Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некој знае да готви? На пример шо?

+35
blesava008
Punk
malina
METALBOY
мирАл
RoTkViCa
Bleak
STIFLER
PhiLL * E
L S D
nice
Џајко
grgrgr
Наташа
xpert
комшивка
Lastojca
Stefk0
zzz
pankerishte
REGINA
cika kure
Master
nance
Marej
folder
hollow
Alexandra
корун
kojgode
Болиглава
sokol
Mary Jane
Lucybell
Ludi Milojko
39 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 10:04 pm

REGINA напиша:еее знам дури да намачкам маргарин на лепче... ама незнам да сечам леб tongue се преживуват и само со то ај...
Не би те зел за жена. queen
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:05 pm

Како студент,покрај тоа што научив да готвам на пример за поручек такви ствари сега веќе една година сум префрлен на :
-поховање батаци
-пржење месо и стекој
-грав
-леќа
-И ПРАМ КИФЛИ.(ова го научив пред 2 месеца али не е некоја тешка филозофија.Мислам дека за почетници е дефинитивно)
-мусака...м..м.м.м.м.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 10:07 pm

јас знам пуканки во микро да напрам,тортелини и пица да порачам от леонардо и то бројон напамет го знам то ми е специалитет
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Stefk0 Саб Јан 24, 2009 10:10 pm

Готвење.. нема проблем, виршли, макарони, шпагети.. се шо требит да фрлиш во вода и да чекаш знам да прам. Чак и јајце*
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 10:40 pm

За овие со јадет лајна не идале кј мене цел распуст кј мене полн пансион беа цела мала на јадење и спијање и мн јаки јадења имаше Razz.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 10:42 pm

јас знам да напрам све шо е со упатство позади а мој специјалитет - овошна салата...колку толку Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 12:01 am

pankerishte напиша:Како студент,покрај тоа што научив да готвам на пример за поручек такви ствари сега веќе една година сум префрлен на :
-поховање батаци
-пржење месо и стекој
-грав
-леќа
-И ПРАМ КИФЛИ.(ова го научив пред 2 месеца али не е некоја тешка филозофија.Мислам дека за почетници е дефинитивно)
-мусака...м..м.м.м.м.
brat mojt na rucek da ti dojme ???? Laughing
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by REGINA Нед Јан 25, 2009 2:51 am

kojgode напиша:
REGINA напиша:еее знам дури да намачкам маргарин на лепче... ама незнам да сечам леб tongue се преживуват и само со то ај...
Не би те зел за жена. queen

хаха, еј ама знајш не е се до готвењето, ак сакаш и ќе ти готвам ама ако те отрујам со нешо уште одсега кажвам дек немат да сум крива Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 4:36 am

Ludi Milojko напиша:
pankerishte напиша:Како студент,покрај тоа што научив да готвам на пример за поручек такви ствари сега веќе една година сум префрлен на :
-поховање батаци
-пржење месо и стекој
-грав
-леќа
-И ПРАМ КИФЛИ.(ова го научив пред 2 месеца али не е некоја тешка филозофија.Мислам дека за почетници е дефинитивно)
-мусака...м..м.м.м.м.
brat mojt na rucek da ti dojme ???? Laughing

Помини добредојдени сте Very Happy Smile Ама само за во СК важит понудава.Охрид не готвам никако.Имат кој да готвит Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by kojgode Нед Јан 25, 2009 5:21 am

REGINA напиша:
kojgode напиша:
REGINA напиша:еее знам дури да намачкам маргарин на лепче... ама незнам да сечам леб tongue се преживуват и само со то ај...
Не би те зел за жена. queen

хаха, еј ама знајш не е се до готвењето, ак сакаш и ќе ти готвам ама ако те отрујам со нешо уште одсега кажвам дек немат да сум крива Smile
Незнам која си иначе ќе те земев. 100%
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:17 pm

Појќето од ова горенаведеново.. супи, тестенини, јајца, компири, месо да испржам (или на скара), риба, виршли колбаси, пудинг, сладолед, некој полесни торти, а во последно се префрлам и на посложени работи (полека се спремаме за студентски живот) Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by xpert Нед Јан 25, 2009 2:22 pm

Зелка салата.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 2:36 pm

kojgode напиша:
REGINA напиша:
kojgode напиша:
REGINA напиша:еее знам дури да намачкам маргарин на лепче... ама незнам да сечам леб tongue се преживуват и само со то ај...
Не би те зел за жена. queen

хаха, еј ама знајш не е се до готвењето, ак сакаш и ќе ти готвам ама ако те отрујам со нешо уште одсега кажвам дек немат да сум крива Smile
Незнам која си иначе ќе те земев. 100%

Јас ќе ве запознам, немај гајле.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Наташа Нед Јан 25, 2009 2:42 pm

Знам само јајца да варам, иту понекош се недопраени и морам да ги доонагвам во микропечка и понекоаш експлодирет... Значит да скратиме не знам нишо да готвам, само кафе да сварам.

За две години не знам как ќе преживјавам јас, студенЦки живот, знаеш... само со чоколади и чипсој ќе се ранам.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by grgrgr Нед Јан 25, 2009 2:46 pm

Знам да готвам појке работи....губи Very Happy (мајстор сум во губи праење),тарана,супа,шпагети и макарони со сосој знам да прам,секаков вид на јајца,палачинки(ама со апаратчено од мама),знам торта со пудинг и бисквити да прам,виршли да варам,компири................. Very Happy Very Happy Very Happy ак ми текнит и друго нешто ке ви кажам

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 2:47 pm

Требит еден натпревар во готвење да напрајме.Да видиме на шо сме сите Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 3:00 pm

dada
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Џајко Нед Јан 25, 2009 3:52 pm

grgrgr напиша:Знам да готвам појке работи....губи Very Happy (мајстор сум во губи праење),тарана,супа,шпагети и макарони со сосој знам да прам,секаков вид на јајца,палачинки(ама со апаратчено од мама),знам торта со пудинг и бисквити да прам,виршли да варам,компири................. Very Happy Very Happy Very Happy ак ми текнит и друго нешто ке ви кажам

ти си последна!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by REGINA Нед Јан 25, 2009 6:13 pm

Mary Jane напиша:
kojgode напиша:
REGINA напиша:
kojgode напиша:
REGINA напиша:еее знам дури да намачкам маргарин на лепче... ама незнам да сечам леб tongue се преживуват и само со то ај...
Не би те зел за жена. queen

хаха, еј ама знајш не е се до готвењето, ак сакаш и ќе ти готвам ама ако те отрујам со нешо уште одсега кажвам дек немат да сум крива Smile
Незнам која си иначе ќе те земев. 100%

Јас ќе ве запознам, немај гајле.

ме имат на повелете претставете се... оној топикот во општи муабети tongue
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by xpert Нед Јан 25, 2009 6:43 pm

Џајко напиша:
grgrgr напиша:Знам да готвам појке работи....губи Very Happy (мајстор сум во губи праење),тарана,супа,шпагети и макарони со сосој знам да прам,секаков вид на јајца,палачинки(ама со апаратчено од мама),знам торта со пудинг и бисквити да прам,виршли да варам,компири................. Very Happy Very Happy Very Happy ак ми текнит и друго нешто ке ви кажам

ти си последна!

И подзагорени губи знјаш да прајш Very Happy
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by grgrgr Нед Јан 25, 2009 6:44 pm

Evil or Very Mad немат врска!дан не ти беа убај

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:36 pm

Па вака, знам да прам многу работи дефинитивно ме биват. А со знам ? па вака ( лее ке требит да се изнапишам хехехеххе)
---знам да месам леб и кифли
--- да прзам компири и месо
---јајца, пица( со месено тесто), ориз, торта (појке видови секакко ке ми требит и рецепт за да се потсетам, да не претерувам) и слатки бас сега за одморов научив едни мн убај од баба)
--- да напрам суна ама не купечка, губи, тарана, пита

и мн други работи ( маж ми има да го напрам за колење, барем за то нема да ми се жали....)

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by REGINA Вто Јан 27, 2009 8:02 pm

ааа денес научиф да пржам јајца... можда се подизгорени ама и то се терат... пубо нешо од нишо...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 8:05 pm

nice напиша:Па вака, знам да прам многу работи дефинитивно ме биват. А со знам ? па вака ( лее ке требит да се изнапишам хехехеххе)
---знам да месам леб и кифли
--- да прзам компири и месо
---јајца, пица( со месено тесто), ориз, торта (појке видови секакко ке ми требит и рецепт за да се потсетам, да не претерувам) и слатки бас сега за одморов научив едни мн убај од баба)
--- да напрам суна ама не купечка, губи, тарана, пита

и мн други работи ( маж ми има да го напрам за колење, барем за то нема да ми се жали....)

leee gotovo te zeam za zena koja i da si Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by PhiLL * E Вто Јан 27, 2009 8:09 pm

јас знам се..... специјалитет ми е тавче гравче ...


бтw музикално го прам ... да пуКА!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали некој знае да готви? На пример шо? - Page 2 Empty Re: Дали некој знае да готви? На пример шо?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот