Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Опсесии

+21
METALBOY
lela
Џајко
Ane
RoTkViCa
Рокси
Punk
tHeJunKy
malina
folder
fairy
Marej
Болиглава
T&T
Master
hollow
kojgode
Mary Jane
мирАл
Bleak
The Breaking Dawn
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Опсесии Empty Опсесии

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 11, 2009 5:12 pm

ич не се осекам креативно сеа да кажам нешто појке за темава ама мислам дек горе долу е јасна... Very Happy
луѓе кои се вашите опсесии? bounce
под опсесија не се подразбират само луѓе, предмети нешто....и по некое дејствие мојт...
и зш сте опседнати со то?
дали опсесијата неубо влијае на вас??
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Bleak Сре Фед 11, 2009 8:43 pm

Опседнат некако сум онака да одам на концерт OPETH лее ко ќе слушам песнине секогаш си викам ова мора да го видам во ѓиво ама ќе се исполнит ко чекаф за металлика од 3-4 одд ќе дочекам и за OPETH afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by мирАл Сре Фед 11, 2009 8:47 pm

Нај. опседнат сум со едрење, во позитивна смисла.
А послениве дена се запишав на модерни танци и нешо ме опседнува хаха Razz ( румба, самба. ча ча ча хаха Smile )
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 9:17 pm

мирАл напиша:Нај. опседнат сум со едрење, во позитивна смисла.
А послениве дена се запишав на модерни танци и нешо ме опседнува хаха Razz ( румба, самба. ча ча ча хаха Smile )

Најде партнерка?

Јас сум опседната со компјутеров, МР4 и некои фаци...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by мирАл Сре Фед 11, 2009 9:19 pm

Да, да најдов Smile Иначе нешо идет да научет некој, а и дојде професоркана од ентер игравме Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 9:21 pm

мирАл напиша:Да, да најдов Smile Иначе нешо идет да научет некој, а и дојде професоркана од ентер игравме Smile

Се надевам дека ќе го сподели тоа искуство со нас на еден од наредниве часови Very Happy Cool
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by мирАл Сре Фед 11, 2009 9:22 pm

Се надевам не!!! Razz Embarassed хех
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by kojgode Сре Фед 11, 2009 9:45 pm

Едно време Pink FLoyd ми беа опсесија, стрипој, Guild Wars итн. Моментално неам некоја опсесија.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by hollow Сре Фед 11, 2009 10:04 pm

Порано со компјутеров се опседвев а сега незнам со ништо мислам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Master Сре Фед 11, 2009 10:39 pm

Имам многу опсесии.
Најмногу ми е каратево, се разбира!
Потоа, имам една многу чудна опсесија, Дрвја!!! Многу ги сакам!!!
И во последно време сум опседната со Џим Морисон и Дорс, за то Т е крива.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 1:17 am

Дорс дефинитивно!!!!
Опседната сум со јадење стално!
Многу сакам есенски лисја, пролетни цвеќиња..
Бев опседната со прекумерно свирење, па со праење накит, па со гитара....
Главно сега сум со дорс!!
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 1:19 am

Порано ко помал ми беа К-15. Подоцна бев опседнат со форумиве. Во последно време Pink Floyd ми се огромна опсесија.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 1:20 am

Еј да, и мене во последно време опсеција ми е форумов

Заборајв да кажам МУЗИКА
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Marej Чет Фед 12, 2009 1:22 am

Отприлика вака, на музички план:
кун 6то ми беа Битлси.
кун 7мо Колдплеј, и едно време металики.
кун 8мо Дорс.
кун 1ва хипи движење воопшто.
кун 2ра гранџ.
трета немам опсесии, слушам шо бендисам, најногу психоделичен рок шо бил, или би парирал за на Вудсток.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by fairy Пет Фед 13, 2009 1:09 am

едно време хари потер ми беше опсесија, одвај чекав да седнам да ја читам книгата, и неможев да станам :D сега немам некоја опсесија, не ми теквит:D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 1:26 am

Мјузик ис мај опсешн. Посебно електронска зто донт шит!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by malina Пет Фед 13, 2009 12:33 pm

Во последно време сум опседната со високи потпетици,сакам да ги имам во сите бои и со секакви дезени и напредувам засега имам 6 пара хехехехе
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by tHeJunKy Пет Фед 13, 2009 12:40 pm

Свирење гитара...опседнат во позитивна смисла. Ама во последно време негативна, ко шо неам гитара збудалев. bounce Shocked No
иначе опсесија ми е фотографирање, FIFA 09, оваона и то...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Punk Пет Фед 13, 2009 5:08 pm

Покер и музика..некојпат и со пикадо се опседвам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 4:55 pm

Музика и книги
Од музика во последно време најмногу пинк флојд и dire straits, а најдолгорочна опсесија ми се лед цепелин.
Од книги „Мајсторот и Маргарита“ и „3ад границите на стравот“, а за брзо време ќе ми донесат две книги од Алистер Кроули и со нив ќе сум опседната, сигурна сум во то.
3начи, овие се пократкорочни опсесии кои можат да прераснат во долгорочни.
А поранешно краткорочни шо прераснале во долгорочни се: точак, аикидо, Херман Хесе, Лед Цепелин, психологија... итн итн Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by RoTkViCa Саб Апр 18, 2009 5:25 pm

malina напиша:Во последно време сум опседната со високи потпетици,сакам да ги имам во сите бои и со секакви дезени и напредувам засега имам 6 пара хехехехе

хаха и јас истоооо.....за сега имам 8 па за потака ќе видиме.....
и + опседната сум со вежбање, то веке сите го забележаја.....др опседнатост немам ми се чинит....а да и со музика...не можам ни 2 сец без неа Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Ane Саб Апр 18, 2009 6:26 pm

opsesija mi e blagovo mi se cinit aku kasnam eden red cokolado odma ke se zdebelam :S
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by kojgode Саб Апр 18, 2009 6:39 pm

Јас ак кснам еден green чоколадо мислам ќе се здебељам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by The Breaking Dawn Саб Апр 18, 2009 6:42 pm

јас сум опседната со чоколадоооооо
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 6:57 pm

Моментално преголема опсесија ми е егзит и големи се шансите да одам ЧД
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Опсесии Empty Re: Опсесии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот