Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што за вас претставува Нарцис?

+24
Angelic
METALBOY
Mia
Џими
blesava008
Наташа
корун
Jas**
*Rhythm Divine*
комшивка
мирАл
TONI
Mary Jane
REGINA
malina
grgrgr
Master
Bleak
The Breaking Dawn
Џајко
fairy
misticnata
T&T
kojgode
28 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 11:22 am

Убо е да си “тро“ нарцис и сигурен во себе, ама да не ги замараш другиве околу тебе за твојота убајна...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 3:06 pm

Ево ви од учебникон по етика дефиниција* за нарцис: Нарцис е човек чии емоции се насочени кон себе; вљубениот се сака себеси како лик, си се посматра „однадвор“, се гледа во огледалото и на сликите и си се восхитува.

п.с. Не морате да велите дек се глеате во огледало и на слики и дек пак не сте нарциси (клајте дикат на „си се восхитува“)

*тро ја изменив за да имат смисла
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:05 pm

Убо шо ја измени смисла ќе немаше.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 10:13 pm

Кокан полека бе со шегиве ме заболе стомаков.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by blesava008 Пон Мар 16, 2009 9:27 pm

хехе имам конкретен пример за НАРЦИС..... го познавам цел живот... и можам со живот да тврдам дека е нарцис во потполна смисла.... станвит збор за РЕџИНА Very Happy луѓе ви гарантирам дека мојт да живејт само со огледало и од фалење сама себси Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Џими Пон Мар 16, 2009 10:04 pm

REGINA напиша:100% машките се понарцисоидни од женскиве... само то го прат со чутење хехехех и ние сме нарциси ама строго одбивам да признам дека сме поголеми нарциси од машкиве.
Абе имат нарциси шо стварно может да си се пофалет со нешто на себе.
Постоет и нарциси шо немет со шо да се нарцисувет. Ај да те видам јас тебе, па ќе ти кажам дали мојш да си нарцис.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Наташа Пон Мар 16, 2009 10:07 pm

Шмеќер Штип
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by REGINA Пон Мар 16, 2009 10:44 pm

blesava008 напиша:хехе имам конкретен пример за НАРЦИС..... го познавам цел живот... и можам со живот да тврдам дека е нарцис во потполна смисла.... станвит збор за РЕџИНА Very Happy луѓе ви гарантирам дека мојт да живејт само со огледало и од фалење сама себеси Laughing
строго одбивам да го признам ова.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Bleak Пон Мар 16, 2009 11:25 pm

Хммм... не сум нарцис воопсшто... се капам ради хигиена се чешљам ради
естетика се парфемисвам за да не смрдам не дека ми е гајле за мене... и
така... некогаш се случвит чак и да се потценам... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by blesava008 Вто Мар 17, 2009 5:37 pm

REGINA напиша:
blesava008 напиша:хехе имам конкретен пример за НАРЦИС..... го познавам цел живот... и можам со живот да тврдам дека е нарцис во потполна смисла.... станвит збор за РЕџИНА Very Happy луѓе ви гарантирам дека мојт да живејт само со огледало и од фалење сама себеси Laughing
строго одбивам да го признам ова.

хаххахааа никој не ти побара да признајш .... ама шо си е право,право си е Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Mia Вто Мар 17, 2009 6:44 pm

Знајме реџина дек си нарцис од искуствоШто за вас претставува Нарцис? - Page 2 Icon_smile
Mia
Mia
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 5

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by blesava008 Вто Мар 17, 2009 6:46 pm

Mia напиша:Знајме реџина дек си нарцис од искуствоШто за вас претставува Нарцис? - Page 2 Icon_smile
фала шо ме подржвиш Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by REGINA Вто Мар 17, 2009 8:32 pm

blesava008 напиша:
Mia напиша:Знајме реџина дек си нарцис од искуствоШто за вас претставува Нарцис? - Page 2 Icon_smile
фала шо ме подржвиш Smile
то дека зборвам нон стоп за облека, за шминки, за огледала, за викенди... то е од туку така.
то дека сакам да се сликам... и то е од туку така.
и ред други причини шо потсеќет на нарцис ми се од туку така.
scratch мислам дек не се истајв со постов.

не е битно. ама ак е за така сите е нарциси и готово. зато шо на секој му се имат десено да прајт муабет за горенаведените примери. јас то го прам секојдневно, ама и то не е битно.
scratch
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 9:38 pm

не е битно. ама ак е за така сите е нарциси и готово. зато шо на секој му се имат десено да прајт муабет за горенаведените примери. јас то го прам секојдневно, ама и то не е битно.
Според мене не е секој нарцис зш мојата дефиниција за нарцис е оној кој шо едно-едно се сликат или слично (претервит!) типичен пример е еден мој брачед кој имат преку 1000 слики (само од него!!!)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 10:25 pm

Нарцис - личност која е бескрајно вљубена во себе, се сака во секој поглед, размислување, зборување, јавно го искажува тоа и ич си нема гајле.

А нарцисот се раѓа и кај машките и женските подеднакво.. така да за тоа не треба да се расправа.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Ane Нед Апр 12, 2009 7:14 pm

Narcisi se tie so se vljubeni vo sebe a koj ne e vljuben vo sebe? koke vidite site sme narcisi
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 12, 2009 9:01 pm

kojgode напиша:

Не излегува од дома доколку му се појави бубулица на лицето.

Се нервират ако некој\а глеат во него ко ќе поминит.

Ако јајт корпа ојт на бјути третмани зш мислит не е доволно убав\a.
итн.

овие три мислам не се точни пошо ова поќе ме потсетвит на шмизла, не на нарцис....нарцисот СЕКОГАШ знајт дека е најубав и не се срамит да го искажит то пред сите Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by REGINA Нед Апр 12, 2009 9:02 pm

а разлика меѓу нарцис и шмизла е???
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Angelic Нед Апр 12, 2009 9:04 pm

имат разлика. Значи нарцис можит да бидит и панкер или хипик или сеедно - обичен човек. Тоа е карактеристика.. а шмизла .. хм.. ај да речеме стил.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Нед Апр 12, 2009 9:58 pm

Како шо напишав во некој пост во другата тема дека Шмизлата е Нарцис, а то значит дека она горе шо го иам напишано е точно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 12, 2009 11:19 pm

kojgode напиша:Како шо напишав во некој пост во другата тема дека Шмизлата е Нарцис, а то значит дека она горе шо го иам напишано е точно.

т.е. ТИ сметаш дека е точно... Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Пон Апр 13, 2009 12:21 am

Jaс знам дека е точно. Wink
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 13, 2009 2:18 pm

kojgode напиша:Jaс знам дека е точно. Wink

дан си бик во хороскоп???? бооо инает.........ама јас бик сум па сеа види ти Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Punk Пон Апр 13, 2009 2:58 pm

точно е. и јас сум бик
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Џајко Пон Апр 13, 2009 2:59 pm

RoTkViCa напиша:
kojgode напиша:Jaс знам дека е точно. Wink

дан си бик во хороскоп???? бооо инает.........ама јас бик сум па сеа види ти Very Happy
близнак е :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? - Page 2 Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот