Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Промени во вашиот стил

+25
METALBOY
Рокси
p4eli4ka
корун
fairy
Obibos
James Bomb
suzana
Punk
Lastojca
PhiLL * E
The Breaking Dawn
Jordison
Bleak
folder
Master
malina
Mary Jane
Marej
T&T
sokol
Болиглава
TONI
kojgode
Наташа
29 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Наташа Пон Мар 23, 2009 11:01 pm

Јас се мислам да се подисфарбам црна, демек зш убо ќе ми стојт со очиве и со тенов, ама потака негде, а и страв ми е дан ми се уништет локниве бла бла. pig
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Marej Пон Мар 23, 2009 11:02 pm

Немој.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 23, 2009 11:33 pm

Наташа напиша:Јас се мислам да се подисфарбам црна, демек зш убо ќе ми стојт со очиве и со тенов, ама потака негде, а и страв ми е дан ми се уништет локниве бла бла. pig


лелел и јаасссс.....ама мнооогу ми е страв Crying or Very sad Crying or Very sad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Џајко Пон Мар 23, 2009 11:35 pm

RoTkViCa напиша:
Наташа напиша:Јас се мислам да се подисфарбам црна, демек зш убо ќе ми стојт со очиве и со тенов, ама потака негде, а и страв ми е дан ми се уништет локниве бла бла. pig


лелел и јаасссс.....ама мнооогу ми е страв Crying or Very sad Crying or Very sad

ако случајно имате потреба после фарбањето јас имам машинка, без пари ќе ве поминам. :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Lastojca Пон Мар 23, 2009 11:38 pm

финтава беше машинка иам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Џајко Пон Мар 23, 2009 11:44 pm

Lastojca напиша:финтава беше машинка иам
е да, ретко кој имат машинка во денешново опшстество.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Lastojca Пон Мар 23, 2009 11:47 pm

така е вистина! то е то..ке биде подобро
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Рокси Пон Мар 23, 2009 11:48 pm

RoTkViCa напиша:
Наташа напиша:Јас се мислам да се подисфарбам црна, демек зш убо ќе ми стојт со очиве и со тенов, ама потака негде, а и страв ми е дан ми се уништет локниве бла бла. pig


лелел и јаасссс.....ама мнооогу ми е страв Crying or Very sad Crying or Very sad
пробај прво со колор шампон, оние шо паѓет по 6-8 миења
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 23, 2009 11:57 pm

Рокси напиша:
RoTkViCa напиша:
Наташа напиша:Јас се мислам да се подисфарбам црна, демек зш убо ќе ми стојт со очиве и со тенов, ама потака негде, а и страв ми е дан ми се уништет локниве бла бла. pig


лелел и јаасссс.....ама мнооогу ми е страв Crying or Very sad Crying or Very sad
пробај прво со колор шампон, оние шо паѓет по 6-8 миења

хахаха пробав еднаш....со црн..ама тој да ти имал син сјај....па првите дена шетав лилјава....па се посветла и посветла...и така некое време бев сива Embarassed Embarassed Embarassed БРУКИИИ ( од црното ни трага ни глас...само навечер се гледаше хахах)
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 23, 2009 11:57 pm

Џајко напиша:
RoTkViCa напиша:
Наташа напиша:Јас се мислам да се подисфарбам црна, демек зш убо ќе ми стојт со очиве и со тенов, ама потака негде, а и страв ми е дан ми се уништет локниве бла бла. pig


лелел и јаасссс.....ама мнооогу ми е страв Crying or Very sad Crying or Very sad

ако случајно имате потреба после фарбањето јас имам машинка, без пари ќе ве поминам. :D

хаха фала Џајко на искреноста колку убо ќе ни стојт хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by METALBOY Нед Мар 29, 2009 8:15 pm

едвај чекам да ја исфарбам косава, само незнам дали уште да чекам или сега
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Angelic Пет Сеп 11, 2009 12:58 am

Промени.. па ак се видам во 8мо и сега.. тие шо ме знает ќе забележет промена. Промени во вашиот стил - Page 3 Icon_cool

.. а сега ме мават филм да се исфарбам тееееемна кафеава, ама никако да се исфарбам. Промени во вашиот стил - Page 3 Icon_rolleyes
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Рокси Пет Сеп 11, 2009 2:05 pm

Мене ме мавет филмој црвена да се исфарбам веќе долго време ама нејкам да ја оштетам косава :/
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Jordison Пет Сеп 11, 2009 6:15 pm

пирс под буза и тетоважа на лакто
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Рокси Пет Сеп 11, 2009 8:40 pm

Ме потсети со пирсојте и тетоважите..
Сакам тетоважа назад на вратот (тил дан се викат тој дел, незнам), некоја чудна на која само јас ќе и го знам значењето.
И многу сакам пирс на јазик :/
Овие работи ваљда после 18ката ќе се или покасно ако и тогаш ме држат „филмојте“ =)
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by deyoo Пет Сеп 18, 2009 2:02 pm

Jordison напиша:Bi se isisal 0, tetovaza na vratov, i pirs na nosov, usevo, pod buzava, dvete vegji i na jazikov Промени во вашиот стил - Page 3 Icon_razz
uuu ogan da tizgorit Промени во вашиот стил - Page 3 Icon_flower
@ temaFa bi probal tesni metalski pantoloni :X i najlon na glava
deyoo
deyoo
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 12
Хоби(работа) : Лоби

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 3 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот