Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Никогаш не вели никогаш

5 posters

Go down

Никогаш не вели никогаш Empty Никогаш не вели никогаш

Пишување by комшивка Саб Ное 14, 2009 1:58 pm

Дали го поддржувате ова "правило" и колку се држите до него? Имате некое лично искуство кое го поддржува/побива ова?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Никогаш не вели никогаш Empty Re: Никогаш не вели никогаш

Пишување by Mary Jane Нед Ное 15, 2009 12:13 am

Зависит од ситуација. Некогаш е поарно да се повлечиш, ако видиш дека немат аир од то да се трудиш да ја оствариш таа цел. Ама не требит ни одма раце да крениш од нештото. Само тешко е да определиш кога да го напрајш то.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Никогаш не вели никогаш Empty Re: Никогаш не вели никогаш

Пишување by мирАл Вто Ное 17, 2009 12:38 am

Нннннникако!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Никогаш не вели никогаш Empty Re: Никогаш не вели никогаш

Пишување by Angelic Вто Ное 17, 2009 5:14 pm

Зависит за шо се работит. Jaс лично си имам поставено некој граници и се водат од типот Никогаш вака и вака... и сега за сега не ги имам срушено тие правила. Ама на многу работи порано сум рекла Никогаш немат то да го напрам а еве сега го прам и е океј. Обични работи кои веројатно не го менуваат многу (мојот) светот (или не?! ххехехе). Како и да е. Wink То никогаш или пак спротивно од то секогаш - многу ограничвит.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Никогаш не вели никогаш Empty Re: Никогаш не вели никогаш

Пишување by Рокси Вто Ное 17, 2009 9:17 pm

Самото то „никогаш не вели никогаш“ е контрадикторно на себе. Иначе, во однос на темава го делам истото мислење со Ангела.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Никогаш не вели никогаш Empty Re: Никогаш не вели никогаш

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот