Сеа баш требит да одам тро да се подишишам... Ама нешо забушават, им викат на три жени во исто време да дојдет и ногу се чекат, а башка и ногу корнит ко ќе фенират.
Нели ќе ја растеше косата?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 12:58 am

Одев кј една комшивка Биле, ама стално ми оставаше по еден прамен шо не припаѓаше нигде (то и е заштитен знак). И плус сеа ак ми текнит да се фарбам то го прам сама, а за шишање сеа за сеа неам потреба, ќе ја растам. (Неам метил :O)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Наташа Чет Фед 12, 2009 1:00 am

Болиглава напиша:
Наташа напиша:И јас кај Фисниќе одам. Сеа баш требит да одам тро да се подишишам... Ама нешо забушават, им викат на три жени во исто време да дојдет и ногу се чекат, а башка и ногу корнит ко ќе фенират.
Нели ќе ја растеше косата?
Пак море требит да се шишат од време на време по тро, не викам дек пет сантими ќе ја скратам, колку да живнит тро и да ми го скратит метиљов.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 12, 2009 1:00 am

Бриони кај касапче Very Happy
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 1:11 am

kojgode напиша:Дали имате редовен флизер? Јас одам во Арс Нова Фешн кај Сашко и задоволен сум од неговите услуги. Во секој поглед.

И јас порано одев таму ама ко ќе му речиш на Сашко МАЛЦЕ да ти ја скратит косата не слушат. Можда ги имат помешано поимите малце и многу
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 1:17 am

Наташа напиша:И јас кај Фисниќе одам. Сеа баш требит да одам тро да се подишишам... Ама нешо забушават, им викат на три жени во исто време да дојдет и ногу се чекат, а башка и ногу корнит ко ќе фенират.

Е то а, а башка шо ко ќе ја видам онаа помошничкана со веѓи разгранети страв ме фаќат.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by folder Чет Фед 12, 2009 11:11 am

Јас одев кј Саше - Арс Нова, не бев задоволен од неговите услуги и зато се префрлив кј Боки79 - Студио79, но ми фали Сашко затоа ке го посетам деновиве...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Fantom Чет Фед 12, 2009 12:05 pm

Мене едно дестина години редовно кај Шерко ме носеа, после станав рокер и бербер неам видено.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 12:59 pm

Болиглава напиша:
корун напиша:Цел живот кај Мише сеа последниов пат кај Сашко Фешн и ваљда ке продолжам...
Убава косичка... да да.

Јас кај Ведат се шишам од мал. Сменав едно време кај Иљче, ама слабо.
I mene tamu me imet odneseno na vremeto ko bev msko :-) I da ne go zaboravame Sogun.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by sokol Чет Фед 12, 2009 1:27 pm

сашко ЧД
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by TONI Чет Фед 12, 2009 1:59 pm

Јас долго време не се шишам и само се бричам
за на Паско Кузман јас да не личам-(малку извртеноSmile)
Искрејно до пред две години ја шишав премногу кратко.Е од ко ја пуштив само еднаш се ишишав пред една години џо митиљ сум имал ама немав.Е сега морам да одам да ја потскратам ама врска немам каде.Мразам она..му велиш еден сантим и тој штрак пола педа
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by fairy Чет Фед 12, 2009 2:42 pm

Mладен-флизер :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:48 pm

Па вака не ја имаф шишано од 31 декември 2006 се до 11 октомври 2008 ( сабота ) П.С луд сум не замервите за датумиве и така значи во овие 2 години само еднаш кј милица фризеркана кај фото рекс иначе на 31 декември ко беф на мшки фризер шаблонски ти му викаш еден сантим тој мене кратко 1 цм коса ми остаде од 12 цм cyclops и да шаблонски некако шишет ретки се машки фризери да те ишишат ко шо ќе му речиш и така. план за шишање денојве да ја скратам 1-2 цм и пред матурата уш еднаш ваљда и или ќе ја испеглам или ќе ја исфенирам afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 8:09 pm

Mary Jane напиша:
kojgode напиша:Дали имате редовен флизер? Јас одам во Арс Нова Фешн кај Сашко и задоволен сум од неговите услуги. Во секој поглед.

Сомнително...Инаку и Младен нуди добра услуга (Лујза се средвит таму), а јас последен пат се шишав кај Фиснике и ок е, ама мислам да ја сменам.

чим Лујза ојт кај Младен тој е правилниот избор
женана ја неам видено 1 и пол година во косана да не зафакат размер од пола метро во сите можни насоки Laughing Laughing

иначе кај лејла одам
ама општо кажано мразам фризери
не может мн мн да се справет со косиве мои
ме кубет мн и ги мразам зато
иначе лејла е супер ама една така по елегантно пополнета кај неа ко ке дојт да ме фенират ми се стемвит не знам дали од нејзинине пропорции или од начинот на кој работит ( едно десетпати ми го горит ушево ко ке ме пеглат...зборвит дур ме сушит со фенон и се заборават па често ми се потпалвит косава и плус четкана пет - шест пати обавезно в фаца ми ја редит... scratch scratch )
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Jordison Чет Фед 12, 2009 8:10 pm

Armani :p
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Alexandra Чет Фед 12, 2009 8:55 pm

Во последно кај Зорица одам.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by xpert Чет Фед 12, 2009 9:02 pm

Кај Мише и Младен. Зависит од фризурата.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by misticnata Чет Фед 12, 2009 9:08 pm

кај кристина велгошти..башка брачеда ми е и многу си сум задоволна од то како ја скротуват мојава грмушка што се наоѓа на главава таа единствено може да ја скроти
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Koj флизер го посетувате? Empty Re: Koj флизер го посетувате?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот