Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Авијација

+6
nance
корун
Болиглава
sokol
xpert
kojgode
10 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Авијација Empty Авијација

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:17 pm

Oвде можете да пипувате за авијацијата, се што знаете за неа.
Кој е ваш омилен авион?
Колку често го практикувате овој авион?
Шо е побрзо или авион? и слично.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 3:25 pm

Лештарон е за овде :D
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 6:58 pm

па да јас сакам да се возам во хеликоптер и тоа од типот апачи
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 7:01 pm

Јас со Хамачи.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 7:40 pm

Јас сакам параглајдери
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 7:41 pm

Исто така летам и авиончиња од хартија.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 7:47 pm

Претпочитам хартиени хилихоптери
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by sokol Саб Јан 10, 2009 2:58 pm

јас сакам да ја летам Мери
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 4:03 pm

Мене омилена марка авиони ми е Наумка
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by sokol Саб Јан 10, 2009 8:43 pm

ко ќе ја возам Мери многу е бучна и зато тампони во ушиве ставам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 12:56 am

Јас ко ке сум со Наумка немат од кај да брчит
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 3:33 pm

ама Мери ко ќе ја возам јас наместо со уље да ја подмачквам со вазелин ја подмачквам а наместо со керозин да ја полнам со тупано млеко ја полнам и то до капаче
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 4:31 pm

И Наумка не работат на керозин, сега го проучвиме слободното паѓање.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 10:49 pm

хаеххаехаехаехахаеххаех ама Мери имат поубај мотори
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 10:50 pm

Дали некој од другите членови би сакал да вози авиони од типот на Мери и Наумка?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by nance Вто Јан 13, 2009 5:25 pm

Ево јас на пример многу сакам авион од типот на Биљана (специјалитет ми е ) а Наумка и Mери се друга бранша.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 7:24 pm

Денеска во лет се пушти најновиот авион од тип Соња, јас ја имав честа да бидам тест пилот. Супер беше.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by корун Сре Јан 14, 2009 8:28 pm

Признај, да не бев јас нема да ја слетапше...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by nance Сре Јан 14, 2009 11:03 pm

мама, Наумка и Биљана се одлични кога е во прашање издржливоста 20.000 мин секоја во лет. Просто истоштувачки.


Последната промена е направена од nance на Сре Јан 14, 2009 11:14 pm. Мислењето е променето 6 пати. (Reason for editing : грешка)
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Џајко Сре Јан 14, 2009 11:04 pm

банииииииииииии колку ме смејт!!!
си напиша мама
хаахахахаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 11:04 pm

nance напиша:Соња, Наумка и Биљана се одлични кога е во прашање издржливоста 20.000 мин секоја во лет. Просто истоштувачки.
Meри има неограничена издржливост.


Последната промена е направена од kojgode на Сре Јан 14, 2009 11:10 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by nance Сре Јан 14, 2009 11:06 pm

А за мери да не прам муабет.......


Последната промена е направена од nance на Сре Јан 14, 2009 11:08 pm. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : грешка)
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Ludi Milojko Сре Јан 14, 2009 11:06 pm

abe a koja od ovije najmnogu brmcit Question Question Exclamation Exclamation
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Болиглава Чет Јан 15, 2009 1:49 am

Кажано е на претходната страна... мислам дека беше Mepи.


Последната промена е направена од Болиглава на Нед Јан 18, 2009 4:16 am. Мислењето е променето 1 пати
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 7:30 pm

A koj ke ja dobie nagradata pilot na godinata ???????????
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Авијација Empty Re: Авијација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот