Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шпајз

+14
Lastojca
Odyssey
комшивка
hollow
Marej
Golub-Samoubica
PhiLL * E
folder
корун
Болиглава
grgrgr
kojgode
Џајко
noviot
18 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Шпајз Empty Шпајз

Пишување by noviot Вто Фед 10, 2009 2:58 am

"Шпајз" со Џајко и Гуле секој петок од 11:30 до 13:30 само на Адаптер Радио ... Овој петок ретро придружено со неодоливи шеги

Цело е кога има сé ... па затоа ве очекуваме сите Smile


Последната промена е направена од noviot на Вто Фед 10, 2009 3:04 am. Мислењето е променето 1 пати
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Вто Фед 10, 2009 2:59 am

И мајките сите да напишите како ви се викет за да ги поздравиме, нормално!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 3:05 am

Биљана.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by grgrgr Вто Фед 10, 2009 12:21 pm

a mozit babite?Knegina?Razz

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Болиглава Вто Фед 10, 2009 12:25 pm

Не сте излезени во Петок бе? Или ко штребери ќе сејте дома и ќе пуштате?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Вто Фед 10, 2009 1:33 pm

Сабајле админе, редакцијава ни ја срамиш...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Вто Фед 10, 2009 2:15 pm

Болиглава напиша:Не сте излезени во Петок бе? Или ко штребери ќе сејте дома и ќе пуштате?
mfmfnjaahhhhhhhhggggggggzzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaaa affraid
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 2:15 pm

Погледни го часот Болиглава.


Последната промена е направена од kojgode на Вто Фед 10, 2009 2:19 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Вто Фед 10, 2009 2:16 pm

grgrgr напиша:a mozit babite?Knegina?Razz

воопшто да не се грижиш и Фанче ќе биде поздравена.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Болиглава Вто Фед 10, 2009 2:20 pm

Абе ми се чинит дек имаја до 1 навечер напишано... не ми се онади ногу.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by folder Вто Фед 10, 2009 8:52 pm

Само напред!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Вто Фед 10, 2009 9:41 pm

Болиглава напиша:Абе ми се чинит дек имаја до 1 навечер напишано... не ми се онади ногу.
немавме
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Пет Фед 13, 2009 12:10 pm

Ни ш од шпајз?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 12:24 pm

корун напиша:Ни ш од шпајз?
поради неповолните временски услови заради кои Џајко неможеше да биде на време во кафаната од каде ке се емитува, емисајата ке почне од 11:45
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 12:33 pm

http://77.29.208.169:8000/listen.pls
Шпајз каминг лајв ин 10 минутс
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 1:04 pm

Играчка шо е за над 16 год...мфмф
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 1:13 pm

наградното прашање е : Што е тоа пластично и опасно за деца?
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by PhiLL * E Пет Фед 13, 2009 1:18 pm

монитор со катодна цевка
сер. бр. : 2938109237120
произведен во Тајван
дистрибутер: Фидел Кастро?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 1:20 pm

Аеее вибратор, или пластична виљушка...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Golub-Samoubica Пет Фед 13, 2009 1:35 pm

Шпајз Plasticchairkj0
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Golub-Samoubica Пет Фед 13, 2009 1:39 pm

Пластична операција?
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Marej Пет Фед 13, 2009 1:44 pm

lol43.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 1:45 pm

со задоволство ве известуваме дека е исполнат лимитот од 10 души кои го поставивме заради квалитет , значи моментално 10/10 е исполнетоста на радиото
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Пет Фед 13, 2009 1:53 pm

Пластично јаже за бесење на чинар
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by hollow Пет Фед 13, 2009 2:33 pm

ХАХАХАХА многу ме насмеа одговорот
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз Empty Re: Шпајз

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот