Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaфе

+8
корун
комшивка
Ane
мирАл
Lastojca
KaTeRiNcE
tHeJunKy
Angelic
12 posters

Go down

Kaфе Empty Kaфе

Пишување by Angelic Сре Окт 21, 2009 1:59 pm

Какво кафе пиете?

Нес, турско, макијато, еспресо?

Благо, средно, горко, без шеќер?

Kaфе Icon_biggrin
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by tHeJunKy Сре Окт 21, 2009 2:27 pm

Секакво, само благо да е.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Angelic Сре Окт 21, 2009 2:32 pm

tHeJunKy напиша:Секакво, само благо да е.

И јас секакво пијам, најчесто средно. Не е проблем и да го испијам горко, без шеќер и сл. Океј, еспресо без шеќер не можам да пијам. хуху
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by tHeJunKy Сре Окт 21, 2009 2:35 pm

А јас пијам и топло чоколадо(какао) од автоматон од кј цајканине со 15-16 пати “Двојно шеќер“(Блажо го напрај прв то, и сите по него, ко синкир прајт разлика 1:15) хехехе
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by KaTeRiNcE Сре Окт 21, 2009 2:54 pm

Макијато, турско, нес само средно да е.
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Lastojca Сре Окт 21, 2009 3:47 pm

турско без шекер може и макијато а дефинитвно најубо нешо е најјако некое нескафе ама топло кое само за празници го конзумирам зш скпо ми е а и ретко некое убо да се погодит
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by tHeJunKy Сре Окт 21, 2009 3:51 pm

Аааа и домашно нескафе си прам(со многу шеќер), а немам купено еспресо кафе, да си напрам Cool кој шо сакат да си прајт дома, продавам кафемат... хаха Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by мирАл Сре Окт 21, 2009 3:53 pm

Не пијам мн често кафиња, кј другари пијам турско без шеќер. Ко ке не знам шо да порачам в кафич и да не ја задржвам келнеркана порачвам Нес XD Иако не сум некој фан на Нес мн убо ми е во Феш'н имат некое си ајриш мн убо.....
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Lastojca Сре Окт 21, 2009 3:55 pm

аа да убо е то ајриш и сегде го имат мислам не само таму Kaфе Icon_biggrin
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by мирАл Сре Окт 21, 2009 3:58 pm

То ти е неиживеан чоек Kaфе Icon_smile хаха
Не знаев сеа сегде ќе го порачвам јеј
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Ane Сре Окт 21, 2009 4:28 pm

Само нескафе не, друго се пијам...
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by комшивка Сре Окт 21, 2009 4:50 pm

нескафе или макијато со појќе шеќер. ептен ретки исклучоци турско.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by корун Сре Окт 21, 2009 4:51 pm

Се,
само турско не.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by kojgode Сре Окт 21, 2009 5:33 pm

Секакво пијам освен еспресо.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Jordison Сре Окт 21, 2009 5:52 pm

Макијато и еспресооо
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Marej Сре Окт 21, 2009 10:17 pm

Пијам ладно еспресо ко ќе сум со еден другар, тој ме научи и после то очиве ми се ококорени и рацеве твист игрет. Иначе ладно макијато најчесто пијам. Без шеќер.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Болиглава Сре Окт 21, 2009 10:40 pm

Капучино најчесто, иначе ги пијам сите.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Kaфе Empty Re: Kaфе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот