Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

+25
misticnata
Наташа
Punk
PhiLL * E
комшивка
hollow
folder
REGINA
xpert
Џајко
Marej
Bleak
pankerishte
Болиглава
The Breaking Dawn
T&T
ThUnDeR
Lastojca
корун
Odyssey
мирАл
Master
mitan
malina
Alexandra
29 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by hollow Вто Фед 17, 2009 7:36 pm

Ми се имат еднаш десено и за нигде е нејќам да влегвам во детали сега ама од то сватив дек ак не пазиш мојш млад да загиниш
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Alexandra Вто Фед 17, 2009 9:06 pm

folder напиша:
Alexandra напиша:Мене ми се имат десено ама неможам да му се пуштам едноставно прво зш ми е другар и мојт да се зафркнам и да си расипам другарство,а плус и нејќам да се мешам ако е зафатен или е заљубен зж е глупо...и ќе си се потрудам да си најдам некој друг xD јееее....а ако нешо сакат и тој,ќе чекам да пријдит прв,ако не...нишоSmile
Razz Razz Razz

Шо? xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by комшивка Вто Фед 17, 2009 9:25 pm

ми се имат десено ама.. се контролирам Smile . бевме то време многу блиски и можда и тој сакаше нешто ама поубо шо не бидна ништо (заради околностите) вака останавме пак добри другари, а така ќе ни беше само незгодно Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by PhiLL * E Вто Фед 17, 2009 9:56 pm

Да, ми се има засвиџано и сеуште ми се свиџа... Арно ама ... преубаво се осеќам вака како што ми е за да преземам некои чекори со кои што би можел да заебам другарство на било кој начин... Верувам и дека ако би направил нешто ако направам потег нема да има никакви последици ... не нели сепак нема да се гледаме со исти очи...

Уште еднаш повторувам ... Другарство (чисто) не постои помеѓу машко и женско...сто посто едниот осеќа нешто за другиот или обратно ... сто ппосто !

Има и другарства такви од корист што се... за нив сеа да не навлегуваме оф топик е тоа...

Сакам да кажам : уживајте во она што го имате оти поубаво тоа отколку ништо ... а ако веќе сте толку храбри и мислите дека може да запали потегот од ваша страна ... само напред !

Јас искрено сум кукавица и никојпат не би можел да ја погледнам во очи и да и кажам .... ВАКА И ВАКА е работава...
Тоа би можел само на свадбата нејзина да и кажам оти ваљда тоа ќе ми е последната шанса да се исповедам и да се ослободам од товарот носен со години кој тлеел во моево срце закоравено од љубовните маки кои што се повеќе и повеќе ми го загрозуваат нервниот систем !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 11:02 pm

Bleak напиша:Ми се имат десено ... аку имат дечко не прам нишо ако знам дек и се свиѓат некој пак не прам нишо а ако нишо од овие две ќе си ја пробам среќата нормално со асолно спремено прасање не само стреси нешо Smile

Онака ми текна сеа да додам... ак ми е другарка пубо ќе ме разберит и ак е паметна нема да го изгубиме другарството сигурно... Exclamation
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 11:06 pm

PhiLL * E напиша:Да, ми се има засвиџано и сеуште ми се свиџа... Арно ама ... преубаво се осеќам вака како што ми е за да преземам некои чекори со кои што би можел да заебам другарство на било кој начин... Верувам и дека ако би направил нешто ако направам потег нема да има никакви последици ... не нели сепак нема да се гледаме со исти очи...

Уште еднаш повторувам ... Другарство (чисто) не постои помеѓу машко и женско...сто посто едниот осеќа нешто за другиот или обратно ... сто ппосто !

Има и другарства такви од корист што се... за нив сеа да не навлегуваме оф топик е тоа...

Сакам да кажам : уживајте во она што го имате оти поубаво тоа отколку ништо ... а ако веќе сте толку храбри и мислите дека може да запали потегот од ваша страна ... само напред !

Јас искрено сум кукавица и никојпат не би можел да ја погледнам во очи и да и кажам .... ВАКА И ВАКА е работава...
Тоа би можел само на свадбата нејзина да и кажам оти ваљда тоа ќе ми е последната шанса да се исповедам и да се ослободам од товарот носен со години кој тлеел во моево срце закоравено од љубовните маки кои што се повеќе и повеќе ми го загрозуваат нервниот систем !

Искрена мисла длабоко од срцевите садови... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Punk Вто Фед 17, 2009 11:07 pm

ми се имат десено, се заебав и уште еднаш не
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Наташа Вто Фед 17, 2009 11:21 pm

Punk напиша:ми се имат десено, се заебав и уште еднаш не
амор, а исто се понашате после то или се смена нешо?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by folder Сре Фед 18, 2009 2:51 pm

Наташа напиша:
Punk напиша:ми се имат десено, се заебав и уште еднаш не
амор, а исто се понашате после то или се смена нешо?
Мене ми се имат десено то, да ми речит другарка а да ја сакам само ко другарка, немојш од почеток исто да се понашаш Rolling Eyes Чудно е некако...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Lastojca Сре Фед 18, 2009 2:53 pm

PhiLL * E напиша:Да, ми се има засвиџано и сеуште ми се свиџа... Арно ама ... преубаво се осеќам вака како што ми е за да преземам некои чекори со кои што би можел да заебам другарство на било кој начин... Верувам и дека ако би направил нешто ако направам потег нема да има никакви последици ... не нели сепак нема да се гледаме со исти очи...

Уште еднаш повторувам ... Другарство (чисто) не постои помеѓу машко и женско...сто посто едниот осеќа нешто за другиот или обратно ... сто ппосто !

Има и другарства такви од корист што се... за нив сеа да не навлегуваме оф топик е тоа...

Сакам да кажам : уживајте во она што го имате оти поубаво тоа отколку ништо ... а ако веќе сте толку храбри и мислите дека може да запали потегот од ваша страна ... само напред !

Јас искрено сум кукавица и никојпат не би можел да ја погледнам во очи и да и кажам .... ВАКА И ВАКА е работава...
Тоа би можел само на свадбата нејзина да и кажам оти ваљда тоа ќе ми е последната шанса да се исповедам и да се ослободам од товарот носен со години кој тлеел во моево срце закоравено од љубовните маки кои што се повеќе и повеќе ми го загрозуваат нервниот систем !

аман бе ..вистина е ова или пак кењаш нешо?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by misticnata Сре Фед 18, 2009 3:17 pm

ми8 се имат ова два пати сличено првиот пат се осмелив, а вториот немав храброст..
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 19, 2009 10:06 pm

Lastojca напиша:
PhiLL * E напиша:Да, ми се има засвиџано и сеуште ми се свиџа... Арно ама ... преубаво се осеќам вака како што ми е за да преземам некои чекори со кои што би можел да заебам другарство на било кој начин... Верувам и дека ако би направил нешто ако направам потег нема да има никакви последици ... не нели сепак нема да се гледаме со исти очи...

Уште еднаш повторувам ... Другарство (чисто) не постои помеѓу машко и женско...сто посто едниот осеќа нешто за другиот или обратно ... сто ппосто !

Има и другарства такви од корист што се... за нив сеа да не навлегуваме оф топик е тоа...

Сакам да кажам : уживајте во она што го имате оти поубаво тоа отколку ништо ... а ако веќе сте толку храбри и мислите дека може да запали потегот од ваша страна ... само напред !

Јас искрено сум кукавица и никојпат не би можел да ја погледнам во очи и да и кажам .... ВАКА И ВАКА е работава...
Тоа би можел само на свадбата нејзина да и кажам оти ваљда тоа ќе ми е последната шанса да се исповедам и да се ослободам од товарот носен со години кој тлеел во моево срце закоравено од љубовните маки кои што се повеќе и повеќе ми го загрозуваат нервниот систем !

аман бе ..вистина е ова или пак кењаш нешо?
Чиста вистина, ама и болна!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Наташа Чет Фед 19, 2009 10:17 pm

folder напиша:
Наташа напиша:
Punk напиша:ми се имат десено, се заебав и уште еднаш не
амор, а исто се понашате после то или се смена нешо?
Мене ми се имат десено то, да ми речит другарка а да ја сакам само ко другарка, немојш од почеток исто да се понашаш Rolling Eyes Чудно е некако...
Да, знам. Пошо незгодно ќе ти е да знајш дек не те глеат ко другар/ка и одвај се воздржвит да не ти се фрлит... Neutral
Ама некоаш и машкото и женското се оладвет и пак мојт да си е ко порано, ваљда.. шо вервам дек беше случајот со Панк.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Punk Чет Фед 19, 2009 10:50 pm

Наташа напиша:
Punk напиша:ми се имат десено, се заебав и уште еднаш не
амор, а исто се понашате после то или се смена нешо?
ам прво не се смена нишо ама после онака знајш јас други друштва тој други и готово.. и сеа многу почна да ме нервират и ми идат да го убијам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 11:24 pm

Истово само обратно... другар дур бев зафатена ми се пушташе ( најдобар) а пошо јас потајно го сакав 1 година веке претпоставивте шо се деси ...безвезно знам Neutral
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Рокси Пон Мај 11, 2009 9:43 pm

PhiLL * E напиша:Уште еднаш повторувам ... Другарство (чисто) не постои помеѓу машко и женско...сто посто едниот осеќа нешто за другиот или обратно ... сто ппосто !

Постои само ако уште на почеток двајцата постават граници. Такво пријателство е многу ретко, а и вредно, но може да биде создадено САМО од цврсти карактери.
То е само мое мислење, несакам да го наметнувам (да не ме сфатиш погрешно)

***

ај сеа онтопик: епа досега со сите шо ми се свигале прво сум била другарка, али не она другарка во стилот на „сите тајни ќе ти ги кажвам“ туку онака само кежуал. 3а пуштање би се осмелила само прво би проверила територија (во однос на то дали имат женска, дали свигат некоја, дали е 3атрескан и такви ствари).
Во најдобар другар (и во другарите кои ги сметам за поблиски, сметам дека можам да се потпрам на нив) никогаш не сум била и нема да бидам затрескана.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Ane Пон Мај 11, 2009 10:19 pm

Да еднаш одамна на мојот најблизок комшија xD
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by sokol Вто Мај 12, 2009 5:52 pm

не другарки ама другари... многу
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? - Page 2 Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот