Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Модни утки

+14
METALBOY
suzana
noviot
мирАл
fairy
The Breaking Dawn
grgrgr
Master
kojgode
Marej
T&T
malina
Mary Jane
Наташа
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Модни утки Empty Модни утки

Пишување by Наташа Сре Фед 11, 2009 11:37 pm

Овде пукајте сеир за модните утки шо сте ги виделе по градов.
Јас можам да ви кажам само за незаборавната моја поранешна соученичка, со нејзините перфектни комбинации на матерјали, бои и то све зачинето со нападна шминка, за на школа.
Розови топуци, црвени тренерки и зелена блуза, сина сенка на цел капак и кармин го праеа нејзиниот уникатен стил.
Ај сеа вие изјаснете се. pirat
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 12:34 am

"Најјака" комбинација на која можам да се сетам беше денешото промашување на едно девојче од прва година. Имаше сребрени патики со розови врвци, темни фармерки, а врз нив циклама волнени доколенки, а кулминација беше тексас здолништето навлечено врз фармерките. Блага "неутрализација" постигнаа дреч зелената дуксерка и плавите обетки.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by malina Чет Фед 12, 2009 12:35 am

Знам дека многу мразам црвено розева комбинација и зелено портокалова и то
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 12:37 am

Модни утки мојш да видиш скоро по секој излог чаршија
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Наташа Чет Фед 12, 2009 12:39 am

Битно е и да се спомнет сребренине или златнине патики шо ќе ги приоблечет некој машки, исто глупи тигрести дезени кај женски и некој комбинации свила со сомот или лилаво со портокалово или црвено... Исто и мешање на стилој.. ко на пр. да облечиш фустанче посвечено со патики, или нешо спортско со поелегантни балетанки или штикли... Блах
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 12:39 am

Јас прам најголеми утки ама гајле ми е :D
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 12:41 am

Под итно да се забрани емитување на серии од типот на Ангели и компанија за да има што помалку бруки низ градов и пошироко.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Наташа Чет Фед 12, 2009 12:47 am

Стварно еј... ги глеам забеганиве со пантолончиња кратки и со чорапи ко таја как се викаше со цицките не знам... Абре дебили
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 12:49 am

Мене баш ми се свиѓаше нејзиниот стил. Некако иновативен јак ми беше. И други работи во серијата ми беа јаки освен облеката.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 12:55 am

Глупо беше шо беа претставени ко сиромашни демек без вкус а сите работи се глеаше дек им се марка. Почните од Рокси чизми шо носеа.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Наташа Чет Фед 12, 2009 12:56 am

И секој ден различно носеа, испрано испеглано све.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 1:26 am

Marej напиша:Јас прам најголеми утки ама гајле ми е :D

Најјак стил имаш.Уникатен и со мн стил и префинетост
Е сега звучев ко цаци Паковска
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 1:33 am

T&T напиша:
Marej напиша:Јас прам најголеми утки ама гајле ми е :D

Најјак стил имаш.Уникатен и со мн стил и префинетост
Е сега звучев ко цаци Паковска
Ааа, ме усрами, фала. Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 2:26 am

И јас се согласувам дека Мареј имат јак и уникатен стил.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by grgrgr Чет Фед 12, 2009 11:28 am

ubedlivo najuba kombinacija mi e:
crni satenski sorcoj
crveno satensko najdekoltirano majce
i plus mrezasti hulahopki(crveni ili crni ne e vazno ama sepak podobro e da se crveni)crni lakovani stikli,crveni ubetki,crveno vence,crvena belegzija i tasna crna lakovana so crveni monisti.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 12:01 pm

grgrgr напиша:ubedlivo najuba kombinacija mi e:
crni satenski sorcoj
crveno satensko najdekoltirano majce
i plus mrezasti hulahopki(crveni ili crni ne e vazno ama sepak podobro e da se crveni)crni lakovani stikli,crveni ubetki,crveno vence,crvena belegzija i tasna crna lakovana so crveni monisti.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Laughing Laughing Laughing
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 7:01 pm

grgrgr напиша:ubedlivo najuba kombinacija mi e:
crni satenski sorcoj
crveno satensko najdekoltirano majce
i plus mrezasti hulahopki(crveni ili crni ne e vazno ama sepak podobro e da se crveni)crni lakovani stikli,crveni ubetki,crveno vence,crvena belegzija i tasna crna lakovana so crveni monisti.:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


....и мојме слободно да те пуштиме во некој бордел во Амстердам............
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 7:55 pm

се согласвам за Мареј Wink
иначе Тони ми се свиѓат твојот стил
баш е уникатен....WinkRazz:P:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by fairy Чет Фед 12, 2009 9:33 pm

најмногу впечаток ми остаде една девојка, појма немам која е, ама носеше бунда кафеава со кремави шари, имаше тесни црни пантоли, чизми, ташна големаа поголема од неа исто од некаков животински материјал, и ко капак на се, имаше крзнена капа на глата, ама не се секавам каква боја имаше...се на се, КАТАСТРОФА..цела во крзно...иууууу :S
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Mary Jane Пет Фед 13, 2009 12:05 am

fairy напиша:најмногу впечаток ми остаде една девојка, појма немам која е, ама носеше бунда кафеава со кремави шари, имаше тесни црни пантоли, чизми, ташна големаа поголема од неа исто од некаков животински материјал, и ко капак на се, имаше крзнена капа на глата, ама не се секавам каква боја имаше...се на се, КАТАСТРОФА..цела во крзно...иууууу :S

Круела де Вил 2
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by мирАл Пет Фед 13, 2009 12:08 am

Замислет ја Jasmin од Аладин и............
шта да ти причам кад све знаш
(ваква една нашкола идат) Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 12:12 am

Модни утки Men-fashion1
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by malina Саб Фед 28, 2009 6:31 pm

Вчера вечерта ја видов најужасната модна утка ама нејќам да коментирам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by suzana Нед Мар 01, 2009 9:17 pm

e ja sam se svega i svacega nagledala... !!

suzana
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 14

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 8:40 pm

malina напиша:Вчера вечерта ја видов најужасната модна утка ама нејќам да коментирам
секој ден излегвит по некоја What a Face
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Модни утки Empty Re: Модни утки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот