Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Трип Хоп

5 posters

Go down

Трип Хоп Empty Трип Хоп

Пишување by Angelic Саб Окт 17, 2009 1:47 am

По насловот, значи ова е вид на музика. Нема никаква врска со хип - хопот. Дури не се ни приближно исти.
Трип - хопот е музика со бавно темпо, со електронски звуци измешани со нежни меланхолични вокали и.т.н.
попознати групи се Portishead, Massive Attack, Thievery Corporation, Tricky, Telepopmusic....и др.

*

Aj истрипајте се малце :DAngelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Трип Хоп Empty Re: Трип Хоп

Пишување by Џајко Саб Окт 17, 2009 2:08 am

Ги иам слушано само масив атак порано и тогаш мн јаки ми беа.
музикава опуштат, одмарат... уба е во одредени ситуации
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Трип Хоп Empty Re: Трип Хоп

Пишување by Marej Саб Окт 17, 2009 1:51 pm

Можда е клише, ама, Teardrop, уф...
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Трип Хоп Empty Re: Трип Хоп

Пишување by комшивка Саб Окт 17, 2009 4:00 pm

ми се сфиѓат! стварно за релаксирање..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Трип Хоп Empty Re: Трип Хоп

Пишување by RoTkViCa Саб Окт 17, 2009 7:33 pmова ми е најуба мене, а спотов е мн морничав ама закон ми е
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Трип Хоп Empty Re: Трип Хоп

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот