Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што за вас претставува Нарцис?

+24
Angelic
METALBOY
Mia
Џими
blesava008
Наташа
корун
Jas**
*Rhythm Divine*
комшивка
мирАл
TONI
Mary Jane
REGINA
malina
grgrgr
Master
Bleak
The Breaking Dawn
Џајко
fairy
misticnata
T&T
kojgode
28 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 2:14 am

Што за вас претставува Нарцис? (ак речит некој цвеќе му претам со бан Cool )
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 2:17 am

се зезам
Нарцис- личност која е вљубена во себе. Т.е. можда поубо ќе е да кажам појќе од задовона со себе и горда на себе
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by misticnata Вто Фед 10, 2009 2:24 am

личност што знае за самопочитување и е уверена во својата убавина..убава особина но сепак со граница бидејќи многу арно не е на арно
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by fairy Вто Фед 10, 2009 2:26 am

самобендисаност, заљубен во себе...хахаха имат купој нарциси :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Џајко Вто Фед 10, 2009 3:12 am

Една личност на форумов хахах знајт која е мислам?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 10, 2009 4:49 pm

јас мислам секој чоек е мал нарцис....иаку не покажвит Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Bleak Вто Фед 10, 2009 5:02 pm

Вон тема - цветје Smile
А уз темава нарцис - самообендисан чоек мислит дек е центар на светот се сакат себеси и се гордејт со себеси ама претервит во двеве горе наведени се сликат ко мрднат се пулит саде в огледало и така Smile What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 10:35 pm

Џајко напиша:Една личност на форумов хахах знајт која е мислам?

Не е една личност појќе се!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by grgrgr Сре Фед 11, 2009 12:22 am

sekoj e narcis,razlikata e vo to so nekoj to pojke,a nekoj pomalku go pokazvit

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 12:32 am

Мислам дека Тhe breaking dawn e во право сите можда не секогаш ама многу пати сме нарциси,сто посто сум сигурна дека сите барем еднаш во животов кога сте се виделе на огледало сте искоментирале ЛЕЛЕ КОЛКУ СИ СУМ УБАВ/А
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by REGINA Сре Фед 11, 2009 12:36 am

malina напиша:Мислам дека Тhe breaking dawn e во право сите можда не секогаш ама многу пати сме нарциси,сто посто сум сигурна дека сите барем еднаш во животов кога сте се виделе на огледало сте искоментирале ЛЕЛЕ КОЛКУ СИ СУМ УБАВ/А

точно.. можда појќе од еднаш Smile
и немат нишо лошо во то да си нарцис бе. То значит дека се сакаш себеси и дека си се почитуваш, и дека сакаш да си то шо си.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 12:37 am

Ама кај типичен нарцис проблемот е шо таа самобендисаност немат крај.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by TONI Сре Фед 11, 2009 1:51 pm

Сепак добро е до некој степен да си се сакаме и да си веруваме дека сме убави бидејќи си ја задржуваме гордоста.Но и премногу не е на арно.то веќе е болест.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 11, 2009 5:09 pm

а шо мислите кои се поголеми нарциси?женските или машките??WinkRazz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by мирАл Сре Фед 11, 2009 9:30 pm

Нарцис некој шо целовреме си се глеат пред огледало, си ја фалит убавината своја!!! Но хард филингс ама јас мислам дека општо женскиве се поголеми нарциси!!!! Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 8:13 pm

100% машките се понарцисоидни од женскиве... само то го прат со чутење хехехех и ние сме нарциси ама строго одбивам да признам дека сме поголеми нарциси од машкиве.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by комшивка Пет Фед 20, 2009 9:14 pm

Абе убо е да имаш самодоверба и да се сакаш самиот, зш на крај краева ако не се сакаш ти сам, шо очеквиш за другите.. не е убо да се претерат, ниту пак постојано да се жалиш на своите мани, со то само му даваш на другите предност да ги воочат твоите мани и без да сакаат..

а под нарцис јас подразбирам исто ко и другиве овде.. самобендисана личност која повеќе од потребно ја истакнува својата "убавина"
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:38 pm

Сликање сам себеси од 50 различни агли.

Зумирање на своето лице во групна фотка со 50 членови.

Пресликување на сликата со 50 луѓе на нејзе ако не испаднал убо.

Гледање самиот себе на секое огледало, стакло од автомобил, излог, прозорец во школото и секој друг матерјал со рефлексивни својства.

Не излегува од дома доколку му се појави бубулица на лицето.

Се нервират ако некој\а глеат во него ко ќе поминит.

Ако јајт корпа ојт на бјути третмани зш мислит не е доволно убав\a.
итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 21, 2009 4:03 pm

kojgode напиша:Сликање сам себеси од 50 различни агли.

Зумирање на своето лице во групна фотка со 50 членови.

Пресликување на сликата со 50 луѓе на нејзе ако не испаднал убо.

Гледање самиот себе на секое огледало, стакло од автомобил, излог, прозорец во школото и секој друг матерјал со рефлексивни својства.

Не излегува од дома доколку му се појави бубулица на лицето.

Се нервират ако некој\а глеат во него ко ќе поминит.

Ако јајт корпа ојт на бјути третмани зш мислит не е доволно убав\a.
итн.

во ова се пронајдов ама немат врска tongue
така?? Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by kojgode Нед Фед 22, 2009 3:16 am

Незнам јас то мојт да имат нешто поврзано.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by *Rhythm Divine* Сре Мар 04, 2009 7:51 pm

Нарцис.. па тоа се личности што се преценуваат себеси.
Убаво е да се сакаш себе си ,но и тоа сакање да има и граница.
Најчесто викам дека Нарциси се оние што мислат дека се најубави и гледаат кон другите со потсмев.
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Jas** Сре Мар 04, 2009 11:10 pm

Јас мноооогу мразам нарциси,значит многу многу....

ама некако теоријава од којгоде не ми е баш точна пошо и јас се пронајдов особено во она 4тоно....ама ко ке се глеам во огледало само глеам шишкиве дали ми се вред,и до кој степен сум катастрофаSmile))))значит ко ке се глеаш во огледало не морат да значит дек само се глеаш за да се восхитвиш на глетката пред тебе:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by комшивка Сре Мар 04, 2009 11:14 pm

остај го ти којгоде, врска немат.. Razz
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Jas** Сре Мар 04, 2009 11:17 pm

ахаххахахха пази шо зборвиш ејјј АДМИН еSmile)
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 12:30 am

морав.. многу јака песна Very Happy

Psihomodo Pop - Ja Volim Samo Sebe

Tamne mrlje prošlosti
Na tvojoj bijeloj košulji
Veš-mašina budućnosti
Nikad neće oprati

Ja ne gutam pilule
Da bi mi bilo bolje
Ja ne trebam žene
Da me zadovolje


    Ja volim samo sebe
    Svog predivnog sebe
    Ja volim samo sebe
    Svog jedinog sebe

Oči bojim zeleno
Usne žarko crveno
Uvijek sam izgledao
Kao što sam volio

Druge ne primjećujem
Ni u prolazu
Sebe uvijek pozdravljam
U ogledalu
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што за вас претставува Нарцис? Empty Re: Што за вас претставува Нарцис?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот