Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Leonid Afremov

+2
корун
Рокси
6 posters

Go down

Leonid Afremov Empty Leonid Afremov

Пишување by Рокси Саб Окт 17, 2009 2:17 am

Leonid Afremov е белоруски сликар роден во 1955 година. Слика со доста живопосни бои, користи сликарски нож и мрсни бои.

Leonid Afremov Leonid-afremov-oil-paintings01

Leonid Afremov C5dc07b0ada064d4622b353009584322

Leonid Afremov Leonid_afremov_-15

Leonid Afremov 17_10_2007_0872528001192570506_leonid_afremov

Leonid Afremov Leonid_afremov_art_work_1

Leonid Afremov OW5E9lxRrlrvuj1bfZw05Eqjo1_500

Leonid Afremov 5285072__leonid_afremov

Leonid Afremov Leonidafremovfi9
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Leonid Afremov Empty Re: Leonid Afremov

Пишување by корун Саб Окт 17, 2009 2:33 am

Ептен ме ранет вакви слики.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Leonid Afremov Empty Re: Leonid Afremov

Пишување by Mary Jane Саб Окт 17, 2009 6:37 pm

Чак и е подобар од од својот професор Василиј Кандински.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Leonid Afremov Empty Re: Leonid Afremov

Пишување by мирАл Саб Окт 17, 2009 7:08 pm

Не знам дали е подобар од тој професорот ама знам дека сликана со Џими Хендрикс ме нарана...и та под нејзе
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Leonid Afremov Empty Re: Leonid Afremov

Пишување by kojgode Нед Окт 18, 2009 3:04 am

Mary Jane напиша:Чак и е подобар од од својот професор Василиј Кандински.
И од неговиот колега Лукас Подолски е подобар исто така.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Leonid Afremov Empty Re: Leonid Afremov

Пишување by Angelic Нед Окт 18, 2009 1:12 pm

Плуска за темава.

Мразам премногу шарени слики... ама овие.. имет посебна хармонија!
*


Leonid Afremov DOWNPOUR___Leonid_Afremov_by_Leonidafremov
Leonid Afremov Leonidamerovcopenhagen

Leonid Afremov Leonid_Afremov_+%286%29
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Leonid Afremov Empty Re: Leonid Afremov

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот