Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

+25
misticnata
Наташа
Punk
PhiLL * E
комшивка
hollow
folder
REGINA
xpert
Џајко
Marej
Bleak
pankerishte
Болиглава
The Breaking Dawn
T&T
ThUnDeR
Lastojca
корун
Odyssey
мирАл
Master
mitan
malina
Alexandra
29 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Alexandra Чет Фед 05, 2009 12:48 am

Мене ми се имат десено ама неможам да му се пуштам едноставно прво зш ми е другар и мојт да се зафркнам и да си расипам другарство,а плус и нејќам да се мешам ако е зафатен или е заљубен зж е глупо...и ќе си се потрудам да си најдам некој друг xD јееее....а ако нешо сакат и тој,ќе чекам да пријдит прв,ако не...нишоSmile
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by malina Чет Фед 05, 2009 12:51 am

Те подржавам и јас би играла така,само шо за жал многу не размислувет ко нас и го прает токму погрешното,ама то е имат расипани луѓе
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by mitan Чет Фед 05, 2009 12:52 am

на другарка никогаш не би и се пуштал па макар и да умирам по неа....зш ак ми е другарка другарка ми е и само така ја глеам...Smile
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 12:53 am

Еднаш се имам заљубено во најдобар другар, ама немав гз да му кажам.
Појќепати ми се имат десено другар да е заљубен во мене, ама не сум прифатила нешо појќе од другарство.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by мирАл Чет Фед 05, 2009 12:54 am

И мене ми се имат дешавано, ама и јас не сакам да си распиам пријателство!!! Заебана работа No Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Odyssey Чет Фед 05, 2009 12:57 am

И мене ми се имат десено, и свесен бев дека е залјубена во еден, ама тој дебил нешо и се понашаше и решив да пробам и ништо не се деси, а пак си останавме другари... Така да ако ви е другар/ка многу полесно ќе сватит или ќе ве разберит, така да и шансите ви се многу поголеми, е сега се дешават и корпа да јајте, ама истото ќе ви се десит и со кој било, така да исто е. А немат шанси да си го расипите другарството, нормално ако сте доста блиски..
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by корун Чет Фед 05, 2009 1:00 am

Со усул прифатливо е, да видиш дал имаш шанси, ак е “Че сакаш да се фатиме?“ нормално дек мојт да се расипит другарство...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by mitan Чет Фед 05, 2009 1:00 am

Odyssey напиша:И мене ми се имат десено, и свесен бев дека е залјубена во еден, ама тој дебил нешо и се понашаше и решив да пробам и ништо не се деси, а пак си останавме другари... Така да ако ви е другар/ка многу полесно ќе сватит или ќе ве разберит, така да и шансите ви се многу поголеми, е сега се дешават и корпа да јајте, ама истото ќе ви се десит и со кој било, така да исто е. А немат шанси да си го расипите другарството, нормално ако сте доста блиски..
за која е ова ате???
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Odyssey Чет Фед 05, 2009 1:02 am

корун напиша: “Че сакаш да се фатиме?“

Се вијат
" Ај мор да се фатиме, аку нејчиш нема да те оста дечко да фатиш мор, че ти ги претепва сите шчо че ги фатиш"

Најубав начин и најлесен женска да фатиш, ама морат да си некој од брачкине
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Lastojca Чет Фед 05, 2009 1:03 am

корун напиша:Со усул прифатливо е, да видиш дал имаш шанси, ак е “Че сакаш да се фатиме?“ нормално дек мојт да се расипит другарство...

хаха па мислам дека не ми се имат десено...не
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by mitan Чет Фед 05, 2009 1:04 am

корун напиша:Со усул прифатливо е, да видиш дал имаш шанси, ак е “Че сакаш да се фатиме?“ нормално дек мојт да се расипит другарство...
че сака много сака ја то одавна желба ми је да се фата со тебе
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by корун Чет Фед 05, 2009 1:04 am

Љут ти сум...засекоаш
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by mitan Чет Фед 05, 2009 1:07 am

корун напиша:Љут ти сум...засекоаш
немој срце не ме радуј... ја не да те сакам еј...те љубим...а и ке те везим...море ке те скинем еј
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by ThUnDeR Чет Фед 05, 2009 1:08 am

ми се има случено и си се пуштам ама секако ако  не е зафатена(во трезна состојба, а во пијана....)
ThUnDeR
ThUnDeR
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 15

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Odyssey Чет Фед 05, 2009 1:11 am

mitan напиша:
Odyssey напиша:И мене ми се имат десено, и свесен бев дека е залјубена во еден, ама тој дебил нешо и се понашаше и решив да пробам и ништо не се деси, а пак си останавме другари... Така да ако ви е другар/ка многу полесно ќе сватит или ќе ве разберит, така да и шансите ви се многу поголеми, е сега се дешават и корпа да јајте, ама истото ќе ви се десит и со кој било, така да исто е. А немат шанси да си го расипите другарството, нормално ако сте доста блиски..
за која е ова ате???

не е битно, си знајт таја...
а можда и не
хахахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by T&T Чет Фед 05, 2009 2:27 am

Појќе пати ми се имат десено другар да се заљубит во мене, а јас само еднаш почнав да се заљубввам, ама само почнав и го пекинав то Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 05, 2009 3:12 am

ми се имат десено да засвиѓам најдобар другар а и да ме засвиѓет појќе и во двете ситуации се оттргвам не знам зш..станвам ладнокрвна зш нејкам да си расипам однос заради некоја глупа тинејџерска љубов....ми се имат десено да изгубам најдобар другар заради то ...во такви ситуации се мразам себеси Sad
тоаш буквално речено бегам од него Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Болиглава Чет Фед 05, 2009 2:20 pm

mitan напиша:на другарка никогаш не би и се пуштал па макар и да умирам по неа....зш ак ми е другарка другарка ми е и само така ја глеам...Smile
Или ти е другарка или умираш по нејзе па не ја гледаш како другарка... Трето немат мислам.
Иначе не ми се имат десено да и се пуштам на некоја зафатена, колку и да ми се свиѓат.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by pankerishte Чет Фед 05, 2009 5:24 pm

Порано ми се има дешавано...хохохохохо Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Bleak Чет Фед 05, 2009 11:11 pm

Ми се имат десено ... аку имат дечко не прам нишо ако знам дек и се свиѓат некој пак не прам нишо а ако нишо од овие две ќе си ја пробам среќата нормално со асолно спремено прасање не само стреси нешо Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Marej Чет Фед 05, 2009 11:12 pm

The Breaking Dawn напиша:ми се имат десено да засвиѓам другар а и да ме засвиѓат и во двете ситуации се оттргвам не знам зш..станвам ладнокрвна зш нејкам да си расипам однос заради некоја глупа тинејџерска љубов....ми се имат десено да изгубам најдобар другар заради то ...во такви ситуации се мразам себеси Sad
тоаш буквално речено бегам од него Wink
Исто.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Џајко Чет Фед 05, 2009 11:37 pm

Не ми се имат баш десено, ама доколку би ми се десило би напрајл нешо доволно колку да дам до занење на личноста дека така се осеќам и ќе чекам повратна реакција, ако ја имат нормално. Ако не никому ништо...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by xpert Пет Фед 06, 2009 2:09 pm

Не ми се имат десено засега изгледа зш од почеток се поставувам како другар и само така ја гледам.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 10:26 pm

да бе ми се имат десено, ама минливо е. А и кај мене секогаш пријателството е пред љубовта, можда некогаш ќе ми е криво шо е така, ама то е.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by folder Вто Фед 17, 2009 6:57 pm

Alexandra напиша:Мене ми се имат десено ама неможам да му се пуштам едноставно прво зш ми е другар и мојт да се зафркнам и да си расипам другарство,а плус и нејќам да се мешам ако е зафатен или е заљубен зж е глупо...и ќе си се потрудам да си најдам некој друг xD јееее....а ако нешо сакат и тој,ќе чекам да пријдит прв,ако не...нишоSmile
Razz Razz Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а? Empty Re: Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот