Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој мобилен оператор го користите?

+22
noviot
Stefk0
Obibos
TONI
Bezan
L S D
hollow
Jordison
tHeJunKy
Odyssey
pankerishte
корун
мирАл
fairy
zzz
Кирил
Marej
Lastojca
Болиглава
Mary Jane
Master
kojgode
26 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кој мобилен оператор го користите?

Кој мобилен оператор го користите? Vote_lcap14%Кој мобилен оператор го користите? Vote_rcap 14% 
[ 5 ]
Кој мобилен оператор го користите? Vote_lcap57%Кој мобилен оператор го користите? Vote_rcap 57% 
[ 21 ]
Кој мобилен оператор го користите? Vote_lcap27%Кој мобилен оператор го користите? Vote_rcap 27% 
[ 10 ]
Кој мобилен оператор го користите? Vote_lcap2%Кој мобилен оператор го користите? Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 
Општо гласови : 37
Back
 
 

Кој мобилен оператор го користите? Empty Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 2:18 am

T-Mobile
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Master Вто Јан 20, 2009 2:26 am

Cosmofon од ко памтам за себе
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 20, 2009 2:56 am

T-Mobile, ќе си остарам со него изгледа...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 2:08 pm

Cosmofon од мал.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 4:33 pm

јас имав космофон на времето ама сеа сум ти мобајл а можно е да преминам во вип сеа за брзо
Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 4:41 pm

Ти мобајл и ништо друго!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Кирил Вто Јан 20, 2009 4:42 pm

Мобимак

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by zzz Вто Јан 20, 2009 4:52 pm

t-mobimak
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by fairy Вто Јан 20, 2009 10:20 pm

космофон...ама малку по малку ко да се разочарувам од услугите кои (не) ги нудат Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 10:36 pm

те мобиле, мада нишо спешал!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 4:03 pm

Т-мобилен, сите се исто лајно...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by pankerishte Саб Јан 31, 2009 5:58 am

Космофон сум цел живот.Добро од ко е дојден.
А не можам да сменам...на претплата сум уште долго време.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 3:54 pm

Јас два користам
Т-морбиде и ВАЈП

А Космофон не користам зш е грчко лајно, порано имав космофон ама пошо се деси ова со грциве, педериве да не речам, картичката дирекно в канта замина....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 4:31 pm

pankerishte напиша:Космофон сум цел живот.Добро од ко е дојден.
А не можам да сменам...на претплата сум уште долго време.

исто...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Jordison Саб Јан 31, 2009 5:13 pm

Cosmofon od poooooooooorano
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by hollow Саб Јан 31, 2009 9:59 pm

Бев на cosmofon долго време и мислам дек се најдобри а сега сум на VIP демек поефтино било ама немат врска сите се исти со цените
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by L S D Саб Јан 31, 2009 10:13 pm

бев на T-mobile.. ама тато ми го зеде мн сметка праев Sad Sad и сеа сум на V I P...
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Bezan Нед Фед 01, 2009 2:07 am

T-MOBILE
Bezan
Bezan
Торко
Торко

Age : 33
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by TONI Нед Фед 01, 2009 12:40 pm

Вип
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 4:41 pm

Т-мобиле и Вип воедно
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Stefk0 Нед Фед 01, 2009 8:41 pm

Те мобиле. А да можев ќе сменев.. Ја мразам претплатава Evil or Very Mad
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by noviot Пет Фед 06, 2009 3:35 am

т-мобиле , најубај пакети имат
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 10:49 pm

првин бев на мобимак па се префрлив за сега да сум на Т-mobile rendeer
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 10:51 pm

Уште две убави години ќе си се дружам со Т-Мобиле.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by petar Чет Апр 30, 2009 4:05 pm

t-mobile

petar
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Кој мобилен оператор го користите? Empty Re: Кој мобилен оператор го користите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот