Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шпајз

+14
Lastojca
Odyssey
комшивка
hollow
Marej
Golub-Samoubica
PhiLL * E
folder
корун
Болиглава
grgrgr
kojgode
Џајко
noviot
18 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 2:38 pm

noviot напиша:наградното прашање е : Што е тоа пластично и опасно за деца?
за тие што не го слушнаја одговорот на радиото
одговорот е Мајкл Џексон
Шпајз - Page 2 Michael-jackson-neverland
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by комшивка Пет Фед 13, 2009 8:28 pm

noviot напиша:
noviot напиша:наградното прашање е : Што е тоа пластично и опасно за деца?
за тие што не го слушнаја одговорот на радиото
одговорот е Мајкл Џексон
Шпајз - Page 2 Michael-jackson-neverland


хахаха е немаше да погодам, а и преска не слушнав.. бај д веј многу си личит со некој.. од нашата околина.. Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Вто Фед 17, 2009 3:00 pm

Очекувајте пеколно смешна емисија (не овај, наредниот) петок со вашите познати водители и специјалниот гостин Игорче. Се слушаме поздрав! :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Фед 27, 2009 1:19 am

Утре договоривте шо како со шпајзоф или не?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пет Фед 27, 2009 1:22 am

Поради големи врнежи на снег и надоаѓање на Дунав во Абас Емин (од Гуле гетоно) шпајз не е сигурно дека ќе се одржи. Ќе бидете известени утре за условите на терен и за миграциите во странство.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:02 pm

Петок на 6 март ќе се одржи емисијата шпајз во 11 : 30 со специјален гостин. За IP ќе ве известиме благовремено.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Чет Мар 05, 2009 10:31 pm

Мала корекција ќе има двајца гости! Значит утре од 11ипол до 1ипол Шпајз!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Мар 06, 2009 1:00 am

Петок 06 Март 11:30
Шпајз со Гуле и Џајко и специјално за утрешната емисија голуб-самоубица ке биде вклучен и еден мн опасен господин кој не е член на форумов .

Бидете тука или никаде !!!
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 1:03 am

Мала исправка и другиот господин е член на форумов само ретко пишит.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Odyssey Пет Мар 06, 2009 12:28 pm

Мај Ре!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пет Мар 06, 2009 12:43 pm

Шпајз започна!!!!
Слушајте http://77.29.219.143:8000/listen.pls
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пет Мар 06, 2009 1:11 pm

Наградното прашање за денес е "Каде жените се најцрни"???
Следува награда!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 1:11 pm

Во Африка?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 1:11 pm

Ко ќе се кј Мајкл Џексон дома му?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Marej Пет Мар 06, 2009 1:12 pm

Во душата. (A)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Пет Мар 06, 2009 1:17 pm

Во темница?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 1:18 pm

корун напиша:Во темница?
ми го зеде зборон
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 1:20 pm

Во Црнција? ваааааааууууууууууууууу
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 1:23 pm

хахаа...бај д веј песнава зошто?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Marej Пет Мар 06, 2009 1:24 pm

Зш мо јака е.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 1:27 pm

Фала за поздравот..поздрав и до вас најдобри сте лилааа поз43
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Marej Пет Мар 06, 2009 1:49 pm

Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пет Мар 06, 2009 2:15 pm

Болиглава напиша:Во Африка?

Следниот пат не се служи со едит опцијата!
Овој пат ќе ти простиме бидејќи си единствениот што одговори.
Наградата е пакет сладолед кој треба да го подигнеш лично, еве ти ја адресата:

253 heritage ct. apt. 59
Crown Point , Indiana

среќно!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пет Мар 06, 2009 2:15 pm

Ако имаш некакви проблеми јави се од таму на наша сметка!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 2:17 pm

Џајко напиша:
Болиглава напиша:Во Африка?

Следниот пат не се служи со едит опцијата!
Овој пат ќе ти простиме бидејќи си единствениот што одговори.
Наградата е пакет сладолед кој треба да го подигнеш лично, еве ти ја адресата:

253 heritage ct. apt. 59
Crown Point , Indiana

среќно!
Благодариме.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 2 Empty Re: Шпајз

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот