Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Глупи вицеви

+42
Bleak
macu6ka_oh
METALBOY
fairy
Рокси
zzz
The Breaking Dawn
kirce
pizzaro
RoTkViCa
Obibos
tHeJunKy
KrOmIdOlA
Mule
Stefk0
noviot
Aquiles
Lastojca
Ludi Milojko
Жбафта
мирАл
комшивка
Наташа
Gangi
T&T
Master
dzole
Fantom
Лана
karov
Џајко
Jordison
Marej
Lucybell
Mary Jane
xpert
folder
корун
sokol
Болиглава
hollow
kojgode
46 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Lastojca Нед Фед 01, 2009 11:20 pm

хахаа обожавам глупи вицој значит
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by мирАл Сре Фед 04, 2009 9:26 pm

- Како е создаден минусот??? Плусот се одзел
- Игред двајца лудаци фудбал идат третиов и им ја носит топката
- Се договарет две мравки шо да поручат и еднава и викат на другава оди ти фати слон јас ќе ја поставам масата!! После некое време идат мравкава и викат нишо за малце ми избега!!! Другава мамиш сам го имаш изедено
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Mule Чет Фед 05, 2009 7:55 pm

Се шетале два дијаманти низ пустина, и едниов на другиов му викат: "Види колку сељаци имат овде!" Very Happy
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Stefk0 Пет Фед 06, 2009 1:45 am

Ошле учителка, чистач од комунално и адвокат кај свети петар.. Свети петар им велит ќе ви поставам по едно прашање, ак знајт влегвите во рајов

Ја гледат учителкава... ја прашвит: кој е познатиот брод кој се урна во санта мраз.. имат и филм
- титаник
-Убо, влези..
го пулит сеа на чистачов.. си велит.. шо ќе ни е ваков во рајов.. ќе му дам некое потешко прањае.. :
колку умреа во тој филм.
Чистачов да ти го имал глеано тој филм пред некој ден, велит 1500
-Убо влегви..
го пулит сеа адвокатов...
-Ај наброј ги.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by T&T Пет Фед 06, 2009 2:54 am

Си биле две ракчиња едното пушач, дригото непушач. И пушачов си палит цигаре и уживат. и му викат на епушачов-Зш ти не пушиш?
И кутриов му одговарат-Аха, и да добијам човек на белите дробови

Обожавам глупи вицој!! Само тие ми се смешни
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by KrOmIdOlA Саб Фед 07, 2009 5:47 pm

Си биле две проколици и заврнало

KrOmIdOlA
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by комшивка Пон Фед 16, 2009 6:23 pm

Зошто машките имаат влакна на градите? Затоа што се пички во душата.

(имат некоја вистина во ова, ако го ставив во глупи вицови)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 16, 2009 8:20 pm

си биле слеп и инвалид. слепиов го прашвит инвалидов:
-како ојт работава?
-ко шо глеаш.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Obibos Вто Фед 17, 2009 3:54 pm

Шо е слично меѓу птица и поштенско сандаче?
-двете не знает трактор да возет

Шо имат разлика меѓу точак и брод?
- Ништо. Само точакон мојш зелен да го офарбаш

Одет двајца битолчани од Битола према Охрид и овај позади му викат на возачов:
1.Абе ти брчи моторо дупнат ти е ауспухо!!!
2. А?
1.Абе ти велам ти брчи моторо дупнат ти е ауспухо!!!
2.А?
1.Абе да ти ебам мајката ти брчи моторо дупнат ти е ауспухо!!
2.Абе ништо не те слушам ми брчи моторо дупнат ми е ауспухо!!! afro lol!
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by noviot Вто Фед 17, 2009 4:00 pm

Што е разликата помеѓу 100
мртви баби и ферари?
- Ферари неам во гаража!!!

Мујо и Хасо играле пинг понг
и Мујо му вика на Хасо:
- Шах!
А Хасо му враќа:
- Е кај Шах у домино?
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by sokol Вто Фед 17, 2009 4:27 pm

шо имат разлика помеѓу точак и жена?
-точакон го пумпаш па го возиш,а женана ја возиш па ја пумпаш
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by kojgode Пет Фед 27, 2009 1:14 am

Некој вонземјанец го кснало куче и овај му рекол:
Шо ме ксаш бе мајмун еден.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Master Пет Фед 27, 2009 6:51 pm

Си биле двајца луди и си имале бомбончиња и си ги делеле.
Едниов: -Едно мене, едно тебе, едно мене, едно тебе, едно мене, едно тебе, едно тебе, едно тебе, едно тебе, едно тебе, едно тебе....
А другиов: Аха! А мене!?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 06, 2009 12:32 pm

хехехе луге јас сум нова овде и не можам сеа да ги читам сите поранешни
постој и одговори....и сорите ако повторам некој виц ама овај мн го
сакам така да ке го пишам:

Значи, некоја жена имала 3 влакна на косата и сеа ојт на фризер и викат: Сакам да ми сплетите плетенка. И сеа фризеркава плетит,плетит,плетит......и ТАК едно влакно се кинит :S
И фризеркава сеа викат :Извини, се скина едно влакно..сеа шо да прам??? Женава: Ништо, уживај,прај некако со тие 2 влакна,плети некако....и фризеркава плетит,плеткат,вртит....ТАК уште едно се кинит....и едно останвит.....и и викат на женава....: Леле уште едно се скина,...сега???
и жената: Нема врска, уживај...ПУШТЕНА ке си ја носам Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 06, 2009 12:37 pm

и уште еден.....си биле 2 крави....еднава седела на цреша, другава под
цреша...И ова долу и викат на ова горе....-Шо прајш мори таму горе???
-Еве јадам вишни,....-Од каде мори вишни ко ова цреша е? -Ам си носев Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by pizzaro Саб Мар 07, 2009 8:45 pm

si bile dve deca i ednoto imalo dres

pizzaro
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 2

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by folder Саб Мар 07, 2009 9:14 pm

RoTkViCa напиша:хехехе луге јас сум нова овде и не можам сеа да ги читам сите поранешни
постој и одговори....и сорите ако повторам некој виц ама овај мн го
сакам така да ке го пишам:

Значи, некоја жена имала 3 влакна на косата и сеа ојт на фризер и викат: Сакам да ми сплетите плетенка. И сеа фризеркава плетит,плетит,плетит......и ТАК едно влакно се кинит :S
И фризеркава сеа викат :Извини, се скина едно влакно..сеа шо да прам??? Женава: Ништо, уживај,прај некако со тие 2 влакна,плети некако....и фризеркава плетит,плеткат,вртит....ТАК уште едно се кинит....и едно останвит.....и и викат на женава....: Леле уште едно се скина,...сега???
и жената: Нема врска, уживај...ПУШТЕНА ке си ја носам Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Мене јак ми е вицоф Surprised
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:40 pm

си биле двајца во една куќа шо горела,надвор поминал некој и му рекол ај бе беајте море будали сте ке изгорите,и едниов внатре на другиоф му викат абе не му е мака на овај да зборвит...
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:43 pm

си била една кола на семафор и неможела да трнит
прашањето е зошто?
се залепила на мастика
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 6:41 pm

folder напиша:
RoTkViCa напиша:хехехе луге јас сум нова овде и не можам сеа да ги читам сите поранешни
постој и одговори....и сорите ако повторам некој виц ама овај мн го
сакам така да ке го пишам:

Значи, некоја жена имала 3 влакна на косата и сеа ојт на фризер и викат: Сакам да ми сплетите плетенка. И сеа фризеркава плетит,плетит,плетит......и ТАК едно влакно се кинит :S
И фризеркава сеа викат :Извини, се скина едно влакно..сеа шо да прам??? Женава: Ништо, уживај,прај некако со тие 2 влакна,плети некако....и фризеркава плетит,плеткат,вртит....ТАК уште едно се кинит....и едно останвит.....и и викат на женава....: Леле уште едно се скина,...сега???
и жената: Нема врска, уживај...ПУШТЕНА ке си ја носам Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Мене јак ми е вицоф Surprisedпсссс знам јас шо пишам хехехехе не е заебанција ова lol!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 6:48 pm

ми текна уште едеен Very Happy Very Happy Very Happy

Значи,нашкола биле децава, мали...во Србија , Хрватска шо знам кај биле...и сеа учителкава им викат денес ќе учиме за идно време...ај кој знајт да ми кажит пример....
И креват рака едно : скокам-скокатЧУ,ок....креват рака друго: спавам-спаватЧУ трето : пијем-питЧУ.....и така се наредиле поќе....и креват рака џупчево..и му викат ај ти Елвис кажи...и Елвис викат: једем супу-пилеЧУ lol!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 6:52 pm

ме пресмеа со џупчево Razz, желудников од смеење ме заболе
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 7:36 pm

хехехехехех види сеа :

Некој наркоман влегвит в аптека и барат лепак.Аптекаркава му викат : Планирате да лепите нешто? Наркоманов:Нема да лепам,ке одлепувам човечеееееееееее Razz Razz Razz Razz Razz Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Џајко Пон Мар 09, 2009 1:38 am

Ротквица за модератор на вицој???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 09, 2009 1:44 am

хха се согласвам
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 3 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот