Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

+15
RoTkViCa
Рокси
mitan
Bleak
pankerishte
misticnata
комшивка
корун
T&T
Master
sokol
Alexandra
kojgode
Mary Jane
Ludi Milojko
19 posters

Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Ludi Milojko Пет Јан 16, 2009 11:43 pm

Kolku vi znaci mislenjeto na vashite roditeli vo donesuvanjeto na nekoi odluki?
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 17, 2009 12:57 am

За клучните одлуки решавам сама, а добредојден е некој нивни совет...ама само совет НЕ НАРЕДБА!
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by kojgode Саб Јан 17, 2009 2:53 am

Јас скоро сите одлуки сам ги прам, и слабо вилјает мама и тато врз нив. Само во облеквење нешто мама ми поможвит и некој такви ствари, а посериозни работи сам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Alexandra Саб Јан 17, 2009 3:01 am

Мојве секош ми давет совет за секаква одлука пред да ја донесам ама сепак ако си имам нешо зацртано во глава џабе си зборвет зш пак ќе постапам ко јас шо мислам.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by sokol Саб Јан 17, 2009 3:31 pm

мн.мн. не ми давет совети зш знает дека шо сакам то прам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Master Саб Јан 17, 2009 4:25 pm

sokol напиша:мн.мн. не ми давет совети зш знает дека шо сакам то прам


и мене исто
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by T&T Саб Јан 17, 2009 10:37 pm

Мене најмногу шо ми значит е совет од мајка ми доколку не би можела сама да се снајдам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 9:04 pm

Досеа неам некој сериозни одлуки донесвено, али ке си кажет тие шо имет, јас ке одлучам дал ке влијает или не.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 9:58 pm

Абе зависит за шо. А фала Богу дека со умов наш ни е неопходен совет за посериозни работи.. За останато и неморат да се почитуват Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by misticnata Чет Јан 29, 2009 9:26 pm

сите навики ги имаме стекнато од роителите па дури и глупави сме поради нив, бидејќи кога се раѓаме само од висина се плашиме ништо друго, се друго е "благодарение" на нив. не дека не ми влијает ама многу
често си терам по мое зато шо мислам дека така е подобро а тие мислат обратно а сепак јас сум во право.....
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 10:55 pm

Не треба да влијаат али треба да се примаат и разменуваат совети.
Односно со нив мора да бидеш како пријател.
Јас,и покрај тоа што сум се инаетел некогаш,длабоко сум знаел дека се во право за некои работи.Сега и тие треба да примаат совети од тебе пошто како што знаеме живееме во различно општество,систем, од тогашното во кое што тие живееле.Да теба да ги сватиме и во одредени моменти,да не се бунтуваме премногу и пречесто,туку се да се решава со добар разговор.

Иначе не признавам Авторитети.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 8:29 pm

Многу пати сум примети и сум им докажал на мам и тато дека грешет за нешо Smile речиси секогаш знам шо прам али си барам совет то да... за облеквење мама ак се вмешат иначе не опитвам јас никогаш си иам мој стил и шо ќе си зацртам во глава ни коректор не им помагат Smile

А ќе забораеф сум грешел и јас и иако ми кажвеле јас сепак нопаку јарец со рогој то е Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by mitan Саб Јан 31, 2009 8:36 pm

па совети имат стално од нивна страна а понекогаш имат наметвење на мислењата од мамаSmile ама како и да е сам си донесвам одлуки....за шо и да е:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 4:47 pm

Воглавно сама ги носам одлуките, али многу ми 3начи совет од мама пошо често и јас не размислувам со ладна глава...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by RoTkViCa Саб Апр 18, 2009 5:29 pm

T&T напиша:Мене најмногу шо ми значит е совет од мајка ми доколку не би можела сама да се снајдам

исто....многу чеесто одам некаде да купам нешто....и ми се бендисало мноооогу, знам дека го сакам....ама дур не го види мајка ми јас не можамда го купам....некогаш не се одеќам сигурна во себе...не мн често....а и за било каков совет, секогаш ја прашвам Smile
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by REGINA Вто Апр 28, 2009 9:30 pm

шо и да требит да решам во врска со некој поголем план, седвам и разговарам со нив ко возрасен со возрасен. Не ми солет памет и не ми наредват шо да прам или како, ама сепак ми давет корисни совети и ми помогват при одлучвење, без никаков притисок да ми вршет, пошо сепак се работит за одлука во врска со мене, така да јас лично единствено можам да го кажам крајниот збор за то прашање... кај шо одам јас, тие веќе се враќет, зато сакам да ги видам и нивните ставој во врска со та битна работа.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by KaTeRiNcE Вто Апр 28, 2009 11:14 pm

Зависит шо одлука е... до сеа за некоја одлука шо иаме праено муабет без разлика колку и да била сериозна само ми имет поможено...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by METALBOY Чет Апр 30, 2009 9:00 pm

За зависење, зависет и то многу, но сепак закључокот сам го носам....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by TL Чет Апр 30, 2009 9:17 pm

Alexandra напиша:Мојве секош ми давет совет за секаква одлука пред да ја донесам ама сепак ако си имам нешо зацртано во глава џабе си зборвет зш пак ќе постапам ко јас шо мислам.
и јас исто како тебе и нема шанси некој да ме премисли
TL
TL
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите? Empty Re: Колку вашите родители влијаат на одлуките што ги носите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот