Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Промени во вашиот стил

+25
METALBOY
Рокси
p4eli4ka
корун
fairy
Obibos
James Bomb
suzana
Punk
Lastojca
PhiLL * E
The Breaking Dawn
Jordison
Bleak
folder
Master
malina
Mary Jane
Marej
T&T
sokol
Болиглава
TONI
kojgode
Наташа
29 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 12:46 am

ти ке си fake емо....се зезам Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 12:50 am

The Breaking Dawn напиша:ти ке си fake емо....се зезам Wink
Emo outsite reality inside Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by PhiLL * E Пет Фед 13, 2009 12:53 am

Осетив огромни промени во мојт стил...

Косата порано ја чешлав налево а сега во овој период ... ја чешлам надесно...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Lastojca Пет Фед 13, 2009 12:55 am

PhiLL * E напиша:Осетив огромни промени во мојт стил...

Косата порано ја чешлав налево а сега во овој период ... ја чешлам надесно...

неверојатно
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by PhiLL * E Пет Фед 13, 2009 1:03 am

Lastojca напиша:
PhiLL * E напиша:Осетив огромни промени во мојт стил...

Косата порано ја чешлав налево а сега во овој период ... ја чешлам надесно...

неверојатно
ај бегај ! !

бегај бе !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by TONI Пет Фед 13, 2009 2:50 am

The Breaking Dawn напиша:
TONI напиша:Јас сакам да си го подсменам малку стилов само уш малку да се подстоплит.
Ќе се носам од искинат поискинат и сакам да порачам за шијање траперки ама апла траперки.Не ми е гајле дали луѓево ќе ме гледаат накриво и ќе ме оговараат-Мене да ми е убоSmileSmile

какво накриво не се нормални така ак те глеет јас поштовам чудни стилој на луѓе...траперки се најјака работа

јас ко бев мала бев единствената шо се носеше еден период со оние горе тесни а после претерано широки траперки ко шо бев ниска и дебела ко ѕвонче бев и сите ми се смееја ама не ми беше гајле зш баш си се бендисвев и си бев кул а после во мода дојдоја и сите почнаја да носет.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
И мене во 5то ми се деси ова баба ко ми донесе од Германија траперки.Нашкола едно момиче секош ми се смееше и ми велеше дека носам женски пантолони Evil or Very Mad
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 15, 2009 5:25 pm

TONI напиша:
The Breaking Dawn напиша:
TONI напиша:Јас сакам да си го подсменам малку стилов само уш малку да се подстоплит.
Ќе се носам од искинат поискинат и сакам да порачам за шијање траперки ама апла траперки.Не ми е гајле дали луѓево ќе ме гледаат накриво и ќе ме оговараат-Мене да ми е убоSmileSmile

какво накриво не се нормални така ак те глеет јас поштовам чудни стилој на луѓе...траперки се најјака работа

јас ко бев мала бев единствената шо се носеше еден период со оние горе тесни а после претерано широки траперки ко шо бев ниска и дебела ко ѕвонче бев и сите ми се смееја ама не ми беше гајле зш баш си се бендисвев и си бев кул а после во мода дојдоја и сите почнаја да носет.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
И мене во 5то ми се деси ова баба ко ми донесе од Германија траперки.Нашкола едно момиче секош ми се смееше и ми велеше дека носам женски пантолони Evil or Very Mad

хаха а женски беа....?!
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Punk Нед Фед 15, 2009 8:19 pm

па тони какви мојт да носит..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by suzana Нед Мар 01, 2009 9:53 pm

Master напиша:Јас би напрајла луда фризура, некоја несекојдневна, панкерска. И се разбират од поодамна му се мерачам да се исфарбам зелена (да ми стојт на мозоков), првиот обид ми беше неуспешен, ама ќе си пробам пак.

e ja hocu da napravim ciroku ali mi je mnogo dugacka kosa i ne moze da stoji a ja ne zelim da se shisham.. :D
a da i imala sam i par pramenova izvucenih.. prvo zeleno pa onda ljubicasto.... ahhh svasta bih ja radila sa kosom.. ali je ne bih shishala.. Razz hihi
sad bi malo plavo ali bas plavo.. ne zuto Razz blaaa blaaaaaaa
a da, i kad sam stavila pirs to je bila skroz cudna promena... ali naravno na booljeee :D hihi i kad sam skinula naocare i stavila sochiva (leki).. sad mogu do jaja da se sminkam! mislim ne stavljam puder i ta piiiiiiiiiiiip ,ali obozavam ociii..... Razz
ah valjda me neko razume ovde... Razz Sad jbg kad ne znam makedonski .. ali naucicu... Smile obecavam Smile hihi
toliko

suzana
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 14

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by James Bomb Нед Мар 01, 2009 10:30 pm

Само тетоважа!
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Obibos Нед Мар 01, 2009 10:47 pm

Да јас ги менвам...едно време се облеквев нонстоп во широко све... сеа сум малу по педерламава тргнат (мисњам се облеквам по шмекерски)
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by fairy Пон Мар 02, 2009 1:07 am

хмм па јас на пример сакам да ставам пирс на уста и на веѓа, ушите да ги избушам цели и сакам тетоважа ама незнам уште ни каква ни кадеRazz косата не ја чепкам..едно време сакав сукајнци, ама појке ке ми прает филм Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by корун Пон Мар 02, 2009 1:09 am

Ко ке сјојт Еми од дома и планират да се прајт робокап... со тетоважа
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by fairy Пон Мар 02, 2009 1:11 am

корун напиша:Ко ке сјојт Еми од дома и планират да се прајт робокап... со тетоважа
аха Very Happy убаво зар не? Very Happy ахахахаха
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by корун Пон Мар 02, 2009 1:14 am

Убаво се разбира, робокап ми беше омилен филм на времето Laughing
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Master Пон Мар 02, 2009 3:03 am

suzana напиша:
Master напиша:Јас би напрајла луда фризура, некоја несекојдневна, панкерска. И се разбират од поодамна му се мерачам да се исфарбам зелена (да ми стојт на мозоков), првиот обид ми беше неуспешен, ама ќе си пробам пак.

e ja hocu da napravim ciroku ali mi je mnogo dugacka kosa i ne moze da stoji a ja ne zelim da se shisham.. :D
a da i imala sam i par pramenova izvucenih.. prvo zeleno pa onda ljubicasto.... ahhh svasta bih ja radila sa kosom.. ali je ne bih shishala.. Razz hihi
sad bi malo plavo ali bas plavo.. ne zuto Razz blaaa blaaaaaaa
a da, i kad sam stavila pirs to je bila skroz cudna promena... ali naravno na booljeee :D hihi i kad sam skinula naocare i stavila sochiva (leki).. sad mogu do jaja da se sminkam! mislim ne stavljam puder i ta piiiiiiiiiiiip ,ali obozavam ociii..... Razz
ah valjda me neko razume ovde... Razz Sad jbg kad ne znam makedonski .. ali naucicu... Smile obecavam Smile hihi
toliko


Ne brini mi razumemo sve
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by p4eli4ka Нед Мар 22, 2009 8:15 pm

јас мислам да си ги чувате а бај да веј некоја промена не е на одмет...јас немам смелост да си ја исфарбам косава зШ незнам каква ке ми е...а за стилов би сакала да го менам ама незнам во кој правец....хахаха

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Рокси Нед Мар 22, 2009 8:24 pm

Јас немам дефиниран стил, али на пат сум да го оформам Smile
Пред околу месец почнав постојано да си правам јамајки на косата, ги обожавам.
Пред една недела имав „суканица“ шо ми ја направи една другарка, не беше баш суканица, ама нешто слично. Ја отплеткав, неможев да ја исчешлам косава ко шо требит.
Сакам да се исфарбам црвена, вчера со една другарка се “фарбавме“ со колор шампонине од по 80 денари шо се, и добивме некој црвен сјај на косава, баш е јако Smile
.. ама неам г’з да се исфарбам со фарба, нејкам да си ја упропастам косава

Сакам пирс на јазик али то ќе почекат до полнолетство, освен ак не ми поминит филмот дотогаш
И то сега за сега... не ми теквит друго
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 8:31 pm

Сакам уш една убетка да стам на уше имаф една сеа иам две... и ќе стам и трета уште пред матурата сигурно... Smile после пирс на веѓа ваљда на лето... Smile или после матурата ќе видиме... Smile изасеа то... да сакам шо појќе карирани кошулчиња фармерски војнички три-четврти и некои крем, окер бои на маици, ланчиња и некои фаца џинџурчиња за на рака... да оформам некој стил хипи/гранџ комбинација и така.....
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 8:34 pm

па за почеток ке ја исфарбам косава со некој глупа боја(зелена) па ко ке ми се смачит четка, а то ко ке ми се смачит со брич ке ја поминам Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 8:36 pm

Punk напиша:па тони какви мојт да носит..

Оговарач... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 23, 2009 2:39 pm

јас мноогу сакам пирсој...сакам на стомак да си ставам ама од дома ќе ме избркет ...ама ај сеа уште 1 месец ќе заокружам 18че па здравје Very Happy
иначе сакам и една тетоважа...ептеен е слатка ја видов во едно списание....па и то би сакала....ама пак ќе речам ЗДРАВЈЕ само Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 8:38 pm

тетоважииии уфф
само да наполнам 18 tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Marej Пон Мар 23, 2009 10:58 pm

The Breaking Dawn напиша:тетоважииии уфф
само да наполнам 18 tongue tongue
Се мислам да се изненадам себе си за 18ти роденден.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Punk Пон Мар 23, 2009 11:00 pm

The Breaking Dawn напиша:тетоважииии уфф
само да наполнам 18 tongue tongue
и да си најш стан зш можам да ја замислам реакцијата на мајкати
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Промени во вашиот стил - Page 2 Empty Re: Промени во вашиот стил

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот