Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

+8
Bleak
Master
Alexandra
Mary Jane
корун
мирАл
kojgode
T&T
12 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Чет Јан 22, 2009 3:44 pm

Па ајде кажете нешто. Сте пробале некогаш да медитирате? Вежбате јога?
Јас сум пробала да медитирам, ама за жал беше неуспешно. Мислам дека сум преокупирана за да се сосредочам на то..
Ако знајте напишете и нешто за овие термини.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 3:50 pm

Јога неам пробано, али медитирам прилично успешно, ама не во некој лотус положби и такви срања.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by мирАл Чет Јан 22, 2009 4:07 pm

Јас пробвев Јога на нинтендоно Wii Fit!!! Мн јако мислам знајте со нинтендо е?
Иначе првите пати е тешко, и кажвит како да дишиш дџа бу нешо!!! То дур беа брачедине ох!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Чет Јан 22, 2009 4:17 pm

Да бе, и јас сакам такво нинтендо
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by мирАл Чет Јан 22, 2009 4:19 pm

T&T напиша:Да бе, и јас сакам такво нинтендо
Ко ќе дојдет пак, сеа требит брзо да дојдет ќе те викнам и заедно ќе вежбаме одговарат Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by корун Чет Јан 22, 2009 4:31 pm

шмек*шмек
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Чет Јан 22, 2009 6:20 pm

мирАл напиша:
T&T напиша:Да бе, и јас сакам такво нинтендо
Ко ќе дојдет пак, сеа требит брзо да дојдет ќе те викнам и заедно ќе вежбаме одговарат Smile

Yeaaaaaah
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 7:07 pm

Да, на тренинг сезам ко ќе прајме...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 1:31 am

kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Alexandra Пет Јан 23, 2009 2:21 am

Imam probano joga ama glupo mi e...neznam zsh,a meditiranje mi e interesno ama ne vo nekoj bla polozhbi ko sho kazha kojgode pogore.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 7:31 am

Mary Jane напиша:Да, на тренинг сезам ко ќе прајме...

Не е сезам
сензан е!


Најдобра положба за почетници е хоризонтална, т.е. додека лежите....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 2:06 am

Иначе медитација да... некогаш и со отворени очи ќе се усредоточам на нешо во мозокоф и немат врска дали се отворени очиве или затворени. Значи точка во мозокоф замислувам пример црна и не мислам на нишо или скрос не мислам на нишо а иначе и те одмарат психички медитацијата Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 2:31 am

Поентата на медитацијата не е во тоа да не мислите на ништо........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Пет Фед 06, 2009 6:30 pm

Bleak напиша:Иначе медитација да... некогаш и со отворени очи ќе се усредоточам на нешо во мозокоф и немат врска дали се отворени очиве или затворени. Значи точка во мозокоф замислувам пример црна и не мислам на нишо или скрос не мислам на нишо а иначе и те одмарат психички медитацијата Smile

Сакаш да кажиш дека го прајш она шо го может можда 10 луѓе се на се во светов? Сакаш да кажиш дека имаш постигнато нирвана???????
Јас мислам грешка си.. Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 8:12 pm

T&T напиша:
Bleak напиша:Иначе медитација да... некогаш и со отворени очи ќе се усредоточам на нешо во мозокоф и немат врска дали се отворени очиве или затворени. Значи точка во мозокоф замислувам пример црна и не мислам на нишо или скрос не мислам на нишо а иначе и те одмарат психички медитацијата Smile

Сакаш да кажиш дека го прајш она шо го может можда 10 луѓе се на се во светов? Сакаш да кажиш дека имаш постигнато нирвана???????
Јас мислам грешка си.. Razz
Јас само Металика иам успеано да постигнам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Саб Фед 07, 2009 3:40 am

T&T напиша:
Bleak напиша:Иначе медитација да... некогаш и со отворени очи ќе се усредоточам на нешо во мозокоф и немат врска дали се отворени очиве или затворени. Значи точка во мозокоф замислувам пример црна и не мислам на нишо или скрос не мислам на нишо а иначе и те одмарат психички медитацијата Smile

Сакаш да кажиш дека го прајш она шо го может можда 10 луѓе се на се во светов? Сакаш да кажиш дека имаш постигнато нирвана???????
Јас мислам грешка си.. Razz
Ако успејш да медитираш значит дека си достигнал нирвана? Neutral
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 4:38 am

Воопшто не... Не мислев така, ситуацијата со Блеак ме потсети зш трдеше дека успеал да не мислит на ништо, шо ме асоцираше на издвојување на духот од телото.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Саб Фед 07, 2009 2:24 pm

Pa to e vsusnost meditacija, i jas praktikuvam sekoja vecer nekolku min da ne mislam na niso, za relaksacija, bez nikakvi sveki ili mirizlivi stapcinja
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 5:16 pm

Убо е да практикуваш, друго е да постигниш. Малку луѓе на светов имет постигнато да не мислет на ништо, без помагала ко шо се стапчиња или свеќи...
Јас за жал, немам пробано како шо требит. Се имам потрудено, ама бев недоволно смирена и сконцентрирана. Ко ќе сум спремна, пак ќе прбам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Џајко Саб Фед 07, 2009 5:43 pm

Како мојт нешо да ти паднит на памет?? Од кај ќе паднит?? Ќе те удрит силно? Ќе те болит после???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Болиглава Саб Фед 07, 2009 5:50 pm

Џајко напиша:Како мојт нешо да ти паднит на памет?? Од кај ќе паднит?? Ќе те удрит силно? Ќе те болит после???
Ак ти паднит нешо помеко и понежно немат да те болит... на пример ко медитација. А ак ти паднит клавир на гла да речиме... тоаш ќе те болит.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Џајко Саб Фед 07, 2009 5:52 pm

Болиглава напиша:
Џајко напиша:Како мојт нешо да ти паднит на памет?? Од кај ќе паднит?? Ќе те удрит силно? Ќе те болит после???
Ак ти паднит нешо помеко и понежно немат да те болит... на пример ко медитација. А ак ти паднит клавир на гла да речиме... тоаш ќе те болит.
Благодарам, сега се ми е јасно, сега го гледам светот поинаку со очи широко отворени и мозок пуштен на пасење. Уште еднаш, благодарам!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Саб Фед 07, 2009 9:27 pm

Sh... aj niso. Baj d vej ako nekoja rabota praktikuvas da ja prajs znacit si uspeal da ja izvrsis.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 9:32 pm

Marej напиша:Sh... aj niso. Baj d vej ako nekoja rabota praktikuvas da ja prajs znacit si uspeal da ja izvrsis.
Вторпат истата финта. pig
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Marej Саб Фед 07, 2009 9:35 pm

Зарем? Embarassed
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет Empty Re: Медитација,јога и све шо ќе ви паднит на памет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот