Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

+8
Bleak
Master
Alexandra
Mary Jane
корун
мирАл
kojgode
T&T
12 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 2:53 am

Marej напиша:ako nekoja rabota praktikuvas da ja prajs znacit si uspeal da ja izvrsis.

Јас зборвам за нирвана. Не се рабираме. Ти за шо зборвиш?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:11 am

T&T напиша:
Marej напиша:ako nekoja rabota praktikuvas da ja prajs znacit si uspeal da ja izvrsis.

Јас зборвам за нирвана. Не се рабираме. Ти за шо зборвиш?
Финтата беше шо ти му рече на некого дека не ти се вервит дека постигнал нирвана, а тој рече дека само пробал да не мислит на ништо. Јас ти кажав дека то е медитација а не достигвење нирвана а и дека и јас често практикувам да не мислам на нишчо. Ти ми рече дека не е исто да практикуваш и да постигниш, и јас те попрајв дека чим нешчо практикуваш дек си го постигнал истото. Ако не се разбравме с`ж`љавам, и незнам шо се распишав олку.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 3:25 am

хехе
ти ја прераскажа ситуацијата шо ми е мене јасна
Ај сега да кажам јас шо мислев.
Блеак рече дека постигнал ситуација да не мислит на ништо шо мене ме асоцираше на нирвана зш ко ќе не мислиш на ништо, се издвојвет духот од телото---------шо е нирвана.
Ти теквит?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:30 am

T&T напиша:хехе
ти ја прераскажа ситуацијата шо ми е мене јасна
Ај сега да кажам јас шо мислев.
Блеак рече дека постигнал ситуација да не мислит на ништо шо мене ме асоцираше на нирвана зш ко ќе не мислиш на ништо, се издвојвет духот од телото---------шо е нирвана.
Ти теквит?
Вакво „ти теквит“ ногу ме нервират Smile
Епа јас би ти кажала дека издвојување на дух од тело би се постигнало само со активирање на сите чакри, шо за еден обичен тинејџер е прекомплицирано. Медитација од друга страна, е „немислење на ништо“, а е застапена секојдневно кај милиони луѓе, така да твојата претпоставка дека Блеак е еден од ретките 10ина, за жал, колку и да би било забавно, не е.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by kojgode Нед Фед 08, 2009 3:33 am

Кој сакат да ја отворит првата чакра со мене? (или втора беше една со примена на секс полесно се отвараше колку шо памтам.)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 3:47 am

Ти теквит не беше во нервирачка смисла
Вака сега
Медитацијата е ментална состојба на умот каде шо се претендират од мислечката состојба да се преминит во релаксирачка, а најчесто под то се мислит или да се дојт до смирување и балансирање на мислите, или да се мислит на една работа, шо е исто така многу тешко
И пак ќе кажам, јас зборвев за друго
Очигледно не се разбираме, јас си останвам на своето, ти на твоето, така да ок е и вака. Го поштовам твоето мислење
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:51 am

Smile)
Мхмм.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Punk Пет Фед 13, 2009 5:24 pm

а зш блажо да не е во ретките? зш го потценвите детето а а а ?
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 7:24 pm

Темава сместа в ѓубре да ојт, ве молам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Болиглава Пет Фед 13, 2009 7:46 pm

Master напиша:Темава сместа в ѓубре да ојт, ве молам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Зш?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 7:53 pm

Зш многу глупости се трескет и имам и по валидно објаснување ама ме мрзит сега.


Плиззз!!! Ќе ти купам чоколатче! Very Happy
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 8:01 pm

Еј со мои финти се служиш и мои теми сакаш да избришет ааааааа?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by kojgode Пет Фед 13, 2009 9:27 pm

Не ја бришиме темава. Можда некој паметно нешто ќе кажит некоаш.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет - Page 2 Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот