Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што за вас претставува Нарцис?

+24
Angelic
METALBOY
Mia
Џими
blesava008
Наташа
корун
Jas**
*Rhythm Divine*
комшивка
мирАл
TONI
Mary Jane
REGINA
malina
grgrgr
Master
Bleak
The Breaking Dawn
Џајко
fairy
misticnata
T&T
kojgode
28 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by REGINA Пон Апр 13, 2009 4:03 pm

Морам да искоментирам пак во врска со дилемава за шмизла-нарцис.
Исто е. Еве зш е исто:
Нарцисоидноста е само една особина на шмизлата. Ко ќе видиш за истото се прајт муабет. Еве една синтеза:
шмизла: крајно самобендисана, арогантна, средена тип топ, со внимателен избор на облека и шминка и секогаш спремна за фалење сама себеси...
нарцис: крајно самобендисана, арогантна, средена тип топ, со внимателен избор на облека и шминка и секогаш спремна за фалење сама себеси...
и ко за крај математички изведено шмизла = нарцис
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 13, 2009 4:15 pm

Rainbow* напиша:имат разлика. Значи нарцис можит да бидит и панкер или хипик или сеедно - обичен човек. Тоа е карактеристика.. а шмизла .. хм.. ај да речеме стил.
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Angelic Пон Апр 13, 2009 4:17 pm

jaс пак ќе си останам на својот став.
Сите шмизли вештачки си се прават нарциси.. а потоа е the way of living. Ама популацијава не е составена само од шмизли - имат и др де!
Машкиве шо се фалет до немајкаде --- шмизли се? Suspect

ФАЛА РОТКИВИЦА I love you
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 13, 2009 8:34 pm

Нарцисоидноста е особина на шмизлата ама шмизлањето не е секојпат особина на нарцисите. Like a Star @ heaven
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by pankerishte Саб Апр 18, 2009 2:52 am

Нарцис едноставно е ова.
Кога на Myspace или Facebook ставаш Албум Me & Friends i 99% Проценти од сликите се само Твои Razz
Јас го поправив пред некое време ова пошто несвесно сум го правел Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Саб Апр 18, 2009 4:03 am

И во 75% од речениците го употребвиш зборот ЈАС.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 3 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот