Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Односите во светот заоструваат

+4
Џајко
Master
kojgode
Gangi
8 posters

Go down

Односите во светот заоструваат Empty Односите во светот заоструваат

Пишување by Gangi Пет Јан 16, 2009 5:35 am

Како што гледаме моменталната ситуација во светот не е баш розова.Се повеќе конфликти на сите страни.Израел мамата им ја разпизди на оните териористине, а и грчиштана гадни можат да го испијат курот од турците.Размислувања,деманти и слични срања се добродојдени. Very Happy Very Happy
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 5:38 am

Русија го скрати гасоводот до јужна Европа, на америка и одговара војната во Палестина поради тоа што тие им продаваат оружје на Израелците итн. А и Баба Ванѓа кажала ќе има трета светска војна, па ако продолжиме со ваков менталитет не е ни чудно и тоа да се случи.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 7:02 pm

И да дојт до трета светска војна подобро ќе бидит.
Само така ќе можат да се смират работиве во светов.
Вие за војна сте или не?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 7:16 pm

Master напиша:И да дојт до трета светска војна подобро ќе бидит.
Само така ќе можат да се смират работиве во светов.
Вие за војна сте или не?
Јас сум против трета светска војна. Пола љуге ќе погинет, пола рак ќе имет и озрачени ќе се. Од радијација нејќам да ми се родит дете со пет раце. Suspect
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 7:24 pm

Можит ќе бидиш во тие половина шо ќе загинет?
А и после таа војна не вервам дека ќе останит некој жив
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Џајко Пет Јан 16, 2009 7:47 pm

Трета светска војна=крај на светов
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Gangi Пет Јан 16, 2009 9:37 pm

Master напиша:И да дојт до трета светска војна подобро ќе бидит.
Само така ќе можат да се смират работиве во светов.
Вие за војна сте или не?
Друже кој сака војна бе?Али црнецон Обама може убаво сите да не сјебе и после...А и слушнав дека "економскава криза" е вештачки направена се со цел да се извлечат повеќе пари од богаташите и дека светот го контролираат масоните за коишто за жал малце се знае..Само чекаме времето да покаже.
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 9:53 pm

Алберт Ајнштајн рекол дека ако Третата светска војна се води според очекувањата, со најмодерно оружје кое има огромна разорувачка моќ, ние ќе се вратиме на праисториско ниво, со копја:S
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 10:01 pm

Mary Jane напиша:Алберт Ајнштајн рекол дека ако Третата светска војна се води според очекувањата, со најмодерно оружје кое има огромна разорувачка моќ, ние ќе се вратиме на праисториско ниво, со копја:S
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:05 pm

kojgode напиша:
Mary Jane напиша:Алберт Ајнштајн рекол дека ако Третата светска војна се води според очекувањата, со најмодерно оружје кое има огромна разорувачка моќ, ние ќе се вратиме на праисториско ниво, со копја:S
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.


демек сеа........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 10:07 pm

Master напиша:
kojgode напиша:
Mary Jane напиша:Алберт Ајнштајн рекол дека ако Третата светска војна се води според очекувањата, со најмодерно оружје кое има огромна разорувачка моќ, ние ќе се вратиме на праисториско ниво, со копја:S
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.


демек сеа........
Embarassed
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Mary Jane Пет Јан 16, 2009 10:08 pm

Master напиша:
kojgode напиша:
Mary Jane напиша:Алберт Ајнштајн рекол дека ако Третата светска војна се води според очекувањата, со најмодерно оружје кое има огромна разорувачка моќ, ние ќе се вратиме на праисториско ниво, со копја:S
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.


демек сеа........

Мастер, не испраќај постови без врска...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 10:12 pm

Не е без врска, со предумисла е. Razz
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Џајко Пет Јан 16, 2009 10:33 pm

Многу ме ранет брачет ти и другиве скопјанчиња хахахаха
незнам зш ама многу :D


Последната промена е направена од kojgode на Пет Јан 16, 2009 10:41 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : не потенцирај ги буквиве посмешно е не се секирај нема да мислет дек си глуп ак не ти се потенцирани)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by корун Саб Јан 17, 2009 5:23 am

Тешко да имат глобална војна, само ке имат војни на појке места, нешо ко на пример ферка Турција со Грција, Израел со Палестина, Русија и Америка ваљда виши политики ке водет зш и двете се во криза.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Болиглава Саб Јан 17, 2009 12:18 pm

Mary Jane напиша:Мастер, не испраќај постови без врска...
Од кога си ти Модератор или Админ?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 4:10 pm

Mary Jane напиша:Алберт Ајнштајн рекол дека ако Третата светска војна се води според очекувањата, со најмодерно оружје кое има огромна разорувачка моќ, ние ќе се вратиме на праисториско ниво, со копја:S

Или сосема ќе исчезниме...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 10:58 pm

Болиглава напиша:
Mary Jane напиша:Мастер, не испраќај постови без врска...
Од кога си ти Модератор или Админ?

Не сум, ама мора некој да ја запре на време tongue
Се надевам дека не ми замеруваш многу?! pale
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Односите во светот заоструваат Empty Re: Односите во светот заоструваат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот