Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZZ Top - 22.10.09 Скопје

+2
TONI
Angelic
6 posters

Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by Angelic Пет Сеп 11, 2009 12:33 am

ZZ Top дефинитивно и во Македонија

Од продуцентската куќа Авалон потврдија дека легендарните рокери од Тексас дефинитивно ќе настапат и во Македонија...

..., а потврдениот датум за нивниот концерт е 22 октомври, еден ден по нивниот концерт во Софија.

Светските
музички критичари нивните настапи и концерти ги вбројуваат во 10-те
најдобри Рок свирки на светот, а за публиката се препознатливи по
единствениот сценски имиџ.

ZZ Top во својата кариера имаат издадено 15 албуми и 5 компилации, а повеќето од нив се продадени во милионски тиражи.

Концертот во Скопје ќе биде дел од нивната европска турнеја насловена ZZ Top Doble Down Live.

____

Ќе одит некој? ZZ Top - 22.10.09 Скопје Icon_question
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by TONI Пет Сеп 11, 2009 1:48 pm

баш сакам да одам само ќе видам како ќе сум со време и со пари.Иако не ги слушам,со задоволство би пошол
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by Ivana Саб Сеп 12, 2009 1:55 am

планирам...!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by Jordison Чет Окт 15, 2009 4:05 pm

Ојдов веќе :D
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by The Breaking Dawn Чет Окт 15, 2009 5:13 pm

јес. ZZ Top - 22.10.09 Скопје Icon_cheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by kojgode Чет Окт 15, 2009 7:22 pm

Ќе одам и јас само уште карта да купам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by Angelic Пет Окт 16, 2009 1:00 pm

Have fun and fill your mind with rock n roll :D

Блазе си ви (!)
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by Angelic Саб Ное 14, 2009 10:15 pm

каков клуч и фалит на темавааа ZZ Top - 22.10.09 Скопје Icon_cheers
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

ZZ Top - 22.10.09 Скопје Empty Re: ZZ Top - 22.10.09 Скопје

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот