Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој интернет провајдер го користите?

Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by МаКсач Чет Фед 05, 2009 12:47 am

Е вака, јас дома имам Оф Нет и делумно сум задоволен, ако ги тргниме настрана денојте ко ќе имат магла, дожд, ветер и снег. Бежичен, WADSL имам и денес одам да го откажам зш договорот ми помина и ми викат автоматски ти е продолжен неможиш да го откажиш. И им реков да си дојдет опремата да ја земет зш јас не плаќам појќе. И то .. Чаре?Very Happy

А, и вие шо интернет имате?
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by kojgode Чет Фед 05, 2009 12:57 am

И јас иам исти ко твојот и 9 дена иам уште од договороф. И се мисљам дали да клам DUO Super или како беше таму тој од 30 ГБ или пак да прејдам на ADSL.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by МаКсач Саб Фед 07, 2009 10:14 pm

Оди дури не ти истекол да им речиш дека го откажвиш, и бегај од офнет подалеку :D Префли се на Адсл ако веќе имаш линија телефонска...
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 10:16 pm

Абе јас сум прилично задоволен од овие ама ко ќе требит да се менит мак адреса ак менвиш компјутер или рутер 324 телефони требит да свртиш за да ти менет. И недајбоже проблем да имаш хардверски антенана или нешто 10 дена требит да чекаш. Иначе скоро никоаш не ми паѓат интернетноф и со максимална можна брзина спуштат, зато ваљда ќе клам од 30ГБ онај со фиксен телефон шо е .

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by Milan Саб Фед 28, 2009 8:57 pm

Абе Он нет за нигде е , имав порано Wadsl ама за 2-3 месеци го откажав . Адсл иам веке 2 години(сега Call&Surf) и ниеднаш не се десило да неам нет или да заебават брзината.   
Milan
Milan
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by корун Пет Мар 06, 2009 2:02 pm

3 max - Не е лош толку интернетов колку шо кажвеа, се движит околу 6.5 - 8мбпс, креват некојпат и 10мбпс (колку шо би требело да е), стабилен е, и то. Иначе побудалвит понекојпат:


Кој интернет провајдер го користите? 421650389


Кој интернет провајдер го користите? Internet42674kkpsmalo


Ево две тазе сеа:


Кој интернет провајдер го користите? 424085389

Кој интернет провајдер го користите? 424086844

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 2:09 pm

^ Не си нормален со си интеренетот.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 2:11 pm

Со си све не е нормален.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by hollow Пет Мар 06, 2009 2:32 pm

Инфел иам ама се мислам да се префрлам на он нет Кој интернет провајдер го користите? 10013691.th
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 29
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by корун Саб Мар 07, 2009 12:19 am

Болиглава напиша:^ Не си нормален со си интеренетот.

kojgode напиша:Со си све не е нормален.

хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаахахахахахаха

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој интернет провајдер го користите? Empty Re: Кој интернет провајдер го користите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот